توجه به حل معظلات و مسائل و مشکلات جامعه در دانشگاه‌ها و همچنين موسسات آموزش عالی یک وظیفه است – شریف

توجه به حل معظلات و مسائل و مشکلات جامعه در دانشگاه‌ها و همچنين موسسات آموزش عالی یک وظیفه است – شریف

به نقل از شریف: توجه به حل معظلات و مسائل و مشکلات جامعه در دانشگاه‌ها و همچنين موسسات آموزش عالی یک وظیفه است

دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در ادامه سفر خود به استان خراسان جنوبی، در نشستی صمیمانه با اعضای هیئت رئیسه، استادان ، کارکنان و همچنين دانشجویان دانشگاه صنعتی بیرجندگفت: توجه به حل معظلات و مسائل و مشکلات جامعه در دانشگاه‌ها و همچنين موسسات آموزش عالی یک وظیفه است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی بیرجند، در اینکه استاندار خراسان جنوبی ونمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند، دکتر غلامی با اشاره به اینکه حضور اعضای هیئت علمی جوون و همچنين دانشجویان پرشور در کشور ما تاثیر زیادی در رشد علمی کشور دارد، اظهار داشت: این نیروهای جوون یکی از وظائف‌شان تامین نیروی انسانی است که چند سالی است در کشور ما به خوبی انجام شده است.

وزیر علوم با اشاره به اینکه تعداد زیادی از فارغ التحصیلان دانشگاهی، کارو بار يا کسب و کار يا همان شغل مرتبط با تخصص خود را ندارند، افزود: با رویکرد توانمند کردن دانشجویان برای اشتغال و همچنين کارآفرینی، نگاه آنان به آینده را عوض خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه پارک‌های علم و همچنين فناوری نقش بسیار موثری در رشد علمی کشور دارند، گفت: در نظر داریم دانشجویان را به سمت کارآفرینی و همچنين تشکیل شرکت های دانش بنیان سوق دهیم.

وزیر علوم با بیان اینکه کشور ما در سطح بین‌الملل رتبه‌های خوبی در عرصه‌های علمی و همچنين پژوهشی دارد، گفت: خوشبختانه روند رو به رشد کشور ما در تمام زمینه ها ادامه دارد و همچنين دانشگاه‌های صنعتی در خط اول این مسیرقرار دارند تا بتوانند این روند را ادامه دهند.

وی افزود: در چند سال شمسي اخیر افزایش برقراری ارتباط با دانشگاه‌های خارج از کشور مورد توجه قرار گرفته و همچنين همکاری های علمی و همچنين پژوهشی با دانشگاه‌های خارج از کشور افزایش پیدا کرده است، لذا امیدواریم این روند رو به رشد ادامه پیدا کند.

وزیر علوم با اشاره به اینکه فرصت‌های مطالعاتی رو به افزایش است، اظهار داشت: در همین راستا سمینارها و همچنين همکاری‌های مشترک دو جانبه و همچنين چند جانبه دانشگاه های کشور با صنعت‌های داخلی و همچنين خارجی به روش منظم درحال پیگیری است.

دکتر غلامی در پایان با تقدیر از مسئولان، کارکنان، استادان و همچنين دانشجویان دانشگاه صنعتی بیرجند، گفت: این دانشگاه به دلیل وجود هیئت علمی جوون دارای ظرفیت های بسیار خوبی برای پیشرفت است و همچنين قطعاً آینده خوبی خواهد داشت

دکتر سید حجت هاشمی سرپرست دانشگاه صنعتی بیرجند نیزبا تاکید بر اینکه دانشجویان این دانشگاه دارای رتبه های بسیار خوبی خواهند بود، خاطرنشان کرد: همچنين و علاوه بر این مهم‌ترین نقطه نيرو دانشگاه صنعتی بیرجند حضور هیئت علمی سطح بالا و همچنين جوون و همچنين کارکنان خدوم در این دانشگاه می‌باشد.

دکترهاشمی افزود: با اندکی سرمایه‌گذاری بیشتر، دانشگاه صنعتی بیرجند به یک قطب علمی و همچنين پژوهشی نه تنها در منطقه بلکه در کشور تبدیل خواهد شد.

وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری و همچنين هیئت همراه در بدو وارد شدن به دانشگاه صنعتی بیرجند با حضور در یادمان شهدای گمنام این دانشگاه با خواندن و قرائت فاتحه و همچنين نثارشاخه گل، از مقام شامخ این بزرگواران تجلیل کردند.

ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷

توجه به حل معظلات و مسائل و مشکلات جامعه در دانشگاه‌ها و همچنين موسسات آموزش عالی یک وظیفه است در تاریخ ۲۱ July 1397 | 1:45 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *