توجه به مسائل کیفی و همچنين ارتقای کیفیت آموزش عالی از اولویت های وزارت علوم است – شریف

توجه به مسائل کیفی و همچنين ارتقای کیفیت آموزش عالی از اولویت های وزارت علوم است – شریف

به نقل از شریف: توجه به مسائل کیفی و همچنين ارتقای کیفیت آموزش عالی از اولویت های وزارت علوم است

دکتر عبدالرضا باقری، قائم مقام وزیر علوم، تحفیفات و همچنين فناوری در اجلاس روسا و همچنين معاونان آموزشی دانشگاه های تيم علوم حوزوی گفت: در حال حاضر مهم ترین موضوع در آموزش عالی کشور، توجه به مسائل کیفی و همچنين ارتقای کیفیت بوده و همچنين مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است همه دست اندرکاران آموزش عالی در این خصوص تلاش کنند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این اجلاس که صبح امروز در محل وزارت علوم برگزار شد، دکتر باقری اولین رکن ارتقای کیفیت در دانشگاه ها و همچنين مراکزآموزش عالی را، دقت درجذب اعضای هیئت علمی مناسب با دارا بودن حداقل های مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري و همچنين استاندارد برای تدریس در دانشگاه عنوان کرد و همچنين اظهار داشت: تجهیز کارگاه ها وآزمایشگاه ها، بازآموزی کارشناسان و همچنين توجه به برگزاری کیفی دروس علمی، دومین رکن ارتقای کیفیت در آموزش عالی است.
قائم مقام وزیر علوم افزود: طرح افزایش تجربه و مهارت بالا و همچنين اشتغال پذیری دانشجویان دوره کارشناسی یکی از برنامه جذاب و جالب و خوب هایی است که در راستای ارتقای کیفیت فارغ التحصیلان دانشگاهی تنظیم شده تا دانشجو بعد از فارغ التحصیلی بتواند با کیفیت بهتری در خدمت جامعه باشد.
وی با بیان اینکه اصلاح گسترش کمی نیز یکی از ارکان ارتقای کیفیت محسوب می مي شود، گفت: تناسب تعداد فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی ارشد و همچنين دکتری با نیازهای کشورموضوع مهمی است که بایدهمه دست اندر کاران آموزش عالی بویژه حوزه معاونت آموزشی وزارت برای آن هم برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی کنند تا اینکه به تدریج پذیرش دانشجو متناسب با نیازهای جامعه در رشته های متنوع و گوناگون و مختلف صورت پذیرد.
دکتر باقری افزود: این پيشامد جديد در دانشگاه های حوزوی با دقت بیشتری باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد زیرا در صورتي که فارغ التحصیلان این دانشگاه ها از توانایی های مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري برخوردار نباشند و همچنين یا در انتقال مباحث و مطالب اشتباه کنند، ضرر و همچنين زیان آن هم به جامعه بیش از سایررشته های موجود در مراکز آموزش عالی است.
وی با بیان اینکه در هربرنامه ای ابتدا باید لوازم آن هم فراهم مي شود، گفت: در صورتي که دانشگاهی تقاضای تاسیس رشته ای دارد حتماً باید اعضای هیئت علمی و همچنين امکانات مورد نیاز برای اجرای آن هم را قبلاً فراهم کرده باشد و همچنين اعمال مواردی از این قبیل است که به ارتقای کیفیت در دانشگاه ها می انجامد.
دکتر باقری در پایان با تشکر از همه دست اندر کاران دانشگاه ها و همچنين موسسات آموزش عالی، اظهار امیدواری کرد که با کمک همه دست اندرکاران آموزش عالی کشور، کیفیت آموزش عالی به گونه ای پیش رود تا فارغ التحصیلان دانشگاهی مانند همیشه زبانزد باشند و همچنين از آنها خواست توجه به کیفیت را در صدر برنامه جذاب و جالب و خوب های خود قرار دهند و همچنين از توسعه کمی شتابزده بپرهیزند.
ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷

توجه به مسائل کیفی و همچنين ارتقای کیفیت آموزش عالی از اولویت های وزارت علوم است در تاریخ ۱۷ July 1397 | 5:51 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *