داشتن نگاهی تحولی در ارتباط با دانشگاه، یک ضرورت است – شریف

داشتن نگاهی تحولی در ارتباط با دانشگاه، یک ضرورت است – شریف

به نقل از شریف: داشتن نگاهی تحولی در ارتباط با دانشگاه، یک ضرورت است

سردار دکتر حسین دهقان، مشاور فرماندهی کل قوا در حوزه صنایع دفاعی ضمن بازدید از مرکز تحقیقات سیاست علمی کشوربا دکتر وحید احمدی، مشاور وزیر علوم و همچنين رئیس این مرکزدیدار و همچنين گفتگو کرد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور، در این نشست سردار دهقان در سخنانی هدف‌گذاری مرکز تحقیقات سیاست علمی کشوربا را شامل نقطه مرکزی بودن برای استانداردسازی فرآیندهای توسعه علم و همچنين فناوری عنوان کرد و همچنين اظهار داشت: در جهان آنچه مسیرهای توسعه را تسهیل کرده همین استانداردسازی است. در واقع، دنیا از جامعه به سمت دانشگاه حرکت کرده، سپس موجودیتِ دانشگاه موضوعیت یافته و همچنين در ادامه، جامعه و همچنين دانشگاه در خدمت هم قرار گرفتند.
وی افزود: این چرخه در جامعه ما هنوز شکل نگرفته است و همچنين در این راستا یکی از پهناور و بزرگ ترین اهداف مرکز می‌تواند تعیین جایگاه و همچنين نقش آموزش عالی در عرصه‌های متنوع و گوناگون و مختلف جامعه باشد.
مشاور فرماندهی کل قوا در حوزه صنایع دفاعی و همچنين پشتیبانی، به توضیح ضرورتِ داشتنِ یک نگاه تحولی در ارتباط دانشگاه و همچنين جامعه پرداخت و همچنين گفت: باید مجموعه دانسته‌های دانش‌آموختگان در خدمت جامعه قرار گیرد و همچنين جامعه نیز نقش پشتیبان و همچنين حامی دانشگاه را داشته باشد؛ بررسی این چرخه، به عنوان یک چرخه تعاملی و همچنين فزاینده، امری جدی است.
وی با بیان اینکه دانشگاه نمی‌تواند وارد حوزه فناوری مي شود، تصریح کرد: پارک‌های علم و همچنين فناوری به عنوان واسط بین دانشگاه و همچنين صنعت، زمانی می‌توانند فعالیت‌های اثربخش داشته باشند که صنعت به بلوغی که باید برسد، سطحی از توانمندی در جامعه ایجاد مي شود، قابلیتی در دانشگاه شکل بگیرد و همچنين مهمتر از همه، تعامل میان این سه صورت پذیرد.
سردار دهقان ضمن تأکید بر اینکه مؤثر بودن فعالیت‌های یک مرکز زمانی است که توانایی حل مسائل را داشته باشد، خاطرنشان کرد: معماری کل نظام آموزش عالی در جامعه ما، نیازی ضروری است و همچنين انجام این کار توسط مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور، خدمت بزرگی برای کشور خواهد بود.
وی همچنین از مجموعه فعالیت‌های مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور تقدیرکرد.
در این نشست جهت راه‌اندازی میز تخصصی در حوزه سیاست‌‌های علمی و همچنين فناوریِ دفاعی، تعاملاتی میان مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور و همچنين وزارت دفاع صورت گرفت.
همچنین،گزارشی از اهم اقدامات انجام شده در شبکه ملی سیاست‌پژوهی علم، فناوری و همچنين نوآوری مرکز در سطح وزاتخانه شامل، حکمرانی آموزش عالی و همچنين مدیریت منطقه‌ای وزارت عتف و همچنين ترویج دستاوردهای وزارت عتف، دانشگاه‌ها و همچنين مراکز تحقیقاتی آن هم، در سطح ملی شامل، تدوین اسناد توسعه STI ده استان منتخب، وقف در علم و همچنين فناوری (نهاد اوقاف و همچنين سایر نهادهای مرتبط)، آینده‌پژوهی ملی در حوزه انرژی، پیوست فناوری وزارت نفت، طراحی نظام پژوهش و همچنين فناوری وزارت نفت و همچنين سیاست‌گذاری STI وزارت نفت و همچنين مدیریت پروژه‌های کلان آن هم و همچنين در سطح بین‌الملل، تعاملات بین‌المللی در حوزه STI (وزارت عتف) ارائه شد.
ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷

داشتن نگاهی تحولی در ارتباط با دانشگاه، یک ضرورت است در تاریخ ۲۳ July 1397 | 4:20 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *