به اختصاص بودجه های پژوهشی در کشورباید بیشتر توجه مي شود – شریف

به اختصاص بودجه های پژوهشی در کشورباید بیشتر توجه مي شود – شریف

به نقل از شریف: به اختصاص بودجه های پژوهشی در کشورباید بیشتر توجه مي شود

دکتر رضا ملک زاده ،دست يار پژوهشی وزارت بهداشت ، درمان و همچنين آموزش پزشکی با بیان اینکه همچنان پژوهش در کشور به شکل یک کالای تجملی دیده می مي شود، گفت: باید به موضوع اختصاص بودجه های پژوهشی در کشور بیشتر توجه مي شود.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر ملک زاده صبح امروز در هم اندیشی نقش آفرینی پژوهش وفناوری در اقتصاد ملی در پژوهشگاه پلیمر و همچنين پتروشیمی دست يار پژوهشی وزارت بهداشت اظهار داشت: کشور طی سال شمسي های قبل در زمینه تولید مقالات و همچنين تعداد استنادات توسعه ای چشم گیر داشته و همچنين طی ۶ ماهه اول سال شمسي ۲۰۱۸ وضع کشور در این زمینه بسیار مطلوب بوده است.

دکترملک زاده گفت: باید تلاش کنیم تا از نظر کیفی نیز توسعه بیشتری داشته باشیم که البته امروز تعداد استنادات از تعداد مقالات بالاتر رفته و همچنين این موضوع بسیار مهم به شمار می رود.

وی خاطرنشان کرد: در حالی به پیشرفت های کمی و همچنين کیفی در زمینه علم و همچنين فناوری دست یافته ایم که اعتبارات پژوهشی ما بسیار ناچیز بوده است.

دکترملک زاده افزود: با کمک خیرین ۵ مرکز ژن درمانی در دانشگاه های علوم پزشکی کشور راه اندازی می مي شود.

وی افزود: با توجه به اهمیت موضوع ژن درمانی باید نقشه راهی در این زمینه ترسیم کنیم و همچنين زیرساخت های مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري برای فعالیت در این موضوع را ایجاد کنیم.

ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷

به اختصاص بودجه های پژوهشی در کشورباید بیشتر توجه مي شود در تاریخ ۹ July 1397 | 3:16 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *