در دنیای امروز، دانشگاه‌های مجازی از اهمیت زیادی برخوردارهستند – شریف

در دنیای امروز، دانشگاه‌های مجازی از اهمیت زیادی برخوردارهستند – شریف

به نقل از شریف: در دنیای امروز، دانشگاه‌های مجازی از اهمیت زیادی برخوردارهستند

پروفسورقاسم جان رئیس آکادمی علوم پاکستان در مجمع عمومی دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام گفت: در جهان فعلی در حال توسعه، موضوع دانشگاه‌های مجازی از اهمیت زیادی برخوردار است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، پروفسورقاسم جان رئیس آکادمی علوم پاکستان در مجمع عمومی دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام که به میزبانی دانشگاه پیام نور برگزار شد، اظهار داشت: دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام می‌تواند باعث ترویج و همچنين اشاعه فهم و همچنين دانش و همچنين افزایش فناوری در بین امت اسلامی مي شود.
پروفسورقاسم‌جان تصریح کرد: با توجه به پیشرفت تکنولوژی، علم و همچنين فناوری، موضوع تقویت منابع انسانی در حال حاضر از اهمیت زیادی برخوردار است.
وی افزود: در بسیاری از کشورهای عضو نهاد همکاری اسلامی که پرجمعیت هم خواهند بود زيرا و به درستي که منابع مالی و همچنين زیرساخت‌های مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري را برای تسهیل و همچنين آموزش عالی ندارند، در این قسمت و بخش دچار خلا خواهند بود.
نماینده کامستک گفت: ارزیابی دانشجویان و همچنين آمار و همچنين داده‌های متنوع و گوناگون و مختلف از موضوعات چالش‌برانگیز به حساب می‌آید و همچنين به همین دلیل دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام از دانشگاه‌های آموزش از راه دور برتر دنیا مانند آکسفورد الگوگیری می‌کنند.
وی افزود: برای اینکه بتوانیم از تجارب یکدیگر بهره بري و استفاده کنیم باید از منابع و همچنين ظرفیت‌های یکدیگر با حفظ انسجام کشورهای اسلامی بهره‌برداری کنیم.
پروفسورقاسم‌جان خاطرنشان کرد: شبکه دانشگاه های مجازی کشورهای اسلامی می‌تواند باعث ترویج و همچنين اشاعه فهم، دانش و همچنين فناوری در امت اسلامی مي شود که ذیل کامستک تشکیل شده است.
وی در پایان گفت: در دوره اخیر کامستک اقدامات خوبی آغاز شده که با تصویب اساسنامه که امروز و همچنين در این مجمع بررسي کننده و پروهشگر می‌مي شود، این اقدامات اساسی هم شروع خواهد شد.
نهاد همکاری‌های اسلامی (کامستک) ۱۳ زیر شاخه دارد که شبکه مجازی دانشگاه‌های جهان اسلام یکی از این زیر شاخه هاست و همچنين برای توسعه علم و همچنين فناوری و همچنين دانش در کشورهای اسلامی فعالیت می کند.
ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷

در دنیای امروز، دانشگاه‌های مجازی از اهمیت زیادی برخوردارهستند در تاریخ ۲ July 1397 | 1:35 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *