بهبود شاخص نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه های کشور – شریف

بهبود شاخص نسبت استاد  به دانشجو در دانشگاه های کشور – شریف

به نقل از شریف: بهبود شاخص نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه های کشور

دست يار آموزشی وزارت علوم در دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: جمعیت دانشجویی کشور نسبت به اوایل حکومت یازدهم تقریباً نزدیک به ۸۰۰ هزار فرد يا شخص کاهش و همچنين از سوی دیگر تعداد اعضای هیئت‌علمی افزایش قابل‌ملاحظه داشته است که به معنای بهبود شاخص نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه های کشور است و همچنين در کیفی سازی آموزش عالی تاثیر گذار خواهد بود.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه شهید چمران اهواز، دکتر مجتبی شریعتی نیاسردر بازدید از این دانشگاه در خصوص جمعیت دانشجویی سال شمسي تحصیلی جدید گفت: پذیرش دانشجویان مقطع کارشناسی با سال شمسي قبل تفاوت چندانی نداشته است و همچنين در مقطع دکترا با احتساب مراکز غیردولتی، ۲۴ هزار و همچنين ۴۰۰ فرد يا شخص ظرفیت پذیرش وجود داشت، همچنین در مقطع کارشناسی ارشد نیز تغییر زیادی در جذب دانشجو نداشته‌ایم.

دست يار آموزشی وزارت علوم افزود: وزارت علوم باید جایگاه نظارت خود را بیش از پیش تقویت کند و همچنين نقش اجرایی را کم‌رنگ‌تر کرده و همچنين به مراکز دانشگاهی تفویض اختیار نماید.

وی تصریح کرد: یکی از نقطه‌های بسیار خوبی که موردتوجه قرارگرفته، جایگاه نظارتی دستگاه متولی آموزشی عالی است؛ به واسطه این پيشامد جديد توانستیم بعضی از مراکز دانشگاهی را که عملکرد مطلوبی داشته‌اند ارتقا دهیم و همچنين برخی دیگر که وضعیت مطلوبی نداشته و همچنين از استاندارد فاصله داشته‌اند یا ظرفیت‌ها را به صفر برسانیم یا منحل کنیم که این پيشامد جديد بیشتر در قسمت و بخش غیردولتی‌ها است.

دست يار آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری، تصریح کرد: اخیراً در فضای رسانه‌ای مطرح‌شده که مدارک تحصیلی بعضی از مراکز دانشگاهی ممکن است از اعتبار کمتری برخوردار باشند؛ بار دیگر تأکید می‌کنم مدارک کلیه مراکز آموزش عالی کشور که از دستگاه آموزش عالی یا از شورای گسترش مجوز گرفته‌اند از اعتبار یکسانی برخوردار است.

دکتر شریعتی نیاسر ادامه داد: قطعاً هیچ‌کدام از دستگاه‌های اجرایی کشور و همچنين مرکز دانشگاهی قانونا مجاز نیستد اعلام کنند مدارک برخی دانشگاه‌ها و همچنين یا زیر نظام‌ها مورد تأیید نیست؛ و همچنين از نظر وزارت علوم مدارک دانشگاه‌های کشور از ارزش یکسان استخدامی برخوردار خواهند بود.

 

دست يار آموزشی وزارت علوم افزود: خرسندم از اینکه دریکی از روزهای آغازین سال شمسي تحصیلی توفیق یافته و همچنين در استان شهید پرو خوزستان و همچنين شهرستان اهواز حضور پیداکرده‌ام تا ضمن عرض ارادت به جامعه دانشگاهیان در این منطقه در جریان پیشرفت مسائل این دانشگاه نیز قرار گیرم.

دکتر شریعتی نیاسر، ضمن گرامی داشت یاد و همچنين خاطر شهیدان حادثه تروریستی اخیر اهواز اظهار کرد: با برگزاری این آیین وحدت و همچنين یکپارچگی جامعه علمی کشور را برای اعتلای نظام جمهوری اسلامی ایران اعلام می‌کنیم.

وی افزود: دانشگاه شهید چمران اهواز جزو دانشگاه‌های جامع کشور است و همچنين حمایت خود را از این دانشگاه اعلام می‌کنیم و همچنين امیدوار هستیم که در پرتو این حمایت‌ها بتوانیم زمینه رشد و همچنين تعالی بیشتر منطقه را در حوزه آموزش عالی فراهم کنیم.

م.ع ۶۰/ ر.ب ۴۵

بهبود شاخص نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه های کشور در تاریخ ۱۶ July 1397 | 3:28 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *