بازدید مشاور وزیر علوم از دانشگاه بزرگمهر قائنات – شریف

بازدید مشاور وزیر علوم از دانشگاه بزرگمهر قائنات – شریف

به نقل از شریف: بازدید مشاور وزیر علوم از دانشگاه بزرگمهر قائنات

دکترمسعود شمس قسمت و بخش، مشاور وزیر علوم و همچنين مدیرکل حوزه وزارتی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در قالب سفر وزیر علوم به استان خراسان جنوبی، ضمن بازدید از قسمت و بخش های متنوع و گوناگون و مختلف دانشگاه بزرگمهر قائنات ، در نشستی با مسئولان و همچنين اعضای هیئت علمی این دانشگاه ، معضلات و همچنين در خواست مسئولان دانشگاه بزرگمهر قائنات را مورد بررسی قرار داد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه بزرگمهر قائنات، در این نشست که فرهاد فلاحتی نماینده شهروندان و مردم شهر قائنات و همچنين زیرکوه در مجلس شورای اسلامی، کریمی فرماندار شهرستان قائنات و همچنين دکتر آیتی دست يار آموزشی و همچنين تحصیلات تکمیلی دانشگاه بیرجندنیز حضور داشتند، دکتر شمس قسمت و بخش باتاکید بر عدم موازی کاری در دانشگاه ها اظهار داشت: دردانشگاه های استان ها نباید موازی کاری صورت پذیرد، زیرا این کار باعث اتلاف انرژی و همچنين وقت خواهد شد.
دکترشمس قسمت و بخش با بیان اینکه هر دانشگاهی باید ضمن پیشرفت در مراحل علمی، حل کننده مسائل منطقه خود نیز باشد، تصریح کرد: در برنامه جذاب و جالب و خوب ششم توسعه، ماموریت‌هایی برای دانشگاه‌ها درنظر گرفته شده است.
وی افزود: دسته بندی دانشگاه‌ها در وزارت علوم به این معنا نیست که دانشگاه محلی نمی‌تواند در عرصه‌های دیگر فعالیت کند، بلکه به این معنا است که ماموریت اصلی آن هم در منطقه خودش است.
وی افزود: آمایش آموزش عالی باید با آمایش سرزمینی در استان ها منطبق باشد، زیرا یکی از سیاست های وزارت علوم این است که باید در مراکز دانشگاهی رشته های مورد نیاز منطقه ها و مناطق را داشته باشیم تا بتوانیم نیازهای پژوهشی منطقه ها و مناطق را مرتفع سازیم و همچنين فارغ التحصیل دانشگاهی هر منطقه ای درهمان منطقه به کار گرفته شوند.
فرهاد فلاحتی نماینده شهروندان و مردم شهر قائنات و همچنين زیرکوه در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: از وزارت علوم انتظار می رود رشد و همچنين توسعه همه دانشگاه های کشوررا به روش یکسان برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی کنند.
دکتر محمد حسین شفیعی، رئیس دانشگاه بزرگمهر قائنات نیز با ارائه گزارشی از وضعیت موجود این دانشگاه، در خواست هایی از قبیل تصویب سند راهبردی، چارت سازمانی دانشگاه و همچنين کمبود نیرو، شتاب زیر ساخت های فیزیکی و همچنين ساختمان آموزشی جدید و همچنين توسعه دانشگاه در قالب برنامه جذاب و جالب و خوب پنج ساله را بیان کرد.
محمد علی خالقی، نماینده مجمع حامیان دانشگاه بزرگمهرقائنات با اشاره به اینکه زیربنای هر شهری دانشگاه آن هم شهرستان است، گفت: با توجه به اهمیت بحث دانشگاه در قائنات، خیرین شهرستان با اهدای ۱۰ هکتار از اراضی به دانشگاه، این را به اثبات رساندند وبا ساخت خوابگاه اجاره به شرط تملیک توانسته اند بخشی از معظلات و مسائل و مشکلات دانشگاه را حل کنند.

ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷

بازدید مشاور وزیر علوم از دانشگاه بزرگمهر قائنات در تاریخ ۲۲ July 1397 | 4:54 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *