دانشجویان ایران جزو اخلاقی ترین دانشجویان جهان خواهند بود – شریف

دانشجویان ایران جزو اخلاقی ترین دانشجویان جهان خواهند بود – شریف

به نقل از شریف: دانشجویان ایران جزو اخلاقی ترین دانشجویان جهان خواهند بود

دکتر منصور غلامی، وزیر علوم ، تحقیقات و همچنين فناوری در دیدار با دانشجویان دانشگاه بیرجند، با تاکید بر اینکه دانشجویان جمهوری اسلامی ایران جزو اخلاقی ترین دانشجویان جهان خواهند بود،اظهار امیدواری کرد این ویژگی ها باید سبب سربلندی دانشجویان ایرانی در تمام مراحل زندگی شان مي شود.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این دیدارکه عصردیروز درمحل دانشگاه بیرجند برگزار شد، دکتر غلامی با بیان اینکه دانشجویان باید از سیاسی کاری دوری کنند، اظهار داشت: دانشجو نباید سیاسی کاری کند و همچنين باید مراقب باشد کسانی که با سیاسی کاری از فضای دانشگاهی سو بهره بري و استفاده می کنند در مقاصد غیر منافع ملی بهره بري و استفاده نبرند.

تو دانشجویان نسل با اطلاعی هستید

وزیر علوم افزود: تو دانشجویان نسل با اطلاعی هستیدو توجه دارید که مقام معظم رهبری در ارتباط با آنچه نگران کننده بوده و همچنين هست فرموده اند «سیاست بله سیاسی کاری نه».

وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در خصوص احکام قضایی دانشجویانی که در تجمعات و همچنين اغتشاشات دستگیر شده اند بیان کرد: در این خصوص پیگیری های زیادی شد مسئولان قوه قضائیه همکاری خوبی داشتند و همچنين اکنون برخی از این دانشجویان در حال تحصیل خواهند بود.

وی افزود: امید است نتیجه این پیگیری ها سبب مي شود دانشجویانی که جرم و جنايت و همچنين تخلف دانسته ای مرتکب نشده اند دچار مشکل نشوند.

دکتر غلامی با بیان اینکه همه معظلات و مسائل و مشکلات دانشجویان را می دانیم و همچنين به آن هم واقف هستیم گفت: تا جایی که ممکن است تلاش کرده ایم سطح سرويس ها و خدمات رفاهی دانشگاه ها را افزایش دهیم.

وزیر علوم با بیان اینکه در چند سال شمسي اخیر تلاش زیادی شده تا کیفیت سرويس ها و خدمات رفاهی دانشجویی افزایش یابد، گفت: دانشگاه ها برای تامین بازدیدهای علمی برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري را در تامین بودجه ها داشته باشند و همچنين البته استادان عامل اصلی به موقع انجام شدن برنامه جذاب و جالب و خوب های بازدید علمی خواهند بود

وی به افتتاح پروژه های عمرانی خیرخواهانه در دانشگاه بیرجند اشاره کرد و همچنين افزود: در سطح دانشگاه های کشور فعالیت های عمرانی زیادی توسط خیران در حال انجام است که در دانشگاه بیرجند نیز این فعالیت ها موجب دلگرمی است.

هیچوقت از نشست با دانشجویان دانشگاه ها پشیمان و همچنين خسته نبوده ام

وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری با بیان اینکه هیچوقت از نشست با دانشجویان دانشگاه ها پشیمان و همچنين خسته نبوده ام، یادآور شد: نشست های دانشجویی با صفا و همچنين صمیمیت و همچنين با صراحتی که لازمه جوانی است انجام می مي شود و همچنين همکاران دانشگاهی هم از صراحت دانشجویان ناخوش و غمگين نمی شوند بلکه باید این صراحت در جامعه سبب مي شود با شرافت و همچنين شهامت زندگی کنید.

دکترغلامی، اخلاق را محور زندگی اجتماعی بشر دانست و همچنين گفت: دین مبین اسلام نیز تاکید بر اخلاق دارد پیامبر اکرم (ص) فرموده من برای اتمام مکارم اخلاقی مبعوث شده ام لذا باید همه تلاش کنیم در هر شرایط سختی اخلاق را سرلوحه کسب و کار خود قرار دهیم.

وی اظهار امیدواری کرد؛ فضاهای دانشگاهی به دانشجو اجازه دهند در فرصت هایی دور هم نشسته و همچنين در بحث های سیاسی و همچنين اجتماعی اظهار نظر کنند.

سال شمسي قبل آمار فعالیت های سیاسی، اجتماعی و همچنين فرهنگی دانشجویان آمار بسیار خوبی بود

وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری افزود: سال شمسي قبل آمار فعالیت های سیاسی، اجتماعی و همچنين فرهنگی دانشجویان آمار بسیار خوبی بود با حداقل تنش هایی که گاهی موجب نگرانی برخی مجموعه های خارج از دانشگاه می شد وامسال هم امیدواریم بتوانیم نشست های بیشتری داشته باشیم.

دکترغلامی بیان کرد: نهاد برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنين بودجه در ۶ ماه قبل حداکثر ۴۰ قسمت و بخش از ۵۰ قسمت و بخش بودجه دانشگاه ها را در اختیار آنها قرار داده است که ۱۰ قسمت و بخش مانده برای دانشگاهی مانند دانشگاه بیرجند بیش از ۱۰ میلیارد تومان است که مجبور بوده از هزینه های متنوع و گوناگون و مختلف کم کند این ممکن است در حمایت هایی دانشجویان نیز تاثیر گذاشته باشد.

وزیر علوم اظهار داشت: تلاش داریم ضمن حفظ تولید علم برای اینکه نشان دهیم جوانان و همچنين دانشجویان ایرانی با نشر دستاوردهای علمی خود در سطح جهان به روز کار می کنند، برنامه جذاب و جالب و خوب های فراوانی در دست اجرا داریم.

وی بیان کرد: در این خصوص آیین نامه هایی تنظیم شده تا فعالیت های پژوهشی و همچنين دستاوردهای علمی را به سمت جامعه و همچنين صنعت بکشانیم.

وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری تاکید کرد: در این زمینه کارهای خوبی گرفته شده و همچنين در چند ماه قبل از دانشگاه های پهناور و بزرگ چندین نقل از تحلیلی از حوزه علوم انسانی به حکومت، دفتر مقام معظم رهبری و همچنين شورای انقلاب فرهنگی ارسال کرده ایم.

وی عنوان کرد: بدون شک در صورتي که بتوانیم اعتماد دوطرفه بین دانشگاه و همچنين مسئولان اجرایی را گسترش دهیم به روش حتم حضور دانشگاهیان نه به صورت فیزیکی کنار میز مدیران تصمیم گیر کشور، بلکه به صورت انتقال اطلاعات، نظرات، تحلیل مسائل قوی تر و همچنين پررنگ تر خواهد شد.

دیداروزیرعلوم بانماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی

دکتر غلامی در آخرین برنامه جذاب و جالب و خوب سفرخود به خراسان جنوبی، شنبه شب در دیدار با حجت الاسلام و همچنين المسلمین سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و همچنين امام و پيشوا جمعه بیرجند گفت: زمینه های خوبی در بهره بري و استفاده از ظرفیت خیران در حوزه آموزش عالی وجود دارد و همچنين ساخت خوابگاه، کتابخانه، مرکز تحقیقاتی و همچنين آزمایشگاه در دانشگاه های کشور توسط خیران انجام شده است.

ایران ازمعدود کشورهای دنیا است که جمعیت تحصیل کرده دانشگاهی آن هم زیاد است

در این دیدار دکتر غلامی با بیان اینکه ایران ازمعدود کشورهای دنیا است که جمعیت تحصیل کرده دانشگاهی آن هم زیاد است، اظهار داشت: این وضعیت به برکت رویکرد نظام مقدس جمهوری اسلامی در حمایت از دانشگاه ها ایجاد شده است.

وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری بیان کرد: تلاش داریم دانشگاه ها بیشتر از قبل درگیر رفع مسائل شهروندان و مردم شهر و همچنين دستگاه های اجرایی و همچنين کشور شوند و همچنين خیلی از دانشگاه ها کارهای تاثیرگذاری در رفع مشکل کشور انجام داده اند ولي بايد توجه داشت هنوز دامنه این اقدام باید به همه دانشگاه ها در سراسر شهرهای کشور گسترش یابد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و همچنين امام و پيشوا جمعه بیرجند نیز با تاکید بر اینکه ایمان به علم جهت می‌دهد، گفت: علم بدون ایمان به شکل خودسر رها شده و همچنين وحشی‌گری مدرن را در جهان ایجاد کرده است.

در قرن‌های قبل مسلمانان پیشوایان علم دنیا بودند

امام و پيشوا جمعه بیرجند با بیان اینکه بدون علم هیچ کاری نمی‌قدرت انجام داد و همچنين هیچ پیشرفتی حاصل نمی مي شود، افزود: در قرن‌های قبل مسلمانان پیشوایان علم دنیا بودند و همچنين با اشتباهاتی که انجام شد، موقعیت خود را از دست دادند و همچنين دیگران در علم از آنها سبقت گرفتند که این کار به ضرر جهان تمام شد و همچنين نتیجه آن هم توسعه علم بدون اخلاق در جهان است.

وی با تاکید بر اینکه باید در فراگیری علم و همچنين دانش تلاش مي شود و همچنين آن هم را از آلودگی‌های غربی پاک کنیم.، گفت: وزارت خانه های علوم، تحقیقات و همچنين فناوری و همچنين آموزش و همچنين پرورش که متصدی تعلیم و همچنين تربیت خواهند بود، فرصتی مناسب برای رشد علمی متناسب با مکتب فرهنگی و همچنين اخلاقی دارند.

افتتاح طرح های عمرانی دانشگاه بیرجند، شرکت در نشست روسای دانشگاه های خراسان جنوبی، نشست استادان و همچنين دانشجویان شهید این استان، بازدید از دانشگاه صنعتی بیرجند، دیدار با دانشجویان دانشگاه بیرجند و همچنين شرکت در شورای اداری استان از دیگر برنامه جذاب و جالب و خوب های سفر دو روزه وزیر علوم به این استان بود.

ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷

دانشجویان ایران جزو اخلاقی ترین دانشجویان جهان خواهند بود در تاریخ ۲۲ July 1397 | 10:27 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *