در راستای کمک به حکومت،وزارت علوم از قسمت و بخش آموزش عالی غیر دولتی حمایت می کند – شریف

در راستای کمک به حکومت،وزارت علوم از قسمت و بخش آموزش عالی غیر دولتی حمایت می کند – شریف

به نقل از شریف: در راستای کمک به حکومت،وزارت علوم از قسمت و بخش آموزش عالی غیر دولتی حمایت می کند

وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری گفت: رویکرد وزارت علوم حمایت از قسمت و بخش آموزش عالی غیر دولتی در راستای کمک به حکومت است و همچنين نظارت و همچنين ارزیابی ها نیز با هدف ارتقای این موسسات انجام می مي شود.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر منصور غلامی صبح امروزدرنشست روسای مراکز آموزش عالی شهرستان گرمسار و همچنين آرادان گفت: حمایت وزارت علوم از قسمت و بخش آموزش عالی غیر دولتی در راستای اصل ۴۴ قانون اساسی مبنی بر سپردن مسائل به قسمت و بخش خصوصی و همچنين کمک به حکومت است.
وی گفت: دراین راستا در سال شمسي جدید تحصیلی برای حمایت از قسمت و بخش آموزش عالی غیر دولتی، ظرفیت پذیرش دانشجو در موسسات واجد شرایط غیر دولتی افزایش یافت و همچنين اساسنامه تاسیس موسسات آموزش عالی غیر دولتی نیز اصلاح شد.
دکتر غلامی مشکل کمبود دانشجو را از معضلات موسسات آموزش عالی غیر دولتی شامل برخی از واحد های دانشگاه های آزاد اسلامی و همچنين پیام نور دانست و همچنين گفت: مسئولان هر یک از زیرنظام های آموزش عالی، برنامه جذاب و جالب و خوب هایی را برای حفظ و همچنين فعالیت بهینه موسسات خود تدارک دیده اند.
وی افزود: دانشگاه فرهنگیان به عنوان یک دانشگاه وابسته به وزارت آموزش و همچنين پرورش در چارچوب مقررات وزارت علوم فعالیت می کند و همچنين وزارت علوم از این دانشگاه حمایت می کند.
وزیر علوم با اشاره به نقش دانشگاه فرهنگیان در تربیت معلم و همچنين دبیر گفت: این دانشگاه می تواند از فارغ التحصیلان سایر رشته ها و همچنين با شرط گذراندن یک دوره آموزش مدرسی برای پاسخ به نیاز آموزش و همچنين پرورش بهره بري و استفاده کند.
دکتر غلامی کیفی سازی را اولویت اصلی وزارت علوم در شرایط اخیر دانست و همچنين بازنگری ۷۰۰۰ برنامه جذاب و جالب و خوب درسی و همچنين برگزاری دوره های تجربه و مهارت بالا آموزی دانشجویان را در این راستا ارزیابی کرد.
وی گفت: همچنين و علاوه بر ارائه دوره تجربه و مهارت بالا افزایی به دانشجویان کارشناسی در دانشگاه های کشور، دوره آشنایی اعضای هیات علمی جديد و تو و تازه جذب شده و همچنين پیمانی با قسمت و بخش صنعت و همچنين سایر قسمت و بخش های جامعه نیز آغاز شده و همچنين در حال اجراست.
وزیر علوم با اشاره به تفویض اختیار بازنگری دروس به دانشگاه های پهناور و بزرگ گفت: دانشگاه های جديد و تو و تازه تاسیس می توانند از برنامه جذاب و جالب و خوب ها و همچنين تجربیات این دانشگاه ها در برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی دروس بر اساس نیاز های منطقه خودشان بهره بري و استفاده کنند.
در این نشست که در محل پردیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در گرمسار برگزار شد؛ روسای دانشگاه های گرمسار، صنعتی امیرکبیر و همچنين مراکز پیام نور، دانشگاه آزاد اسلامی و همچنين فرهنگیان این شهرستان حضور داشتند و همچنين دیدگاه ها و همچنين نقطه نظرات خود را با وزیر علوم در میان گذاشتند.
ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷

در راستای کمک به حکومت،وزارت علوم از قسمت و بخش آموزش عالی غیر دولتی حمایت می کند در تاریخ ۲۴ July 1397 | 3:59 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *