دیدار وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری با دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در توکیو – شریف

دیدار وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری با دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در توکیو – شریف

به نقل از شریف: دیدار وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری با دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در توکیو

وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری که جهت شرکت در پانزدهمین اجلاس علم و همچنين فناوری کیوتو، به ژاپن سفر کرده است در ادامه برنامه جذاب و جالب و خوب‌های سفر خود، با تعدادی از دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در توکیو دیدار و همچنين گفت‌وگو کرد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر منصور غلامی در این دیدار که در محل سفارت ایران در توکیو برگزار شد، رسالت وزارت علوم را ایجاد بستر ارتباطی قوی بین نخبگان کشورهای متنوع و گوناگون و مختلف فارغ از مسائل سیاسی دانست.
وی انجام پروژه‌های مشترک را از یک طرف سبب علاقه‌مندی به همکاری دو طرف و همچنين از سوی دیگر سبب معرفی ظرفیت‌ها و همچنين قدرت علمی کشور برشمرد و همچنين گفت: این امر به کاهش نگرانی‌های سیاسی دیگران کمک می‌کند.
وزیر علوم نهادینه شدن همکاری با مراکز تحقیقاتی را بسیار مهم ارزیابی کرد و همچنين افزود: این ارتباطات سبب انتقال تجربه می‌مي شود.
وی با بیان اینکه فضای جلسه بیانگر کمک مجموعه علمی به قسمت و بخش‌های متنوع و گوناگون و مختلف کشور است، به تشریح عملکرد علمی و همچنين ساماندهی دانشگاه‌های کشور پرداخت و همچنين بر ضرورت توسعه روابط علمی بین‌المللی تاکید کرد.
در ادامه این دیدار دانشجویان بر ضرورت الگوبرداری از ساختار پژوهشی ژاپن، رفاه پژوهشی، ارائه سرويس ها و خدمات بیشتر به فرصت‌های مطالعاتی، آمادگی انجمن علمی ایسیج جهت ایجاد ارتباطات بین دانشگاه‌های ژاپن و همچنين ایران و همچنين پر کردن خلاء رایزن علمی در ژاپن تاکید کردند.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

دیدار وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری با دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در توکیو در تاریخ ۱۸ July 1397 | 10:38 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *