تحریم علمی با حقوق بشر در تقابل قرار دارد – شریف

تحریم علمی با حقوق بشر در تقابل قرار دارد – شریف

به نقل از شریف: تحریم علمی با حقوق بشر در تقابل قرار دارد

وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه علم و همچنين دانش پدیده ای بین المللی و همچنين متعلق به همه شهروندان و مردم شهر جهان است، تاکید کرد: تحریم و همچنين محدودیت های علمی و همچنين اقتصادی در تقابل با حقوق بشر و همچنين توسعه پایدار قرار دارد و همچنين مورد قبول جوامع علمی نیست.

به نقل از روابط عمومی وزارت علوم به نقل از ایرنا، دکتر منصور غلامی در پانزدهمین اجلاس «علم و همچنين فناوری در جامعه» در کیوتوی ژاپن بر ضرورت بین المللی سازی آموزش، انجام بدون محدودیت تبادلات علمی دانشگاهی برای توسعه علم و همچنين فناوری و همچنين تحقق جهش علمی و همچنين چرخه مغزها، انتقال بین المللی علوم میان دانشمندان و همچنين فناوران و همچنين برداشتن مرزها و همچنين محدودیت های موجود برای تحقق توسعه پایدار، تاکید کرد.
وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری جمهوری اسلامی ایران همچنین در میزگردی که با حضور ۲۰ تن از وزرای علوم و همچنين فناوری کشورهای شرکت کننده در اجلاس به ریاست وزیر علوم و همچنين فناوری ژاپن و همچنين با سخنرانی ‘کوجی امی’ رئیس اجلاس برگزار شد، گزارشی از روند علم و همچنين فناوری و همچنين دستاوردهای آن هم و همچنين توسعه دانشگاه ها و همچنين مراکز تحقیقاتی در جمهوری اسلامی ایران ارایه کرد.
دکترغلامی همچنین در ادامه نشست های پانزدهمین اجلاس علم و همچنين فناوری در شهرستان کیوتو در ژاپن، در نشست تغییرات آب و همچنين هوایی سخنرانی کرد.
وزیر علوم در این نشست به برخی مصادیق تغییرات آب و همچنين هوایی شامل غبار ناشی از فعالیت های انسانی و همچنين کشاورزی، کاهش و همچنين تغییر زمان بارش ها، گرمای هوا و همچنين کاهش آب اشاره کرد.
دکتر غلامی در ادامه سخنرانی خود راه های مقابله با مصادیق تغییرات آب و همچنين هوایی شامل همکاری علمی بین المللی در سطح منطقه ای و همچنين جهانی، تبادل تجارب در این زمینه، بهره بري و استفاده از راه کارهای دوستدار طبیعت شامل مالچ پاشی با منشا غیر نفتی را مورد تاکید قرار داد.
ر.ب ۴۵/‏ ع. ع ۵۷

تحریم علمی با حقوق بشر در تقابل قرار دارد در تاریخ ۱۶ July 1397 | 4:27 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *