دانشگاه باید برای خود مسئولیت اجتماعی قائل باشد و همچنين آن هم را دغدغه اصلی و همچنين کلیدی خود بداند – شریف

دانشگاه باید برای خود مسئولیت اجتماعی قائل باشد و همچنين آن هم را دغدغه اصلی و همچنين کلیدی خود بداند – شریف

به نقل از شریف: دانشگاه باید برای خود مسئولیت اجتماعی قائل باشد و همچنين آن هم را دغدغه اصلی و همچنين کلیدی خود بداند

دکتر غلامرضا غفاری، دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در آیین آغاز سال شمسي تحصیلی جدید در دانشگاه مازندران گفت: دانشگاه باید برای خود مسئولیت اجتماعی قائل باشد و همچنين آن هم را دغدغه اصلی و همچنين کلیدی خود بداند

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه مازندران، در این آیین که با حضور جمعی از استادان، کارمندان و همچنين دانشجویان دانشگاه مازندران برگزار شد، دکتر غفاری با بیان اینکه همه دانشگاهیان، با وظیفه ای خطیر همچون ملت سازی روبرو خواهند بود، اظهار داشت: نهادی با این عظمت و همچنين با این قدمت، قطعاً نهادی کارساز و همچنين مهم است و همچنين بهره مند شدن ازیک سرمایه فرهنگی یعنی در کنار دانش حرفه ای، به دانایی و همچنين بینش فرهنگی و همچنين اجتماعی نیز نیاز است.

دکتر غفاری با بیان اینکه نسل جدید دانشگاه، نسلی است که برای خود ماموریت و همچنين وظیفه تعریف می کند، افزود: در این دوران، ثروت دیگرصرفا ثروت انسانی نیست زیرا در ثروت انسانی، شرط اول، داشتن تجربه و مهارت بالا و همچنين تخصص است ولی امروز در صورتي که قرار است دانشگاه به پرسش های جدید پاسخ دهد، خود را نو جلوه داده و همچنين به عنوان نهادی موثر جلوه نماید، باید این سرمایه به سرمایه ای بارور تبدیل مي شود.

وی افزود: برای این کار مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است د انشگاه توانمندی های دیگری نیز داشته باشد تا هم به اقتصاد دانشگاه رونق بخشد و همچنين هم در جامعه باعث ایجاد رونق و همچنين توسعه بیشتر مي شود.

دکتر غفاری با تاکید بر اینکه در کنار این سرمایه های انسانی، همه ما باید به سرمایه های فرهنگی نیز مجهز شویم، گفت: بهره مند شدن از سرمایه فرهنگی یعنی در کنار دانش حرفه ای، نیاز به یک دانایی و همچنين بینش فرهنگی و همچنين اجتماعی داریم و همچنين باید از یک خرد اجتماعی و همچنين سیاسی بهره مند شویم و همچنين دانشجوی ما باید زبانی بسیط داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه دانشجو، از اقتدار و قدرت فکر کردن و انديشيدن منطقی، گفت و همچنين گو، توجه به حقوق دیگران، سعه صدر و همچنين مدارا با دیگران بهره مند است، گفت: نتیجه این امر، تعامل با سلیقه های متغاير و متفاوت است و همچنين از آنجایی که برای زندگی، توانمندی و همچنين توانایی مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است، این توانایی و همچنين اقتدار و قدرت را دانشگاه به خوبی در دانشجویان و همچنين دانشگاهیان ایجاد می کند.

دکتر غفاری تاکید کرد: وقتی صحبت از فرهیختگی می مي شود، یعنی بهره مند شدن از اقتدار و قدرت و همچنين توانایی انجام کار تیمی و همچنين جمعی و همچنين در صورتي که این توانایی ها وجود نداشته باشد، تو نمی توانید در جامعه جذب شوید و همچنين این تجربه و مهارت بالا ها باید در دانشگاه کسب مي شود.

دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم در قسمت و بخش دیگری از سخنان خود، از خود اتکایی به عنوان دومین سرمایه ای که دانشگاه باید به ما بدهد، یاد کرد و همچنين افزود: در صورتي که ما خودمان را قبول نداشته باشیم، دیگری نیز ما را قبول نخواهد کرد. به بودن در دانشگاه افتخار کنید. مقتدر شدن و همچنين نيرو گرفتن این دانشگاه به دست تک تک ما است. ما نبایدمنتظر کمک دیگر نهادها باشیم و همچنين باید با اعمال و همچنين انظار و افکار خود، این نهاد را بارور کنیم ودانشگاه باید عزت آفرین باشد.

دکتر غفاری در ادامه به انتظارات دانشگاه از دانشجویان و همچنين دانشگاهیان اشاره کرد و همچنين گفت: در درجه اول، مراقب سلامت اجتمایی خودتان باشید و همچنين اخلاقی عمل کنید. حلقه مفقوده ای که باعث انجام اعمال ناشایست می مي شود، بی اخلاقی است. ما قرار است در دانشگاه سرمایه ای از جنس دانایی کسب کنیم و همچنين البته در کنار پژوهش و همچنين آموزش، کار آفرینی نیز مهم است. دانشجو باید به نوعی پژوهش محور باشد و همچنين در بازار کار نیز، کارش را پیدا کند.

دکترغلامرضا غفاری به همراه مهندس محمد هادی عسکری مدیرکل پشتیبانی فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری، درابتدای وارد شدن به دانشگاه مازندران، به اتفاق رئیس دانشگاه و همچنين جمعی از استادان، کارمندان و همچنين دانشجویان، با حضور در مزار شهدای گمنام این دانشگاه، با اهدای گل و همچنين خواندن و قرائت فاتحه، نسبت به مقام شامخ این بزرگواران ادای احترام کردند.

ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷

 

 

دانشگاه باید برای خود مسئولیت اجتماعی قائل باشد و همچنين آن هم را دغدغه اصلی و همچنين کلیدی خود بداند در تاریخ ۲ July 1397 | 12:00 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *