برگزاری هم‌اندیشی علمی بین‌المللی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با استادان ۱۳ دانشگاه جهان – شریف

برگزاری هم‌اندیشی علمی بین‌المللی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با استادان ۱۳ دانشگاه جهان – شریف

به نقل از شریف: برگزاری هم‌اندیشی علمی بین‌المللی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با استادان ۱۳ دانشگاه جهان

نخستین نشست مشترک هم‌اندیشی علمی بین‌المللی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با استادانی از دانشگاه‌های لهستان، فرانسه، آلمان، ایتالیا، ترکیه، سوریه، آمریکا، کانادا، الجزایر، ژاپن و همچنين ایرانیان مقیم خارج از کشور در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر سیداحمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در این نشست گفت: در یک دانشگاه، صرفاً هدف، تولید علم و همچنين مقاله نیست بلکه رفع نیازهای کشور و همچنين حرکت به سوی تکنولوژی آینده باید از اولویت‌های دانشگاه‌ها باشد.
به گفته وی بایوتکنولوژی، نفت، گاز، مدیریت منابع آب، مواد و همچنين نانوتکنولوژی، اینترنت اشیاء و همچنين کلان داده شامل موضوعات این نشست هم‌اندیشی است و همچنين جزو نیازها و همچنين اولویت‌های کشور می‌باشد و همچنين امید است مقدمه‌ای برای همکاری بین استادان و همچنين دانشگا‌ه‌های ایرانی و همچنين خارجی حاضر در نشست باشد.
دکتر معتمدی، یکی از مهم‌ترین قسمت و بخش‌های توسعه علمی کشورها را همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه‌ها دانست و همچنين افزود: خوشبختانه دانشگاه‌های کشور شامل دانشگاه صنعتی امیر کبیر در سال شمسي های اخیر در این جهت حرکت خیلی خوبی را داشته است و همچنين در برنامه جذاب و جالب و خوب راهبردی خود نیز جایگاه خاصی را برای روابط بین الملل قائل شده است.
وی با بیان اینکه دانشگاه‌های کشور در سال شمسي ۲۰۱۷ بر اساس آمار جهانی، رتبه نخست منطقه‌ای و همچنين رتبه شانزدهم را در توسعه علم در جهان دارا می‌باشند افزود: دانشگاه صنعتی امیرکبیر با ۱۴ هزار دانشجو که بیش از نیمی از آنها در مقطع تحصیلات تکمیلی مشغول تحصیل خواهند بود با تولید ۴.۱۸ مقاله به ازای هر استاد که رقم بسیار خوبی در شاخص‌های جهانی است مقام نخست را در بین دانشگاه‌های کشور داشته است.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: در سه سال شمسي قبل، تعداد مقاله‌های مشترک این دانشگاه با استادان خارجی از ۵۱۸ به ۸۹۰ مقاله افزایش پیدا کرده و همچنين رشد استنادات مقاله‌های علمی دانشگاه نیز به همین نسبت افزایش یافته است.
به گفته وی، در رتبه بندی های بین المللی نیز دانشگاه صنعتی امیرکبیر از جهت‌های متنوع و گوناگون و مختلف شامل امتیازی که مرتبط به روابط بین‌الملل دانشگاه می‌مي شود بیش از ۲برابر در سال شمسي ۲۰۱۸ نسبت به ۲۰۱۷ رشد داشته است.
این نشست با حضور ۳۰ استاد خارجی از دانشگاه‌ها و همچنين موسسه ها و همچنين مراکز علمی و همچنين تحقیقاتی ۱۳ کشور جهان برگزار شد.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

برگزاری هم‌اندیشی علمی بین‌المللی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با استادان ۱۳ دانشگاه جهان در تاریخ ۱۵ July 1397 | 12:03 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *