حاصل هم‌اندیشی مجموعه مدیریت کشور، ارتقای منافع ملی در راستای دانش و همچنين فناوری است – شریف

حاصل هم‌اندیشی مجموعه مدیریت کشور، ارتقای منافع ملی در راستای دانش و همچنين فناوری است – شریف

به نقل از شریف: حاصل هم‌اندیشی مجموعه مدیریت کشور، ارتقای منافع ملی در راستای دانش و همچنين فناوری است

وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در نشست “هم‌اندیشی نقش‌آفرینی پژوهش و همچنين فناوری در اقتصاد ملی”، گفت: حاصل هم‌اندیشی مجموعه مدیریت کشور درحوزه برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی و همچنين اجرا و همچنين بهره‌گیری از تجربه ها و همچنين نظریه‌ها هم سبب ارتقای حوزه علوم و همچنين تحقیقات خواهد بود و همچنين هم منافع ملی در راستای دانش و همچنين فناوری و همچنين محصول اندیشه‌های دانش پژوهان کشورمان را به ارمغان می‌آورد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر منصور غلامی در این نشست یک روزه که صبح امروز در پژوهشگاه پلیمر و همچنين پتروشیمی ایران برگزار شد، اظهار داشت: در حوزه آموزش و همچنين پژوهش در بازه زمانی بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی نسبت به تربیت نیروی انسانی در کشورمان اقدامات مؤثری صورت گرفته و همچنين دانش‌آموختگان بسیار خوبی در سطح تراز بین‌المللی آموزش داده‌ایم.

وی تصریح کرد: در صورتي که گذری به حضور شخصیت‌های علمی جوون کشور در مراکز برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی و همچنين تصمیم‌سازی دنیا کنیم می‌قدرت چهره‌های خوبی را ديدن کرد که محصول تربیت دانشگاه‌های کشورمان خواهند بود که این امر کیفیت آموزش را بیان می‌کند.

وزیر علوم افزود: بروندادهای علمی ما در مراکز متنوع و گوناگون و مختلف علم‌سنجی و همچنين رتبه‌بندی‌های معتبر بین‌المللی دنیا جایگاه علمی مطلوبی را برای کشورمان رقم زده است.

وی خاطرنشان کرد: در صورتي که مجموعه آموزش و همچنين پژوهش با کیفیت خوب را در داخل کشور و همچنين در حل مسائل و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی‌های داخلی و همچنين ارتقای سطح اقتصادی، اجتماعی و همچنين فرهنگی کشور بیش از پیش به کار گیریم، رویکردی است که با توجه به حرکتی که شکل می‌گیرد به خوبی اتفاق می‌افتد.

دکتر غلامی با بیان اینکه از نظر برهه زمانی در شرایط خاصی قرار داریم، افزود: بهره بري و استفاده از این شرایط زمانی فرصت مغتنمی است چرا که ممکن است در یک زمانی درگیر شرایط دیگری شویم که این نیاز و همچنين هم‌گرایی و همچنين احساس تعلق مجموعه به هم برای حل مشکل را از دست بدهیم و همچنين یا کمرنگ مي شود به شکلی که به نتایج عملی نرسد.

وی بیان کرد: مطمئن هستم با اراده‌ای که در مجموعه نهاد برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنين بودجه کشور وجود دارد، مجموعه همکاران حوزه آموزش عالی را نیز در کنار خود آماده ارائه فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن، اندیشه و همچنين طرح ببینند و همچنين این رویکرد قطعاً به نتایج مطلوب خواهد رسید.

وزیر علوم در خاتمه افزود: معمول است که مراکز علمی کشورمان از باب آنکه چه میزان دستاوردهای علمی در جامعه به کار گرفته می‌مي شود و همچنين همچنین مسئولان اجرایی کشور چه مقدار یافته‌های جدید را در فعالیت‌های شأن به کار می‌گیرند نقد می‌کنند؛ این نشست‌ها پاسخ امیدوارکننده‌ای برای هر دو سوال می‌تواند ارائه دهد.

ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷.

حاصل هم‌اندیشی مجموعه مدیریت کشور، ارتقای منافع ملی در راستای دانش و همچنين فناوری است در تاریخ ۹ July 1397 | 10:21 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *