دانشگاه نهادی بین‌المللی با تاثیر محلی است – شریف

دانشگاه نهادی بین‌المللی با تاثیر محلی است – شریف

به نقل از شریف: دانشگاه نهادی بین‌المللی با تاثیر محلی است

دکتر مسعود شمس قسمت و بخش،مشاور وزیر علوم و همچنين مدیرکل حوزه وزارتی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری گفت: دانشگاه یک نهاد بین المللی است ولي بايد توجه داشت باید تاثیرش معطوف به مسائل منطقه، مملکت و همچنين شهرستان خود باشد.

‌‌‌‌‌‌‌به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی بیرجند، دکترمسعود شمس قسمت و بخش، همين امشب بیستم مهر ماه در مراسم تودیع رئیس سابق و همچنين معارفه سرپرست دانشگاه صنعتی بیرجند اظهار داشت: دانشگاه‌ها باید ثابت کنند که می‌توانند در منطقه خود نقش مهمی ایفا کنند.

وی با بیان اینکه در صورتي که آثار وجودی هر دانشگاهی در منطقه خود محسوس نباشد آن هم دانشگاه خاصیتی نخواهد داشت، افزود: دانشگاه باید تاثیراتی در زندگی شهروندان و مردم شهر منطقه خود داشته باشد.

دکترشمس قسمت و بخش با بیان اینکه هر دانشگاهی باید ضمن پیشرفت در مراحل علمی، حل کننده مسائل منطقه خود نیز باشد، تصریح کرد: در برنامه جذاب و جالب و خوب ششم توسعه، ماموریت‌هایی برای دانشگاه‌ها درنظر گرفته شده است.

وی افزود: دسته بندی دانشگاه‌ها در وزارت علوم به این معنا نیست که دانشگاه محلی نمی‌تواند در عرصه‌های دیگر فعالیت کند، بلکه به این معنا است که ماموریت اصلی آن هم در منطقه خودش است.

مشاور وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری با بیان اینکه انتظار این است که هر دانشگاهی به مسائل محلی بیشتر بپردازد، گفت: آثار دانشگاه صنعتی بیرجند به دلیل موقعیت خود در شرق کشور باید در صنعت شرق به خوبی دیده مي شود.

دکترشمس قسمت و بخش با بیان اینکه در حال حاضر دانشگاه‌های پژوهشی و همچنين نسل دو کشور به بلوغ خود نزدیک می‌شوند، تصریح کرد: انتظاری که در حال حاضر از دانشگاهیان می‌رود این است که به فناوری وارد شدن پیدا کرده و همچنين برای انجام پژوهش‌های درست تلاش کنند.

وی با بیان اینکه تلاش‌ها و همچنين پژوهش‌ها باید معطوف به مسائل کشور بوده و همچنين برآیند آن هم‌ها حل معظلات و مسائل و مشکلات کشور باشد.، گفت: در این راستا فعالیت‌های دانشگاه صنعتی بیرجند باید ساماندهی شده و همچنين مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است فعالیت‌های دانشگاه بیرجند و همچنين دانشگاه صنعتی بیرجند هم افزایی داشته و همچنين در تعاملی سازنده، یک برنامه جذاب و جالب و خوب استراتژیک مناسب برای توسعه قسمت و بخش فنی در استان و همچنين منطقه داشته باشند.

دکتر شمس‌قسمت و بخش در پایان با قدردانی از زحمات دکتر مهرشاد، رئیس سابق دانشگاه صنعتی بیرجند، اظهار امیدواری کرد که دکتر هاشمی سرپرست این دانشگاه، امورات دانشگاه صنعتی بیرجند را در مسیری که در شان دانشگاهیان و همچنين دانشجویان این دانشگاه است، به پیش ببرد.

حجت‌الاسلام سیدمحمد باقر عبادی، نماینده شهروندان و مردم شهر بیرجند، خوسف و همچنين درمیان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: دانشگاه صنعتی بیرجند تنها دانشگاه صنعتی در شرق کشور است که می‌تواند صنعت استان خراسان جنوبی را به حرکت درآورد.

وی با بیان اینکه دانشگاه صنعتی بیرجند تنها دانشگاه صنعتی در شرق کشور است که نیاز به توجه بیشتری دارد، اظهار داشت: دانشگاه صنعتی بیرجند، در گرانبهایی است که ظرفیت بالایی دارد.

دکترناصر مهرشاد، رئیس سابق دانشگاه صنعتی بیرجند نیز در این مراسم اظهار داشت: با وجود توسعه کیفی و همچنين کمی دانشگاه صنعتی بیرجند در سال شمسي‌های اخیر ولی باز هم در این دانشگاه باید برای توسعه بیشتر تلاش کرد.

وی افزود: امیدواریم این دانشگاه با رشد تعداد اعضای هیئت علمی و همچنين افزایش بودجه، توسعه پایداری را برای آموزش عالی در شرق کشور رقم بزند.

سپس دکتر هاشمی، سرپرست جدید دانشگاه صنعتی بیرجند با اشاره به اقدامات موثر انجام شده توسط روسای سابق این دانشگاه گفت: از زحمات دوست عزیزم جناب آقای دکتر مهرشاد تشکر می‌کنم و همچنين امیدوارم در این مدت که سرپرستی این دانشگاه را به دست دارم، بتوانم با کمک تو استادان، دانشجویان و همچنين کارکنان عزیز، وظیفه خود را به بهترین نحو انجام دهم.

ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷

دانشگاه نهادی بین‌المللی با تاثیر محلی است در تاریخ ۲۰ July 1397 | 8:31 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *