بیش از ۱۰۰ طرح خیرساز در دانشگاه‌های کشور در حال اجرا است – شریف

بیش از ۱۰۰ طرح خیرساز در دانشگاه‌های کشور در حال اجرا است – شریف

به نقل از شریف: بیش از ۱۰۰ طرح خیرساز در دانشگاه‌های کشور در حال اجرا است

حسین عسکریان ابیانه ، دبیر ستاد خیرین آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری گفت: در حال حاضر بیش از صد طرح عمرانی توسط خیران در دانشگاه‌ها و همچنين مراکز آموزش عالی کشور در دست اجرا است‌.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه بیرجند، دکتر عسکریان ابیانه، امروزبیستم مهر در حاشیه مجمع بنیاد حامیان دانشگاه بیرجند اظهار داشت: در حال حاضر فارغ التحصیلان بسیاری از ایران در دانشگاه‌های خارج از کشور خواهند بود که علاقه دارند به بنیاد حامیان بپیوندند بنابراین تلاش می‌کنیم با بنیادهای بین المللی ارتباط برقرار کرده و همچنين به این گونه از سرويس ها و خدمات این اشخاص بهره مند شویم.
وی با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۷۲ بنیاد خیرین در دانشگاه‌ها و همچنين موسسات آموزش عالی کشور فعال است، افزود: دستورالعملی مبنی بر ایجاد بنیاد حامیان در دانشگاه‌ها و همچنين مراکز آموزش عالی تهیه شده که در این راستا برخی دانشگاه‌ها وارد شدن پیدا کرده و همچنين در دانشگاه‌های کوچک تر بنیاد حامیان در حال راه اندازی است.
مشاور وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری با بیان اینکه بیش از ۲۰ بنیاد همچنين و علاوه بر ساخت و همچنين ساز به فعالیت‌های دیگر نیز می‌پردازند، تصریح کرد: در قانون بودجه سال شمسي ۹۷ آمده است دستگاه‌هایی اجرایی که قبلاً می‌توانستند یک قسمت و بخش به دانشگاه‌ها کمک کنند اکنون باید ۴۰ قسمت و بخش از طریق عقد قرارداد و همچنين کارآفرینی به دانشگاه‌ها بدهند و همچنين هر سه ماه پول را در حساب خاصی در خزانه قرار دهند که این مهم به تا حال در کشور نبوده است.
دکترعسکریان ابیانه ادامه داد: امسال شش برنامه جذاب و جالب و خوب راهبردی در ستاد خیرین آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری دیده شده که در شکل عملیاتی هر کدام پنج برنامه جذاب و جالب و خوب در نظر گرفته شده است.
وی بیان کرد: ارتباط با بنیادها و همچنين نهادهای بین المللی برای تسهیل کمک‌ها به تشکل‌های ایرانیان مقیم خارج و همچنين کمک به ایجاد ارتباط تنکاتنگ بین جامعه فارغ التحصیل با بنیادهای خیرین دانشگاه از راهبردهایی است که در ستاد خیرین درنظر گرفته شده است.
مشاور وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری گفت: کمک به ایجاد بنیادهای نیکوکاری جدید و همچنين گسترش بنیادهای موجود در دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و همچنين پارک‌های علم و همچنين فناوری و همچنين رفع معظلات و مسائل و مشکلات و همچنين موانع قانونی مانند معافیت‌های مالیاتی، پیگیری برای افزایش تسهیلات و همچنين اعتبارات ۵۰ درصدی برای جذب حمایت‌های خیرین شامل این راهبردها است.
دکترعسکریان ابیانه افزود: ایجاد بستر و همچنين محیطی امن برای سرمایه گذاری در پروژه‌های مشارکتی از طریق پیشنهاد و همچنين قوانین و همچنين مقررات پویا و همچنين هماهنگی با معاونت مسائل حقوقی و همچنين مجلس برای طی روند قانونی از دیگر راهبردهای ستاد خیرین آموزش عالی وزارت علوم است.
وی در پایان گفت: گسترش فعالیت‌های بنیادها همچنين و علاوه بر ساخت و همچنين ساز به سایر فعالیت‌ها نظیر اعطای بورس تحصیلی به دانشجویان بی بضاعت، کارآفرینی، تجهیز آزمایشگاه‌ها، کمک به ایجاد شرکت‌های دانش بنیان و همچنين نگهداری اماکن آموزشی، پژوهش از دیگر راهبردهای ستاد خیرین آموزش عالی وزارت علوم است.
ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷

بیش از ۱۰۰ طرح خیرساز در دانشگاه‌های کشور در حال اجرا است در تاریخ ۲۰ July 1397 | 6:11 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *