دانشگاه ها در جهت حمایت از دانشجویان خارجی، تمهیداتی برای دریافت شهریه به صورت معادل ریالی ایجاد کنند – شریف

دانشگاه ها در جهت حمایت از دانشجویان خارجی، تمهیداتی برای دریافت شهریه به صورت معادل ریالی ایجاد کنند – شریف

به نقل از شریف: دانشگاه ها در جهت حمایت از دانشجویان خارجی، تمهیداتی برای دریافت شهریه به صورت معادل ریالی ایجاد کنند

دکتر مجتبی شریعتی دست يار آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری گفته استبا توجه به شرایط اقتصادی وافزایش نرخ ارز، دانشگاه ها و همچنين مراکزآموزش عالی در جهت حمایت از دانشجویان خارجی به ویژه دانشجویان افغانی، تمهیداتی برای دریافت شهریه به صورت معادل ریالی ایجاد کنند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر شریعتی نیاسر با اشاره به سیاست‌های ظالمانه و همچنين استکباری حکومت آمریکا و همچنين برخی کشورها و همچنين فشارهایی که به صورت طبیعی به دانشجویان مقیم خارج وارد شده است، اظهار داشت: پذیرای تمامی دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور هستیم البته با این شرط که یا آنان در دانشگاه‌های معتبر مشغول به تحصیل باشند یا حداقل یک ترم ثبت نام کرده باشند؛ این مصوبه تا پایان سال شمسي ۱۳۹۷ ساری و همچنين جاری است.

وی خاطرنشان کرد: به دانشگاه‌ها این اجازه داده شده تا با دانشگاه‌های معتبر دنیا دوره‌های مشترک تعریف کنند تا هم تعامل بهتری صورت گیرد و همچنين همچنین سبب ارتقای قدرت دانشگاه‌ها در سطح بین‌المللی مي شود.

دکتر شریعتی نیاسر با بیان اینکه سال شمسي تحصیلی جدید «سال شمسي تجربه و مهارت بالا‌افزایی و همچنين ارتقای قدرت اشتغال پذیری» نامگذاری شده است تصریح کرد: در این خصوص طرحی به دانشگاه‌ها ابلاغ شد که در این طرح بر ضرورت توجه به دروس عملی و همچنين کاربردی در دوره کارشناسی، تقویت و همچنين تعریف دروس اختیاری برای دانشجویان و همچنين توجه به تجربه و مهارت بالا‌های عمومی تأکید شده است.

دست يار آموزشی وزارت علوم با بیان اینکه پروژه ارتقای دانشگاه‌ها به تراز بین‌المللی با اقتدار و قدرت به پیش می‌رود تصریح کرد: با توجه به ارزیابی دانشگاه‌ها و همچنين امتیازاتی که می‌گیرند اعتبار به آنان اختصاص داده می‌مي شود و همچنين پیشنهاد شده که دانشگاه‌ها بین ۳ الی ۵ قسمت و بخش درآمدهای اختصاصی خود را به این پروژه‌ها اختصاص دهند.

ر. ب ۴۵/‏ ع. ع ۵۷

دانشگاه ها در جهت حمایت از دانشجویان خارجی، تمهیداتی برای دریافت شهریه به صورت معادل ریالی ایجاد کنند در تاریخ ۱۱ July 1397 | 3:41 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *