زبان فارسی از ابعاد مهم هویت ملی و همچنين فرهنگ ایرانی‌ اسلامی است – شریف

زبان فارسی از ابعاد مهم هویت ملی و همچنين فرهنگ ایرانی‌ اسلامی است – شریف

به نقل از شریف: زبان فارسی از ابعاد مهم هویت ملی و همچنين فرهنگ ایرانی‌ اسلامی است

وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری، در پیامی به مناسبت آیین آغاز سیزدهمین همایش ملی انجمن ترویج زبان و همچنين ادب فارسی و همچنين نشست علمی یادروز حافظ در شیراز، زبان فارسی را از ابعاد مهم هویت ملی خواند و همچنين ادبیات فارسی را مجموعه‌ای گرانمایه از آثار متنوع ادبی دانست که از فرهنگ غنی و همچنين پرمایه ایرانی اسلامی مایه گرفته است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از خبرگزاری ایرنا، در پیام دکتر منصور غلامی به این همایش ملی آمده است: زبان فارسی پیشینه‌ای طولانی دارد و همچنين در قلمرو وسیعی رواج داشته که امروز مرز‌های جغرافیایی کشور‌های منطقه و همچنين فرامنطقه را در بر می‌گیرد. این زبان حامل میراث گرانبهایی از دانش و همچنين فرهنگ پرباری است که برای جامعه بشری سرمایه‌‌ای گرانسنگ محسوب می‌مي شود.
وی نوشته است: این آثار ادبی از جهت ساختار لفظی بسیار زیبا و همچنين دلنشین و همچنين از حیث محتوا بسیار عملی است و همچنين موجب اعتلای جامعه می‌مي شود. حفظ و همچنين ارتقای زبان و همچنين ادبیات فارسی از مهمترین ضرورت‌ها است و همچنين باید همه در این مسیر حرکت کنند.
وزیر علوم آورده است: در سیاست‌های کلان به مرتبه رفیع زبان و همچنين ادبیات فارسی توجه و همچنين جایگاه مناسبی برای زبان فارسی و همچنين نیز گسترش و همچنين تعمیق ادبیات در نظر گرفته شده است. وزارت علوم به عنوان یکی از نهاد‌های مهم در ترویج زبان و همچنين ادبیات فارسی برنامه جذاب و جالب و خوب‌ای جامع و همچنين کاربردی تدوین کرده و همچنين فعالیت‌های منسجمی را بنیان گذاشته است.
وی می‌افزاید: تدوین سند راهبردی زبان و همچنين ادبیات فارسی، تدوین و همچنين بازنگری از کارشناسی تا دکتری، طرح بسندگی نگارش دانشگاه به فارسی، نشر نشریات متنوع علمی و همچنين پژوهشی و همچنين بازنگری و همچنين تدوین برنامه جذاب و جالب و خوب‌های درسی برای کرسی‌های زبان و همچنين ادبیات فارسی در خارج از کشور شامل آنها است.هم اکنون مجموعه این برنامه جذاب و جالب و خوب‌ها به صورت منسجم در قالب برنامه جذاب و جالب و خوب کلان در حال اجرا است و همچنين امید می رود با توجه به شرایط روز، به صورت جدی بازنگری و همچنين به نحو مطلوب اجرا مي شود.
دکتر غلامی برگزاری چنین همایش‌هایی را فرصت مغتنمی دانست تا زمینه‌ای برای راهکار‌های اعتلای ادب فارسی و همچنين گسترش آن هم و همچنين پاسخگویی به نیاز‌های جامعه در داخل و همچنين خارج کشور فراهم مي شود و همچنين راهکارهایی مناسب پیشنهاد مي شود تا بتوان از آنها بهره گرفت.
وی با تقدیر از از انجمن ترویج زبان و همچنين ادب فارسی و همچنين دانشگاه شیراز و همچنين استادان و همچنين پژوهشگران زبان و همچنين ادب فارسی در داخل و همچنين خارج از کشور، یافته‌های علمی آنان را ارزشمند توصیف کرد.
سیزدهمین همایش ملی انجمن ترویج زبان و همچنين ادب فارسی و همچنين نیز نشست علمی یادروز حافظ از ۱۸ تا ۲۰ مهرماه در شیراز برگزار می‌مي شود.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

زبان فارسی از ابعاد مهم هویت ملی و همچنين فرهنگ ایرانی‌ اسلامی است در تاریخ ۱۸ July 1397 | 11:32 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *