اعزام برای فرصت های تحقیقاتی دانشجویان دکتری ادامه خواهد یافت – شریف

اعزام برای فرصت های تحقیقاتی دانشجویان دکتری ادامه خواهد یافت – شریف

به نقل از شریف: اعزام برای فرصت های تحقیقاتی دانشجویان دکتری ادامه خواهد یافت

دست يار وزیر علوم و همچنين رئیس نهاد مسائل دانشجویان با تشریح وضعیت دوره های کوتاه مدت فرصت تحقیقاتی دانشجویان دکتری تاکید کرد: با وجود معظلات و مسائل و مشکلات ارزی و همچنين وقفه ایجاد شده، اعزام برای فرصت های تحقیقات دانشجویان دکتری ادامه خواهد یافت.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر مجتبی صدیقی به جایگزینی این دوره ها به جای اعزام برای بورس کامل خارج به عنوان سیاست اصولی و همچنين قطعی وزارت علوم اشاره و همچنين تأکید کرد که از طریق این دوره های ۶ ماهه، بخشی از پژوهش رساله های دکترا با هماهنگی اس تادان راهنمای داخل و همچنين خارج در یکی از دانشگاه های معتبر خارج صورت می گیرد و همچنين به ویژه در پروژه هایی با تحقیقات کاربردی که به تجهیزات خاصی نیاز دارند مورد استقبال وسیع دانشجویان دکتری و همچنين استادان آنها قرار گرفته است. به همین منظور در سال شمسي های اخیر، با تلاش وزارت علوم، آمار اعزام برای این دوره های کوتاه مدت به روش قابل توجهی افزایش یافته است.

وی گفت: در سال شمسي جاری با توجه به سیاست های ارزی، تا پایان شهریور ماه ۹۷ با ارز ۴۲۰۰ تومانی این اعزام ها با افزایش کمیت ادامه پیدا کرد؛ به گونه ای که در ۶ ماهه نخست سال شمسي ۹۷ نسبت به مدت مشابه سال شمسي قبل ۳۰ قسمت و بخش افزایش اعزام داشتیم. با توقف پرداخت ارز به نرخ قبل، در کنار پیگیری های وزارت برای تأمین مابه التفاوت ریالی ارز به نرخ جدید، یک راه، توقف اعزام ها از ابتدای مهر ماه بود که معظلات و مسائل و مشکلات زیادی را برای دانشجویان ایجاد می کرد و همچنين راه دیگر با پیش بینی های قبلی، بهره بري و استفاده از پس انداز محدود ارز ۶ ماه اول برای اعزام دانشجویانی که ویزا اخذ نموده یا می نمایند و همچنين مهلت کمی دارند بود و همچنين اینکه از آنها خواسته مي شود طول دوره را کاهش دهند تا تعداد بیشتری از دوستان شان موقتاً از این امکان محدود بهره بري و استفاده کنند تا انشاءا… با تأمین اعتبار بتوان شرایط را مشابه قبل ادامه داد.

رئیس نهاد مسائل دانشجویان تأکید کرد که این روند موقتی بوده و همچنين امیدوار هستیم پیگیری های مداوم، علیرغم معظلات و مسائل و مشکلات تأمین اعتبار در اواسط سال شمسي (با توجه به عدم پیش بینی در اعتبارات تصويب شده و مصوب قانون) به نتیجه برسد. درهرحال تداوم این امتیاز برای دانشجویان دکترا با توجه به تأثیر آن هم در افزایش کیفیت پایان نامه ها از سیاست های وزارت علوم است؛ همانگونه که در چند سال شمسي قبل روند صعودی بهره مندان نشان می دهد که دوره های کوتاه مدت از اولویت برخوردار بوده است.

ع. ع ۵۷

اعزام برای فرصت های تحقیقاتی دانشجویان دکتری ادامه خواهد یافت در تاریخ ۱۴ July 1397 | 11:57 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *