رصد اشتغال دانش آموختگان براساس استعلام وضعیت بیمه آنها صورت می گیرد – شریف

رصد اشتغال دانش آموختگان براساس استعلام وضعیت بیمه آنها صورت می گیرد – شریف

به نقل از شریف: رصد اشتغال دانش آموختگان براساس استعلام وضعیت بیمه آنها صورت می گیرد

وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در مورد خبر منتشرشده در برخی رسانه‌ها در خصوص ارائه آمار میزان شاغلان مقاطع تحصیلات تکمیلی که در یکصد و همچنين دهمین جلسه ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور مطرح شده است، توضیح داد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر منصور غلامی درخصوص چگونگی رصد اشتغال دانش‌آموخته‌های دانشگاهی اظهار داشت: وزارت علوم با دریافت اطلاعات مرتبط به دانش‌آموخته‌های چندین دانشگاه دولتی کشور و همچنين با بهره بري و استفاده از کد ملی آنها و همچنين استعلام از نهاد‌های بیمه‌ای متنوع و گوناگون و مختلف در کشور، توانسته بود آمار تعداد افرادی که حق بیمه پرداخت می‌کنند را به دست آورد.
وی افزود: بر اساس اطلاعات به دست آمده از آماری که برای این روش به کار گرفته شده، بدیهی است که نمونه بهره بري و استفاده شده در بررسی مذکور با وضعیت تمامی فارغ التحصیلان انطباق ندارد چرا که تمامی آمار هر تيم بررسی نشده است.
وزیر علوم خاطرنشان کرد: تراکم عدم اشتغال دوره‌های دکتری مرتبط به فارغ‌التحصیلان چند سال شمسي قبل است و همچنين دوره‌های قدیمی‌تر شاغل شده‌اند.
برخی رسانه ها اخیراً به نقل از وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری اعلام کردند که ۹۰ قسمت و بخش فارغ‌التحصیلان مقطع دکتری و همچنين ۷۰ قسمت و بخش فارغ‌التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد شاغل خواهند بود.
ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷.

رصد اشتغال دانش آموختگان براساس استعلام وضعیت بیمه آنها صورت می گیرد در تاریخ ۳۰ July 1397 | 2:41 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *