حضور پررنگ کشور در عرصه ورزش بین المللی در حکومت دوازدهم/بهره‌برداری از ۲۰ پروژه ورزشی در دانشگاه‌ها تا پایان سال شمسي جاری – شریف

حضور پررنگ کشور در عرصه ورزش بین المللی در حکومت دوازدهم/بهره‌برداری از ۲۰ پروژه ورزشی در دانشگاه‌ها تا پایان سال شمسي جاری – شریف

به نقل از شریف: حضور پررنگ کشور در عرصه ورزش بین المللی در حکومت دوازدهم/بهره‌برداری از ۲۰ پروژه ورزشی در دانشگاه‌ها تا پایان سال شمسي جاری

دست يار وزیر علوم و همچنين رئیس نهاد مسائل دانشجویان به حضور پررنگ کشور در عرصه ورزش بین‌المللی در حکومت دوازدهم اشاره کرد و همچنين گفت: ورزش دانشگاهی ضمن اینکه نقش جدی در تربیت دانشجویان و همچنين نسل توانمند کشور دارد، عاملی برای کیفیت بخشی به تربیت بدنی در سطح جهان نیز خواهد بود.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه پیام نور، دکتر مجتبی صدیقی در مراسم گرامیداشت روز جهانی ورزش دانشگاهی که امروز به میزبانی دانشگاه پیام نور برگزار شد، اظهار داشت: نهاد مسائل دانشجویان در قالب سه بازوی مدیریتی؛ ورزش همگانی، حرفه‌ای و همچنين پژوهشی را دنبال می‌کند.
وی «اداره کل تربیت بدنی»، «فدراسیون ورزش دانشگاهی» و همچنين «پژوهشگاه علوم ورزشی» را سه بازوی مهم نهاد مسائل دانشجویان دانست و همچنين افزود: خوشبختانه با حمایت‌های همه جانبه از ورزش حرفه‌ای و همچنين همگانی در دانشگاه‌ها، دانشجویان کشورمان توانستند در یونیورسیادهای دانشجویی موفق شده و همچنين نام ایران را در سطح جهان بلند آوازه کردند.
دکتر صدیقی از برگزاری یونیورسیاد ۲۰۱۹ در کشور ایتالیا خبر داد و همچنين گفت: برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی برای حضور تیم دانشگاهی کشور ایران در این یونیورسیاد در حال انجام است و همچنين امیدواریم که حضورمان در این مسابقات نیز پررنگ و همچنين قوی باشد.
وی در مورد المپیادها و همچنين مسابقات ملی دانشگاه‌های داخل کشور تصریح کرد: رقابت دانشجویان کشور در المپیاد ملی امسال با حضور ۶ هزار دانشجو در شهرستان شیراز برگزار شد و همچنين تداوم این امر نیز در قالب برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی‌های منسجم در سال شمسي‌های آتی صورت خواهد گرفت.
رئیس نهاد مسائل دانشجویان با بیان اینکه ورزش همگانی و همچنين المپیاد ورزش همگانی نیز در کشور هم اکنون دارای جایگاه مطلوبی است، خاطرنشان کرد: مطابق برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی امسال، ورزش همگانی با حضور ۱۰۰ هزار دانشجو در سطح دانشگاه‌ها و همچنين موسسات آموزش عالی در ۱۲ رشته ورزشی برگزار خواهد شد.
دکتر صدیقی با بیان اینکه برنامه جذاب و جالب و خوب نهاد در راستای جذب خانواده دانشجویان به سمت ورزش‌های همگانی است، اظهار داشت: طبق برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی های گرفته شده درصدد هستیم امکان حضور خانواده‌ها برای تماشای فعالیت‌های ورزشی دانشجویان را فراهم آوریم تا از این طریق ورزش همگانی را به سمت خانواده ها نیز سوق دهیم.
وی به راه اندازی مراکز مشاوره ورزشی در دانشگاه‌ها اشاره کرد و همچنين گفت: مراکز مشاوره ورزشی در دانشگاه‌ها نسبت به مشاوره علمی دانشجویان اقدام کرده و همچنين آنها را برای انتخاب ورزش متناسب با شرایط جسمی خود راهنمایی خواهند کرد.
دکتر صدیقی برگزاری کلاس‌های مدیریت بین‌المللی و همچنين همبستگی جهانی در عرصه ورزش توسط کمیته ملی المپیک را از دیگر برنامه جذاب و جالب و خوب‌های نهاد مسائل دانشجویان برای ارتقای سطح سواد ورزشی دانشگاهیان توصیف کرد.
وی همچنین با اشاره به لزوم ایجاد زیرساخت های ورزشی مناسب اظهار داشت: ۲۰ پروژه ورزشی و همچنين ۲۵ زمین چمن مصنوعی تا پایان سال شمسي در سطح دانشگاه‌ها و همچنين موسسات آموزش عالی به بهره‌برداری می‌رسد.
رئیس نهاد مسائل دانشجویان از راه اندازی اتاق تندرستی در کنار خوابگاه‌های دانشجویی خبر داد و همچنين افزود: هر سال شمسي اتاق‌های تندرستی در کنار حدود ۱۰۰ خوابگاه به امکانات تربیت بدنی تجهیز می‌شوند تا دانشجویان بتوانند از این امکانات در جهت توسعه ورزش و همچنين سلامتی بهره‌مند شوند.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد: نسل آینده کشور و همچنين مدیران با گرایش به ورزش از علم، اخلاق و همچنين سلامت جسم و همچنين روان برخوردار باشند.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

حضور پررنگ کشور در عرصه ورزش بین المللی در حکومت دوازدهم/بهره‌برداری از ۲۰ پروژه ورزشی در دانشگاه‌ها تا پایان سال شمسي جاری در تاریخ ۱۶ July 1397 | 3:05 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *