برنامه جذاب و جالب و خوب دشمن، تصویرسازی غلط از ایران است/در این جنگ پیروز خواهیم شد – شریف

برنامه جذاب و جالب و خوب دشمن، تصویرسازی غلط از ایران است/در این جنگ پیروز خواهیم شد – شریف

به نقل از شریف: برنامه جذاب و جالب و خوب دشمن، تصویرسازی غلط از ایران است/در این جنگ پیروز خواهیم شد

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار با بیش از دو هزار فرد يا شخص از نخبگان جوون و همچنين استعدادهای برتر علمی، تلاش و همچنين فعالیت دهها هزار نخبه در سراسر ایران را ترسیم‌کننده تصویری امیدبخش و همچنين واقعی از کشور خواندند و همچنين با اشاره به نقش و همچنين تأثیرگذاری نخبگان جوون در برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی صحیح برای آینده، پیشرفت علمی ایران و همچنين جلو بردن مرزهای دانش بشری، «تعامل متقابل، دو جانبه و همچنين جدی تر نخبگان و همچنين نظام، مراقبت هوشمندانه و همچنين بهره بري و استفاده صحیح از گنجینه نیروی انسانیِ نخبه و همچنين تقویت هویت ملی و همچنين آرمانخواهی در مجموعه نخبگان کشور» را ضروری خواندند و همچنين تأکید کردند: تصویرسازی غلط و همچنين منفی و همچنين ناامید کننده از اوضاع ایران مهمترین دستور کار امروز دشمن است ولي بايد توجه داشت به فضل الهی تصویر واقعی کشور در مجموع، نقطه مقابل تصویرسازی نظام سلطه است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای در ابتدای سخنان خود، دیدار با نخبگان جوون را امیدبخش و همچنين شادی‌آفرین خواندند و همچنين با اشاره به سخنان تعدادی از جوانان نخبه گفتند: این مباحث و مطالب عمدتاً بسیار متین و همچنين متقن و همچنين کاملاً مورد تأیید بنده بود و همچنين مسئولان محترم باید با جدیت آنها را پیگیری کنند.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به تأثیرگذاری ملی و همچنين فراملی نخبگان از زوایای متنوع و گوناگون و مختلف افزودند: وجود دهها هزار نخبه، از یک منظر، نشانگرِ «تصویر صحیح و همچنين واقعی از کشور» و همچنين مایه خرسندی و همچنين احساس امید است، ضمن آنکه با بهره مندی از نخبگان قطعاً چارچوبهای برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی برای مسائل کشور باید ارتقاء یابد و همچنين از دیدگاههای آنان بهره بري و استفاده مي شود.

ایشان خاطرنشان کردند: از نظرات نخبگان جوون، فعال، دلسوز و همچنين با نشاط و همچنين پای کار در قسمت و بخش‌های متنوع و گوناگون و مختلف شامل نفت، بهره بري و استفاده و همچنين برای تبدیل اقتصاد نفتی به اقتصاد مستقل و همچنين دانش‌پایه و همچنين اقتصاد مقاومتی، برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی مي شود.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به تأثیر نخبگان در «پیشرفت علمی کشور» گفتند: بهره گیری صحیح و همچنين مناسب از دانش و همچنين توانایی های نخبگان موجب پیشرفت علم در کشور و همچنين در نتیجه رسیدن به موضع عزت و همچنين اقتدار و همچنين کاهش آسیب پذیری ها خواهد شد.

حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: در صورتي که از لحاظ علمی پیشرفت کنیم، تهدید دشمنانِ تمدنی و همچنين سیاسی و همچنين اقتصادی ما دائمی نخواهد بود و همچنين کاهش خواهد یافت.

ایشان یکی دیگر ازعرصه‌های تأثیرگذاری نخبگان کشور را «ایفای نقش در شکستن مرزهای جهانیِ دانش» دانستند و همچنين افزودند: در قرون اخیر، سهم ما در جلو بردن مرزهای دانش بسیار کم بوده است و همچنين باید با بهره بري و استفاده از ظرفیت بالای نخبگان جوون کشور، مرزهای اکتشاف و همچنين دانش جهانی را توسعه دهیم.

حضرت آیت الله خامنه ای گفتند: جوانان باید با مطالعه تاریخ، از دوران تلخ ۲۰۰ ساله قبل از پیروزی انقلاب اسلامی که به دلیل بی اعتنایی به استعدادها و همچنين نخبگان، کشور دچار عقب ماندگی شد، مطلع شوند و همچنين قدر دوران کنونی را بدانند.

ایشان با تأکید بر اینکه در دوران قاجار و همچنين پهلوی، ایران یکی از عقب مانده ترین کشورها از لحاظ دانش روز بود، افزودند: در حالی که جمعیت ایران حدود یک قسمت و بخش جمعیت جهان است، سهم ما در تولید علم در دوران پهلوی، یک دهم قسمت و بخش بود ولي بايد توجه داشت اکنون سهم ایران در تولید علم در دنیا به حدود دو قسمت و بخش رسیده است که به این حد نیز نباید قانع بود.

رهبر انقلاب اسلامی به یک نمونه دیگر از بی اعتنایی به علم و همچنين دانش در دوران پهلوی اشاره کردند و همچنين گفتند: از زمان تأسیس دانشگاه تهران بعنوان اولین دانشگاه کشور در سال شمسي ۱۳۱۳ تا سال شمسي ۱۳۵۷ که چهل و همچنين چهار سال شمسي می مي شود، تعداد دانشجویان کل کشور، ۱۵۰ هزار فرد يا شخص بود ولي بايد توجه داشت اکنون که چهل سال شمسي از پیروزی انقلاب اسلامی می گذرد، تعداد دانشجویان کشور بیش از چهار میلیون فرد يا شخص است.

حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه چنین مقایسه هایی، تفاوت دو حکومت و همچنين دو نظام را به روشنی نشان می دهد، خاطرنشان کردند: علت عمده عقب ماندگیِ علمی و همچنين اخلاقی و همچنين سیاسی کشور در آن هم دوران تاریک، وجود حکمرانان بی کفایت، دنیاطلب، وابسته و همچنين بی عرضه بود که در مقابل ملت تکبر می فروختند و همچنين به فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن مصالح آنان نبودند ولي بايد توجه داشت در مقابل بیگانه تا کمر خم می شدند.

ایشان تأکید کردند: همه ما باید به دلیل رهایی از آن هم دوران تلخ و همچنين پیشرفتهای کنونی، سپاسگزار نظام جمهوری اسلامی و همچنين امام و پيشوا بزرگوار باشیم.

رهبر انقلاب اسلامی سپس چند توصیه در خصوص نخبگان بیان کردند.

اولین توصیه ایشان «لزوم تعامل دو جانبه میان نخبگان و همچنين نظام مدیریت کشور» بود که در این زمینه گفتند: از یک طرف مسئولان باید جدی تر به‌دنبال تعامل با نخبگان و همچنين ارائه سرويس ها و خدمات و همچنين رفع موانع کار آنان باشند و همچنين از طرف دیگر نخبگان نیز باید همه ظرفیت های خود را در اختیار پیشرفت کشور قرار دهند.

حضرت آیت الله خامنه ای منابع انسانی خوب و همچنين نخبه متحرک و همچنين پیش‌رونده را یک گنجینه و همچنين ثروت عظیم خواندند و همچنين تأکید کردند: این ثروت مثل هر گنجینه دیگری در معرض طمع و همچنين چپاول نظام سلطه است تا ضمن آنکه از این ثروت برای خود بهره می برد، درخصوص علم و همچنين فناوری یعنی داشته های ثروت آفرین و همچنين اقتدار و قدرت آفرین نیز انحصار ایجاد کند.

ایشان «حذف فیزیکی نخبگان» را یکی از روشهای نظام سلطه برای خارج کردن این گنجینه از چنگ ملتها برشمردند و همچنين با اشاره به ترور دانشمندان هسته ای کشور گفتند: همچنين و علاوه بر حذف فیزیکی، «امحاء فرهنگی و همچنين یا مشغول کردن نخبگان به مسائل دیگر»، از دیگر روشهای نظام سلطه برای گرفتن این ثروت عظیم کشور است، بنابراین مسئولان و همچنين نخبگان باید هوشیار و همچنين مراقب باشند.

حضرت آیت الله خامنه ای، راه مقابله با فریب های نظام سلطه برای مجموعه نخبگی کشور را «تقویت هویت ملی و همچنين آرمانخواهی در میان نخبگان» دانستند و همچنين خاطرنشان کردند: جوون نخبه ما باید به ایرانی و همچنين مسلمان بودن، هویت ملی، آرمانها و همچنين تاریخ بسیار شرافتمندانه خود افتخار کند.

ایشان تأکید کردند: یکی از برنامه جذاب و جالب و خوب های دشمن، آرمان زدایی و همچنين هویت زدایی است که همه باید مراقب و همچنين متوجه این نقطه تهاجم باشند.

یکی دیگر از توصیه های رهبر انقلاب اسلامی به نخبگان، «مراقبت برای غافل نشدن از مسئولیتهای خود در قبال شهروندان و مردم شهر و همچنين مسائل مهم کشور» بود.

حضرت آیت الله خامنه ای گفتند: نخبه نباید در فضای تخصصی خود غرق مي شود و همچنين به مسائل جامعه همچون «استقلال، عدالت، پیشرفت و همچنين آسیب های اجتماعی» اعتنایی نداشته باشد.

ایشان خطاب به نخبگان تأکید کردند: در صورتي که تو نخبگی را در زیر پرچم «عدالتخواهی و همچنين استقلال و همچنين هویت ملی» انجام دهید، قطعاً ارزش آن هم بیشتر خواهد بود.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به جنگ تحمیلی اقتصادی، سیاسی و همچنين امنیتی علیه ایران عزیز افزودند: یک نخبه نمی تواند به این جنگ بی تفاوت باشد.

رهبر انقلاب اسلامی با تشبیه جنگ تبلیغاتی و همچنين رسانه ای بسیار شدید دشمن به جنگ تحمیلی افزودند: امکانات تبلیغاتی ما مانند اوایل دفاع مقدس، اندک است ولي بايد توجه داشت همانگونه که در آن هم نبرد پیروز شدیم، به فضل الهی در این جنگ هم بدون تردید پیروز خواهیم شد.

ایشان «تصویرسازی غلط» را مهمترین کار امروز دشمن برای اغوای انظار و افکار عمومی جهان و همچنين ایران برشمردند و همچنين خاطرنشان کردند: نخبه جوون ما باید در این رویارویی سنگین، وظیفه خود را برای پیروزی و همچنين سرافرازی ایران انجام دهد.

حضرت آیت الله خامنه ای در جمع بندی این قسمت و بخش از سخنانشان این دستور کار را برای نخبگان جوون ترسیم کردند: «تلاش علمی زیر پرچم عدالتخواهی، انحصارشکنی، ستم ستیزی و همچنين حساسیت و همچنين رسیدگی به مسائل و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات شهروندان و مردم شهر».

رهبر انقلاب اسلامی همچنین در بیان چند نقطه در مورد بنیاد نخبگان، ضمن تشکر از زحمات بنیاد، کار و همچنين تلاش شبانه روزی را به مسئولان آن هم توصیه مؤکد کردند و همچنين افزودند: در شناسایی، جذب، هدایت، ساماندهی، شنیدن سخن نخبگان و همچنين درمان کردن دردهای آنان شب و همچنين روز نشناسید.

«پرهیز از روزمرگی همراه با ابتکار دائم و همچنين نوسازی روشها در بخشی که هدایت نخبگان را در بنیاد به دست دارد»، «برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی دقیق و همچنين صحیح برای فعالیتهای هویت قسمت و بخش»، «بهره بري و استفاده از دفتر نمایندگی رهبری در دانشگاهها»، «بهره بري و استفاده از شرکتهای دانش بنیان و همچنين مراقبت در مورد تنزل نیافتن ضوابط این شرکتها» از دیگر توصیه های رهبر انقلاب به مسئولان بنیاد نخبگان بود.

ایشان همچنین بهره بري و استفاده از نخبگان در چیدمان مدیریتهای میانی کشور را مهم خواندند و همچنين افزودند: ممکن است جوانان نخبه تجربه سطوح اول مدیریتی را نداشته باشند ولي بايد توجه داشت سطح مدیریتهای میانی حتماً به جوانان نخبه نیاز دارد.

حضرت آیت الله خامنه ای در قسمت و بخش دیگری از سخنانشان با رد تصوری که دانشگاهها را در خدمت مسائل کشور نمی داند، خاطرنشان کردند: در چهار دهه اخیر جوانان دانشگاهی در صنایع مهم کشور نقش اول داشته اند.

ایشان «هوا فضا»، «علوم زیستی»، «سدسازی»، «صنعت دفاعی»، «صنعت هسته ای در ابعاد گوناگون آن هم»، «سلولهای بنیادی»، «زیست فناوری» و همچنين «ساخت داروهای نو ترکیب» را شامل عرصه ها و همچنين صنایعی برشمردند که دانشگاهها در شکل گیری و همچنين پیشرفت آنها نقش ارزنده ای داشته‌اند.

رهبر انقلاب اسلامی در عین حال افزودند: البته در کار دانشگاهها نقص های زیادی وجود دارد که باید رفع مي شود و همچنين نخبگان جوون نیز امروز برخی از آنها را بیان کردند.

حضرت آیت الله خامنه ای دانشگاهها را به «اهتمام به پژوهش» در همه سطوح فراخواندند و همچنين افزودند: ارتباط متقابل و همچنين پر منفعت دانشگاه با صنعت جدی تر گرفته مي شود.

رهبر انقلاب در همین زمینه خاطرنشان کردند: با گسترش ارتباط با صنعت و همچنين شناسایی نیازها به‌گونه ای عمل کنید که مثل برخی از کشورها، هر پایان نامه دانشجویی یک حامی از قسمت و بخش خصوصی یا دولتی داشته باشد.

«ضرورت به‌روزرسانی نقشه جامع علمی» بعد از ۹ سال شمسي از تدوین آن هم و همچنين لحاظ کردن مسائل جدید در این نقشه، نقطه دیگر ایشان خطاب به مسئولان بود.

حضرت آیت الله خامنه ای همچنین با تأکید بر «ضرورت ارتباط علمی با کشورهایی که در مسیر رشد جهشی قرار دارند»، افزودند: اینگونه کشورها عمدتاً در آسیا خواهند بود، بنابراین باید نگاهمان به شرق باشد نه به غرب، ضمن اینکه نگاه به غرب و همچنين اروپا جز معطل ماندن، منت کشیدن و همچنين کوچک شدن فایده ای ندارد.

رهبر انقلاب با تأکید بر تعامل دانشگاهها با حکومت برای شناخت نیازها و همچنين اولویتها، از اقدام گروههای متنوع و گوناگون و مختلف اساتید دانشگاهی و همچنين صاحبنظران شامل اساتید بسیجی در نوشتن نامه به مسئولان و همچنين ارائه راه حل معظلات و مسائل و مشکلات اقتصادی ابراز مسرت کردند و همچنين افزودند: نمی دانیم حکومت چقدر به این راه حلها عمل می کند ولي بايد توجه داشت احساس مسئولیت اساتید و همچنين همچنین نخبگان جوون و همچنين خوشفکر در قبال معظلات و مسائل و مشکلات کشور بسیار خرسند کننده است.

حضرت آیت الله خامنه ای در پایان سخنانشان بار دیگر به تلاش پرحجم دشمن برای تصویرسازی منفی از اوضاع ایران اشاره کردند و همچنين افزودند: نوسانات ارزی و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات معیشتی وجود دارد ولي بايد توجه داشت در مجموع تصویر واقعی کشور، به کوری چشم دشمنان، عکس تصویری است که بیگانگان سلطه طلب از ایران عزیز ترسیم می کنند.

پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، دکتر ستاری دست يار علمی و همچنين فناوری رئیس‌جمهور و همچنين دکتر غلامی وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری نقل از هایی از شرایط علمی کشور و همچنين نخبگان بیان کردند.

همچنین ۱۱ تن از نخبگان و همچنين استعدادهای برتر علمی کشور به بیان دغدغه و همچنين دیدگاههای خود در مسائل متنوع و گوناگون و مختلف علمی، پژوهشی، مدیریتی و همچنين فناوری پرداختند.

ل.م ۵۴/ ر.ب ۴۵

برنامه جذاب و جالب و خوب دشمن، تصویرسازی غلط از ایران است/در این جنگ پیروز خواهیم شد در تاریخ ۲۵ July 1397 | 3:02 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *