رونمایی از چهار محصول دانش‌بنیان شهرک علمی و همچنين تحقیقاتی اصفهان – شریف

رونمایی از چهار محصول دانش‌بنیان شهرک علمی و همچنين تحقیقاتی اصفهان – شریف

به نقل از شریف: رونمایی از چهار محصول دانش‌بنیان شهرک علمی و همچنين تحقیقاتی اصفهان

چهار محصول فناورانه شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در شهرک علمی و همچنين تحقیقاتی اصفهان توسط مهندس محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و همچنين فناوری اطلاعات در محل این شهرک رونمایی شد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از شهرک علمی و همچنين تحقیقاتی اصفهان، در فایروال وب اشتراکی که توسط یکی از شرکت‌های دانش بنیان مستقر در شهرک علمی و همچنين تحقیقاتی اصفهان تولید شده است، برنامه جذاب و جالب و خوب‌های کاربردی تحت وب با استقرار در کنار کارگزارهای وب یک نهاد و همچنين تمرکز بر روی ترافیک وب، حملات تحت وب را تشخیص داده و همچنين مانع از نفوذ هکرها به وب‌سایت‌ها می‌مي شود.
این نوع دیواره آتش با تمرکز بر پیام‌های ارسالی در لایه کاربرد شبکه و همچنين پروتکل‌های مرتبط به وب، حملاتی را که از دید فایروال‌های عادی و همچنين سیستم‌های تشخیص نفوذ در لایه‌های پایین‌تر پنهان می‌مانند، تشخیص داده و همچنين عکس‌العمل مناسبی را در برابر آن هم‌ها اتخاذ می‌کند.
نُهام سامانه دیگری بود که رونمایی شد؛ این سامانه، رای‌گیری الکترونیکِ امن راه دور بر اساس پیشرفته‌ترین پروتکل‌های رمزنگاری و همچنين امنیتی را فراهم می‌کند، همچنین پروتکل‌های امن به کار گرفته شده در نهام، همچنين و علاوه بر افزودن ویژگی‌های کاربردی به فرآیند رای‌گیری سنتی، نهایت امنیت و همچنين اعتماد را برای رای‌دهندگان فراهم می‌آورد.
تامین محرمانگی آرا و همچنين وارسی‌پذیر بودن مراحل متنوع و گوناگون و مختلف رای‌گیری شامل مهم‌ترین ویژگی‌های امنیتی نهام خواهند بود.
صاپست دیگر محصول رونمایی شده توسط وزیر ارتباطات و همچنين فناوری اطلاعات است؛ این فناوری نوین، مبتنی بر رمز داده‌هاست که یک کد را جایگزین آدرس و همچنين نشانی مرسوم کرده و همچنين سپس، متقاضی تا پایان عمر، تنها از یک کد به عنوان نشانی بهره بري و استفاده مي کند و همچنين معضل تغییر آدرس برای همیشه برطرف و همچنين تمام مرسولات پستی در آخرین نقطه‌ای که متقاضی حضور دارد، به وی تحویل داده خواهد شد.
همچنین در مواقع دلخواه، بهره بري و استفاده‌کنندگان می‌توانند آدرس خود را پنهان کرده و همچنين کد صاپست را جایگزین آن هم کنند.
سامانه تحلیل رفتاری ترافیک (NBA) که با شناخت رفتار ترافیک شبکه در سطح عمیق (DPI)، رفتارهای غیرطبیعی رخ داده در شبکه (مثل حملات جدید) را تشخیص داده و همچنين هشدار می‌دهد، دیگر محصولی است که توسط وزیر ارتباطات رونمایی شد.
شناسایی حملات ناشناخته (zero-day) در ستون فقرات شبکه با کمترین هزینه، ایجاد امکانات مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري برای تطابق‌سنجی فعالیت کاربران با استانداردهای امنیتی در سطح لایه کاربرد، تولید نشانه‌های ترافیکی ارزشمند جهت جرم و جنايت‌شناسی، شناسایی حملات مانای پیشرفته (APT) با مجمتع‌سازی با SIEM ها جهت ایجاد SOC مدرن و همچنين ارائه امکانات مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري به تحلیلگران جهت ایجاد چرخه‌ی شکار تهدیدات (Threat Hunting) شامل قابلیت‌های این سامانه است.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

رونمایی از چهار محصول دانش‌بنیان شهرک علمی و همچنين تحقیقاتی اصفهان در تاریخ ۳ July 1397 | 5:42 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *