افتتاح مرکز نوآوری پارک علم و همچنين فناوری استان اردبیل – شریف

افتتاح مرکز نوآوری پارک علم و همچنين فناوری استان اردبیل – شریف

به نقل از شریف: افتتاح مرکز نوآوری پارک علم و همچنين فناوری استان اردبیل

مرکز نوآوری پارک علم و همچنين فناوری استان اردبیل با حضور دکتر سورنا ستاری دست يار علمی و همچنين فناوری رییس جمهوری افتتاح شد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و همچنين فناوری استان اردبیل، دکتر ستاری در آیین افتتاح این مرکز از ایجاد ۳۰۰ هزار کارو بار يا کسب و کار يا همان شغل جدید در کشور در حوزه دانش‌بنیان خبر داد و همچنين گفت: حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و همچنين صندوق‌های پژوهش فناروی از الویت‌های حکومت برای تقویت اقتصاد مقاومتی در کشور است.
وی با اشاره به بهبود فضای کسب و همچنين کار برای شرکت های دانش بنیان در کشور تصریح کرد: میزان فروش محصولات این شرکت‌ها در سطح کشور در یک‌سال شمسي قبل بیش از ۶۰ هزار میلیارد تومان بوده است.
دست يار علمی و همچنين فناوری رئیس جمهوری تلاش حکومت در جهت ایجاد و همچنين توسعه زیرساخت های مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري برای فعالیت شرکت‌های دانش بنیان را خاطرنشان کرد و همچنين از قسمت و بخش خصوصی خواست از فرصت معافیت های مالیاتی پیش بینی شده برای سرمایه گذاری در این قسمت و بخش بهره بري و استفاده کنند.
وی تصریح کرد: معاونت علمی و همچنين فناوری ریاست جمهوری از برگزاری کارگاه‌ها و همچنين رویدادهای فناورمحور حمایت می کند و همچنين تسهیلات بانکی ویژه ای به شرکت‌های دانش‌بنیان پرداخت شده است و همچنين سیاست های حمایتی حکومت در این باره ادامه خواهد یافت.
دست يار علمی و همچنين فناوری رییس جمهور همچنین در سفر به استان اردبیل با جمعی از نخبگان، فارغ التحصیلان دانشگاهی و همچنين محققان مراکز رشد و همچنين شرکت های دانش‌بنیان دیدار و همچنين گفتگو کرد.
دکتر عبدالقیوم قلی‌پور رئیس پارک علم و همچنين فناوری استان اردبیل در نشست نخبگان و همچنين فرهیختگان استان که با حضور دست يار علمی و همچنين فناوری رئیس جمهوری که در سالن کنفرانس دانشگاه بررسي کننده و پروهشگر اردبیلی برگزار شد گفت: تنها راه برون رفت از معضل اقتصادی کشور در برابر تحریم‌ها فناوری است.
وی افزود: کشورمان در چند سال شمسي اخیر با چالش‌های بسیاری نظیر محیط زیست، بیکاری، تحریم‌ها و همچنين افزایش قیمت‌ها رو به روست که تنها راه برون‌رفت از این پيشامد جديد فناوری است و همچنين می‌قدرت به عنوان معجزه قرن برشمرد.
رئیس پارک علم و همچنين فناوری استان اردبیل تصریح کرد: فناوری، دارایی عظیمی است که تا امروز توانسته‌ایم به صورت مناسب از ظرفیت‌های آن هم بهره بري و استفاده کنیم و همچنين در این راستا به کشورهای در حال توسعه نزدیک شده‌ایم و همچنين در آینده‌ای نه چندان دور می‌توانیم اکثر معضلات کشور را از طریق پارک های علم و همچنين فناوری رفع کنیم.
دکتر قلی‌پور گفت: خلاقیت و همچنين نوآوری اصلی‌ترین هدف فناوری است و همچنين هر روزه ایده‌ها و همچنين نیازهای جدید در جامعه افزایش می‌یابد که این رویکرد باعث کاهش هزینه‌ها در جامعه می‌مي شود.
رئیس پارک علم و همچنين فناوری استان اردبیل خاطرنشان کرد: جوانان گنج پهناور و بزرگ بی‌پایانی برای کشورمان خواهند بود؛ از این رو باید در این قسمت و بخش سرمایه‌گذاری کرد تا نسل‌های جدید کشور را از بحران‌ها خارج کنند.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

افتتاح مرکز نوآوری پارک علم و همچنين فناوری استان اردبیل در تاریخ ۳ July 1397 | 3:30 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *