زمینه های همکاری دانشگاه ها و همچنين مراکز پژوهشی با دستگاه های اجرایی بیش از پیش فراهم مي شود – شریف

زمینه های همکاری دانشگاه ها و همچنين مراکز پژوهشی با دستگاه های اجرایی بیش از پیش فراهم مي شود – شریف

به نقل از شریف: زمینه های همکاری دانشگاه ها و همچنين مراکز پژوهشی با دستگاه های اجرایی بیش از پیش فراهم مي شود

دکتر منصورغلامی، وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در “نشست تعاملی ساختار های پژوهشی و همچنين فناوری کشور با شبکه علمی و همچنين فناوری نیروی انتظامی” گفت: باید سعی کنیم زمینه های همکاری دانشگاه ها و همچنين مراکز پژوهشی با دستگاه های اجرایی را شناسایی و همچنين عملیاتی کنیم تا این هم افزایی بیش از پیش فراهم مي شود.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست دکتر غلامی با بیان اینکه رویکرد علمی در قسمت و بخش های متنوع و گوناگون و مختلف مدیریت کشور به خصوص در قسمت و بخش کنترل سیستم های نیروی انتظامی باعث خرسندی است، اظهار داشت: دانشگاه ها به معنای عام، بسترهای تربیت نیروی انسانی و همچنين توسعه دانش و همچنين فناوری خواهند بود و همچنين سوابق تحصیل دانشگاهی تو عزیزان بستر مدیریت تان را فراهم آورده است.
وزیر علوم با اشاره به راه یافتن رویکرد علمی در انجام مسائل نهادها و همچنين نهاد های اجرایی کشور گفت: با تحلیل عملکرد یک ساله نیروی انتظامی که ارائه شد، رویکرد عملکرد علمی در آن هم به خوبی مشهود است و همچنين آثار آن هم در جامعه ديدن می مي شود.
دکتر غلامی با بیان اینکه یک فاصله ارتباطی بین قسمت و بخش های دانشگاهی و همچنين پژوهشی با دستگاه های اجرایی کشور وجود دارد، اظهار داشت: دانشگاه های ما به دلیل ظرفیت های علمی برتر، قدرت علمی بسیار بالایی دارند و همچنين تجربه نشان داده که پژوهش های مشتری محور که انجام آن هم به محققان دانشگاهی محول می مي شود، بسیار دقیق، به موقع و همچنين ارزان صورت می گیرد و همچنين ما باید در کم کردن این فاصله جهت هم افزایی بیشتر در انجام مسائل برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی کنیم.
وی افزود: در دستگاه هایی مانند نیروی انتظامی، صنایع دفاع و همچنين برخی دیگر از وزارت خانه ها و همچنين دستگاه های اجرایی برای انجام مسائل تحقیقاتی شان به سراغ محققان و همچنين استادان دانشگاه آمده اند، بنا بر گفته نهاد های شفارش دهنده، کار با دقت بالایی انجام یافته است.
دکتر غلامی با بیان اینکه بعضاً دستگاه های اجرایی مراکز پژوهشی دارند، افزود: حضور اعضای هیئت علمی و همچنين محققان دانشگاهی در کنار این مراکز باعث هم افزایی بیشتر علمی می مي شود.
وزیر علوم با بیان اینکه دانشگاه ها و همچنين مراکز پژوهشی کشور بر اساس وظیفه ذاتی در تربیت نیروی انسانی و همچنين حل معضلات کشور فعالیت می کنند، گفت: ماموریت گرا کردن دانشگاه ها نیز یکی ار کارهای مهمی است که صورت می پذیرد و همچنين این مراکز علمی با توجه به ماموریت خود باید در تحلیل مسائل جامعه شرکت داشته و همچنين با ظرفیت های جدید به نوعی بازوی همکار دستگاه های اجرایی باشند.
دکتر غلامی در پایان سخنان خود اظهار امیدواری کرد: دستگاه های اجرایی به محققان دانشگاهی اعتماد بیشتری داشته باشند و همچنين سفارش های خود را به مراکز دانشگاهی بدهند زیرا این روش آن هم دستاوردی را به دنبال خواهد داشت که مورد نظر دستگاه اجرایی سفارش دهنده است.
در این نشست سردار اشتری، فرمانده کل نیروی انتظامی، سردار هادیان فر، رئیس پلیس فتا، سردار قصری رئیس پژوهشگاه علوم انتظامی و همچنين دکتر برومند، دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزارت علوم نیز حضور داشتند.
در پایان نشست دکتر غلامی و همچنين هیئت همراه از نمایشگاه طرح های تحولی پژوهشگاه علوم انتظامی و همچنين مطالعات اجتماعی ناجا بازدید کردند.
ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷

زمینه های همکاری دانشگاه ها و همچنين مراکز پژوهشی با دستگاه های اجرایی بیش از پیش فراهم مي شود در تاریخ ۲۹ July 1397 | 3:57 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *