توافق بر همکاری‌های علمی دانشگاه علامه طباطبائی و همچنين وزارت تحصیلات عالی افغانستان – شریف

توافق بر همکاری‌های علمی دانشگاه علامه طباطبائی و همچنين وزارت تحصیلات عالی افغانستان – شریف

به نقل از شریف: توافق بر همکاری‌های علمی دانشگاه علامه طباطبائی و همچنين وزارت تحصیلات عالی افغانستان

در ادامه نشست‌های هیات دانشگاه علامه طباطبائی با مسئولان آموزش عالی افغانستان، دکتر سلیمی رئیس دانشگاه با دکتر نجیب‌اله خواجه عمری وزیر تحصیلات عالی افغانستان در کابل دیدار و همچنين گفتگو کردند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه علامه طباطبایی، در این دیدار، وزیر تحصیلات عالی افغانستان از تلاش‌های دانشگاه علامه طباطبایی جهت گسترش همکاری‌های علمی میان دانشگاه‌های دو کشور و همچنين فراهم آوردن زمینه برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه و همچنين بلندمدت برای استادان، دانشجویان و همچنين روزنامه‌نگاران افغانستانی در سال شمسي‌های اخیر قدردانی کرد.
برگزاری نشست سالانه روسای دانشگاه‌های سطح یک در ایران و همچنين افغانستان، برگزاری کارگاه‌های آموزش روابط عمومی برای کارکنان روابط عمومی وزارت تحصیلات عالی، اعطای سالانه سه بورس تحصیلی به استادان معرفی‌شده از سوی وزارت تحصیلات عالی افغانستان، انجام یک کلان پژوهش مشترک توسط استادان ایرانی و همچنين افغانستانی در حوزه تاریخ و همچنين فرهنگ دو کشور و همچنين انجام امکان‌سنجی جهت راه‌اندازی دوره‌های مشترک تحصیلی شامل موارد مورد توافق این دیدار بود.
در ادامه، هیات دانشگاه علامه طباطبائی از دانشگاه دولتی کابل دیدار کرد و همچنين در پایان نیز طرفین در حضور روسا و همچنين معاونین دانشگاه‌های متنوع و گوناگون و مختلف و همچنين مسئولین وزارت خارجه دو کشور بر دوستی و همچنين همکاری علمی میان دانشگاهیان دو کشور تأکید کردند.

ز.ح ۷۴/ ع.ع ۵۷

توافق بر همکاری‌های علمی دانشگاه علامه طباطبائی و همچنين وزارت تحصیلات عالی افغانستان در تاریخ ۱۸ July 1397 | 10:51 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *