ساماندهی آموزش عالی به معنای ارتقای وضعیت موجود است – شریف

ساماندهی آموزش عالی به معنای ارتقای وضعیت موجود است – شریف

به نقل از شریف: ساماندهی آموزش عالی به معنای ارتقای وضعیت موجود است

دست يار آموزشی وزارت علوم با بیان اینکه ساماندهی آموزش عالی به معنای ارتقای وضعیت موجود است، از نمایندگان شهروندان و مردم شهر در مجلس شورای اسلامی خواست از ساماندهی دانشگاه‌ها ومراکز آموزش عالی در حوزه‌های انتخابیه‌ خود استقبال کنند .

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه ایلام، دکتر مجتبی شریعتی‌نیاسر در نشست خبری که در حاشیه برگزاری آیین آغاز سال شمسي تحصیلی در دانشگاه ایلام برگزار شد گفت: اصحاب رسانه با انعکاس نظر کار شناسان و همچنين اطلاع‌رسانی نقش مهمی در بهبود وضعیت آموزشی کشور دارند و همچنين با امیدبخشی به قشر دانشجو نسبت به آینده به آنان اطمینان دهند که بعد ازهر سختی آسانی است.

وی به نقش رسانه‌ها در تبیین استانداردهای آموزشی اشاره کرد و همچنين افزود: متاسفانه ضعف کیفی امروز در برخی از مراکز آموزش عالی نتیجه رشد کمی بی‌رویه در قبل است.

دست يار آموزشی وزارت علوم شاخص‌های کیفی را شامل توازن بین اعضای تعداد اعضای هیئت علمی و همچنين دانشجو، نیاز بازار، تجهیزات و همچنين امکانات آموزشی و همچنين توجه به وضعیت اقلیمی منطقه ها و مناطق دانست و همچنين تصریح کرد: مدیریت منطقه‌ای، آمایش آموزش عالی، ماموریت محوری و همچنين ساماندهی برنامه جذاب و جالب و خوب‌های وزارت علوم برای حل این معظلات و مسائل و مشکلات است.

دکتر شریعتی نیاسر با بیان اینکه موضوع «مدیریت منطقه‌ای» به صورت جدی از طرف وزارت علوم در حال پی‌گیری است، گفت: طرح مدیریت منطقه‌ای در راستای تفویض اختیار به منطقه ها و مناطق که مورد تأکید ویژه و همچنين جدی وزیر علوم نیز است، با تأکید بر دو ماموریت تصمیم‌سازی و همچنين تصمیم‌گیری منطقه ها و مناطق، طراحی شده که فرآیند آن هم در حال تکمیل است و همچنين به زودی ابلاغ می‌مي شود.

وی «ساماندهی» را یکی دیگر از برنامه جذاب و جالب و خوب‌های ویژه وزارت علوم در سطح کشور دانست و همچنين افزود: ساماندهی در سه وجه، ساماندهی موسسات غیر دولتی در قالب ادغام، تجمیع و همچنين تغییر مأموریت، ساماندهی رشته‌ها در سه تيم کم متقاضی، پر متقاضی و همچنين همتراز با تأکید بر اولویت دانشگاه‌های دولتی و همچنين ساماندهی محتوایی در زمینه‌های متنوع و گوناگون و مختلف و همچنين شامل بازنگری در دادن مجوزه دوره‌های تحصیلات تکمیلی و همچنين افزودن شاخص‌های جدید در این زمینه انجام خواهد شد.

دست يار آموزشی وزارت علوم با تاکید بر اینکه ساماندهی آموزش عالی به معنای ارتقای وضعیت موجود است، گفت: برخی موسات آموزش عالی غیردولتی در این زمینه از دانشگاه‌ها و همچنين مراکز دولتی پیشی گرفته‌اند.

وی از نمایندگان شهروندان و مردم شهر در مجلس شورای اسلامی خواست از ساماندهی دانشگاه‌ها ومراکز آموزش عالی در حوزه‌های انتخابیه خود استقبال کنند و همچنين تصریح کرد: امروز در برخی از دانشگاه‌ها شاهد تجهیزات و همچنين فضاهای بلا بهره بري و استفاده و همچنين در دانشگاه و همچنين یا مرکز دیگر شاهد کمبود شدید امکانات هستیم که این راهکارها می‌تواند به حل معظلات و مسائل و مشکلات کمک کند.

دکتر شریعتی نیاسر در پایان گفت: با توجه به شرایط کنونی در صورتي که دانشجویانی که در خارج از کشور مشغول به تحصیل خواهند بود نيت و اراده بازگشت به کشور را دارند با کمال میل آنان را پذیرش می‌کنیم و همچنين از طرف دیگر به دانشجویان خارجی مشغول به تحصیل در ایران ارز دولتی داده می‌مي شود.

ل. م ۵۴/ ع. ع ۵۷

ساماندهی آموزش عالی به معنای ارتقای وضعیت موجود است در تاریخ ۵ July 1397 | 7:32 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *