اولین کنگره اورآسیایی علوم ورزشی در دانشگاه تبریز آغاز به کار کرد – شریف

اولین کنگره اورآسیایی علوم ورزشی در دانشگاه تبریز آغاز به کار کرد – شریف

به نقل از شریف: اولین کنگره اورآسیایی علوم ورزشی در دانشگاه تبریز آغاز به کار کرد

اولین کنگره اورآسیایی علوم ورزشی با حضور پژوهشگران، استادان داخلی و همچنين خارجی به میزبانی دانشگاه تبریز آغاز به کار کرد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه تبریز، در آیین افتتاحیه این کنگره، دکترعلی شریف نژاد رئیس پژوهشگاه علوم ورزشی با بیان اینکه برگزاری این کنگره، نشان از پتانسیل های بالای دانشکده های علوم ورزشی در استان ها است، اظهار داشت: باید از این ظرفیت ها برای توسعه علوم ورزشی در دانشگاه ها و همچنين مراکز آموزش عالی بهره مند شد.
دکتر شریف نژاد در ادامه با تاکید بر اینکه پژوهشگاه علوم ورزشی نیز از برگزاری چنین برنامه جذاب و جالب و خوب های در سطح بین المللی و همچنين با کیفیت بالا حمایت های مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري را می کند، یادآور شد: حمایت از طرح ها با رویکرد بین المللی و همچنين با توجه به نیاز هر منطقه از دیگر راهبردهای این پژوهشگاه است.
وی در قسمت و بخش دیگر سخنان خود ضمن ارایه گزارشی از پژوهشگاه علوم ورزشی خاطر نشان کرد: اخیراً جشن ۲۰ سالگی تاسیس این پژوهشگاه گرامی داشته شد و همچنين در حال حاضر این پژوهشگاه با ۲۲ عضو هیات علمی در ۵ گرایش تخصصی در سطح ملی، منطقه ای و همچنين فرا منطقه ای مشغول فعالیت است.
وی با بیان اینکه این پژوهشگاه ملی است و همچنين متعلق به همه ملت ایران است، یادآور شد: هم اکنون ۶۸ طرح پژوهشی در این پژوهشگاه در حال اجرا است که از این تعداد اجرای ۳۸ مورد از آنها را اعضای هیات علمی و همچنين محققان دانشکده های تربیت بدنی و همچنين علوم ورزشی در سطح استان ها بر عهده دارند.
رئیس پژوهشگاه علوم ورزشی تصریح کرد: استادان و همچنين محققان دانشکده های تربیت بدنی و همچنين علوم ورزشی در سطح استان ها باید طرح های خود را در راستای نیاز بومی منطقه ارایه و همچنين به اجرا در بیاورند که در این صورت از سوی پژوهشگاه علوم ورزشی مورد حمایت قرار خواهند گرفت.
دکتر اصغر عسگری دست يار پژوهش و همچنين فناوری دانشگاه تبریز در سخنانی توسعه همکاری های بین المللی را شامل راهبردهای کلان دانشگاه تبریز برشمرد و همچنين اظهار داشت: در حال حاضر دانشگاه تبریز در عرصه توسعه همکاری های بین المللی به صورت گسترده فعال بوده و همچنين با دانشگاه های متنوع و گوناگون و مختلف جهان، به ویژه با کشورهای منطقه قرارداد و همچنين تفاهم نامه همکاری دارد.
وی افزوئد: هم اکنون دانشگاه تبریز ۸۰ قرارداد و همچنين تفاهم نامه همکاری با دانشگاه های دنیا دارد و همچنين در اتحادیه های پهناور و بزرگ بین المللی شامل اتحادیه دانشگاه های جهان (IAU)، اتحادیه دانشگاه های بین المللی (IUC) و همچنين اتحادیه دانشگاه های منطقه قفقاز(KUNIB) حضوری فعال دارد.
پروفسور مهمت گونای رئیس اتحادیه اورآسیایی علوم ورزشی نیز در این کنگره با تقدیر از برگزار کنندگان این همایش گفت: شامل مهم ترین دستاورد این کنگره افزایش دوستی بین کشورهای عضو است و همچنين در همین راستا ضروری است با برگزاری چنین برنامه جذاب و جالب و خوب هایی بتوان بر توسعه و همچنين همکاری ملت ها و همچنين کشورها افزود.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه ایران همواره برای ما اهمیت زیادی دارد، اظهار داشت: برگزاری اولین کنگره در تبریز را به خاطر انتخاب این شهرستان به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام برگزیدیم.
رئیس اتحادیه اورآسیایی علوم ورزشی افزود: ورزش، زبان مشترکی است که همه ما را به همدیگر پیوند می دهد و همچنين از این رو باید ازاین ظرفیت برای توسعه همکاری مشترک بین ملت ها بهره بري و استفاده کرد.
به گفته وی در صورتي که در بین کشورها و همچنين ملت های منطقه صلح و همچنين دوستی باشد، بیگانگان نمی تواند در منطقه دخالت و همچنين نفوذ داشته باشند.
دکترسعید نیکوخصلت، دبیر اولین کنگره اورآسیایی علوم ورزشی در دانشگاه تبریز گفت:: این کنگره نقطه عطفی برای گسترش و همچنين توسعه همکاری های ورزشی در سطح منطقه و همچنين به ویژه کشورهای دوست و همچنين همسایه خواهد شد.
وی افزود: امروزه ورزش در بین کشورها جایگاه ویژه ای دارد و همچنين از این رو باید از ظرفیت های این حوزه برای توسعه همکاری ملت ها، برای صلح، دوستی، وحدت و همچنين همکاری کشورها بهره مند شویم.
نایب رییس اتحادیه اورآسیایی علوم ورزشی، در ادامه با اشاره به اهداف این کنگره گفت: هدف این کنگره، گردهمایی نمایندگان برجسته علمی و همچنين اجرایی و همچنين صاحبنظران علوم ورزشی برای ارائه آخرین دستاوردهای بنیادی، کاربردی و همچنين پیشرفته است.
دکتر نیکوخصلت افزود: همچنين و علاوه بر این، هدف کنگره، کمک به نمود تحولات علوم ورزشی است. تحولاتی که متناسب با نیازهای جامعه در فضای حرفه‌ای و همچنين اجتماعی متبلور می‌شوند. این کنگره برای تشویق و همچنين تقویت همکاری‌های بین‌المللی در زمینه علوم ورزشی برای ارتقای سطح علم در سطوح محلی، منطقه‌ای و همچنين بین قاره‌ای آسیا و همچنين اروپا توجه ویژه‌ای دارد.

وی با بیان اینکه برای یادگیری شرکت‌کنندگان، این کنگره افتخار دارد تا هر فرصت ممکنی را از طریق برگزاری جلساتی در قالب کارگاه‌های تخصصی و همچنين نشست‌های متنوع و گوناگون و مختلف فراهم کند، تصریح کرد: همچنین کنگره در نظر دارد تا محیطی الهام‌قسمت و بخش برای تحلیل چالش‌ها و همچنين چشم‌اندازهای علوم ورزشی و همچنين زمینه‌های مرتبط به ویژه برای محققان جوون و همچنين تصمیم گیرندگان فراهم کند.
دبیر اولین کنگره اورآسیایی علوم ورزشی در دانشگاه تبریز تاکید کرد: این کنگره بیشتر در راستای سیاست های علمی اتحادیه اورآسیایی علوم ورزشی (ESSU) که یک نهاد غیر انتفاعی بین‌المللی بوده و همچنين سال شمسي ۲۰۱۷ در آنکارای ترکیه تاسیس شده است، برگزار می مي شود.
به گفته وی گردهمایی مهندسين و متخصصين و همچنين صاحب نظران علوم ورزشی داخلی و همچنين خارجی جهت انتقال تجربیات همدیگر و همچنين تبادلات علمی همزمان با رویداد تبریز ۲۰۱۸ و همچنين کمک به کاربردی کردن یافته‌های دانشگاهی از دیگر اهداف اصلی این کنگره است.
وی یادآور شد: اتحادیه اورآسیایی علوم ورزشی، دانشگاه تبریز با محوریت دانشکده تربیت بدنی و همچنين پژوهشگاه تربیت بدنی و همچنين علوم ورزشی متولیان برگزاری اولین کنگره اورآسیایی علوم ورزشی خواهند بود.
دکتر یعقوب بدری آذرین، رئیس دانشکده تربیت بدنی و همچنين علوم ورزشی دانشگاه تبریز نیز در این آیین با اشاره به توانمندی های حوزه ورزش در عرصه های متنوع و گوناگون و مختلف گفت: ورزش پیوند دهنده همه ملت ها و همچنين جوامع است که از این طرق ضمن جمع شدن در کنار همدیگر می توانند برای توسعه و همچنين ارتباط بیشتر با یکدیگر همکاری و همچنين رقابت سالم داشته باشند.
دکتر بدری آذرین در ادامه تصریح کرد: با بهره بري و استفاده از ورزش می قدرت تندرسی و همچنين سلامتی را در جامعه نهادینه کرد و همچنين از این رو متولیان و همچنين دستگاه های ذی ربط باید بیش از اینها به بردن ورزش در بطن جامعه توجه داشته باشند.
وی در ادامه با اشاره به فلسفه برگزاری این کنگره در حد بین المللی نیز یادآور شد: این کنگره فرصت خوبی برای گردهمایی متخصصین و همچنين صاحب نظران علوم ورزشی داخلی و همچنين خارجی، جهت ارائه آخرین دستاوردها و همچنين تبادلات علمی همزمان با رویداد تبریز ۲۰۱۸ و همچنين کمک به کاربردی نمودن یافته‌های دانشگاهی است.
دکتر وحید ساری صرّاف، دبیر علمی اولین کنگره اورآسیایی علوم ورزشی در دانشگاه تبریز نیز در آیین آغاز به کار این کنگره اظهار داشت: با اعلام فراخوان این کنگره حدود ۶۰۰ مقاله به دبیرخانه آن هم ارسال شده که از این تعداد بیش از ۴۵۰ مقاله پذیرفته شده است.
به گفته وی از این تعداد مقالات ارسال شده حدود ۸۰ مقاله در قالب سخنرانی و همچنين بقیه مقالات نیز در قالب سخنرانی کوتاه در چهار محور و همچنين پانل این کنگره شامل فیزیولوژی ورزشی، حرکت ورزشی، مدیریت ورزشی و همچنين طب ورزشی ارایه خواهند شد.
این عضو هیات علمی دانشگاه تبریز یادآور شد: در صول سه روز برگزاری این کنگره در هر محور ۱۸ سخنرانی که ۴ الی ۶ سخنرانی کلیدی از سوی پژوهشگران ارایه خواهد شد و همچنين برگزاری ۷ کارگاه آموزشی از دیگر برنامه جذاب و جالب و خوب های این کنگره است.
ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷

اولین کنگره اورآسیایی علوم ورزشی در دانشگاه تبریز آغاز به کار کرد در تاریخ ۱۹ July 1397 | 7:56 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *