«ساماندهی» و همچنين «مدیریت منطقه‌ای» جزو برنامه جذاب و جالب و خوب های جدی وزارت علوم است – شریف

«ساماندهی» و همچنين «مدیریت منطقه‌ای» جزو برنامه جذاب و جالب و خوب های جدی وزارت علوم است – شریف

به نقل از شریف: «ساماندهی» و همچنين «مدیریت منطقه‌ای» جزو برنامه جذاب و جالب و خوب های جدی وزارت علوم است

دکتر مجتبی شریعتی نیاسر دست يار آموزشی وزارت علوم در نشست معاونان آموزشی و همچنين تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌های منطقه پنج کشور گفت: ساماندهی در سه وجه، ساماندهی موسسات غیر دولتی در قالب ادغام، تجمیع و همچنين تغییر مأموریت، ساماندهی رشته‌ها و همچنين ساماندهی محتوایی در زمینه‌های متنوع و گوناگون و مختلف و همچنين مدیریت منطقه‌ای با دو ماموریت تصمیم‌سازی و همچنين تصمیم‌گیری از برنامه جذاب و جالب و خوب‌های جدی وزارت علوم است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه ایلام، در این نشست که عصر سه‌شنبه در دانشگاه ایلام برگزار شد، دکتر شریعتی نیاسر، اظهار داشت: نظر به اینکه شرایط جغرافیایی کشور متنوع است و همچنين هر دانشگاهی دغدغه خاص خود را در این زمینه دارد، لذا یکسان‌سازی تقویم دانشگاه‌ها در منطقه ها و مناطق کشور با در نظر گرفتن شرایط و همچنين مصالح دانشگاه‌های آن هم منطقه ضروری است.
وی با بیان اینکه جایگاه کارگروه‌ها در حوزه ستادی معاونت آموزشی وزارت علوم تأثیرگذار و همچنين مهم است، افزود: این کارگروه‌ها به عنوان بازوی فکری در دوره جدید ارتقا پیدا کرده و همچنين اختیارات زیادی به آنها تفویض شده است که این امر یک تحول اساسی و همچنين جهت‌گیرانه است و همچنين برای همین از اعضای هیئت علمی می‌خواهیم که نسبت به این امر حساس بوده و همچنين در روند انتخاب این کارگروه‌ها حضور فعال داشته باشند، که این امر نیازمند جدیت، اهتمام و همچنين پی‌گیری مدیریت دانشگاه‌ها است.
دست يار آموزشی وزارت علوم تصریح کرد: دانشگاه‌ها باید اعضای هیئت علمی را برای شرکت در این انتخابات ترغیب کنند و همچنين با برنامه جذاب و جالب و خوب‌های متنوع، زمینه شناساندن استادان مطرح خود در سطح کشور و همچنين در بین دانشگاه‌ها را فراهم کنند.
وی درخصوص سطح‌بندی دانشگاه‌های کشور، گفت: سطح‌بندی، به معنای درجه‌بندی نیست، بلکه بدین معناست که دانشگاه‌های همتراز در کنار هم قرار گیرند و همچنين در صورتي که این سطح‌بندی انجام نمی‌شد، دانشگاه‌ها برای معرفی خود به سطح‌بندی‌های جهانی استناد می کردند که روند خوبی نخواهد بود.
دکتر شریعتی نیاسر، خاطرنشان کرد: جهت‌گیری وزارت علوم، اقتدار بیشتر دانشگاه‌هاست و همچنين علی‌رغم اینکه اختیارات خوبی به دانشگاه در منطقه ها و مناطق متنوع و گوناگون و مختلف کشور داده شده است، متأسفانه از تمامی این اختیارات بهره بري و استفاده نمی‌مي شود و همچنين خواستار آن هم هستیم که دانشگاه‌های کشور و همچنين شامل دانشگاه‌های منطقه پنج کشور از اختیارات موجود بیشتر بهره بري و استفاده کنند.
وی روند جذب اعضای هیئت علمی به صورت فعلی را دارای اشکالات متعدد عنوان کرد و همچنين گفت: متأسفانه در روند جذب اعضای هیئت علمی معطلی زیادی صورت می‌گیرد و همچنين برای تسهیل در این امر باید دانشگاه‌ها با حفظ چارچوب و همچنين رعایت آیین‌نامه، برنامه جذاب و جالب و خوب‌های درون دانشگاهی را در این زمینه تعریف کنند تا این مکانیسم اصلاح مي شود و همچنين روند جذب شتاب بیشتری بگیرد.
دست يار آموزشی وزارت علوم با بیان اینکه موضوع «مدیریت منطقه‌ای» به صورت جدی از طرف وزارت علوم در حال پی‌گیری است، بیان داشت: طرح مدیریت منطقه‌ای در راستای تفویض اختیار به منطقه ها و مناطق که مورد تأکید ویژه و همچنين جدی وزیر علوم نیز است، با تأکید بر دو ماموریت تصمیم‌سازی و همچنين تصمیم‌گیری منطقه ها و مناطق، طراحی شده که فرآیند آن هم در حال تکمیل است و همچنين به زودی ابلاغ می‌مي شود.
وی «ساماندهی» را یکی دیگر از برنامه جذاب و جالب و خوب‌های ویژه وزارت علوم در سطح کشور دانست و همچنين افزود: ساماندهی در سه وجه، ساماندهی موسسات غیر دولتی در قالب ادغام، تجمیع و همچنين تغییر مأموریت، ساماندهی رشته‌ها در سه تيم کم متقاضی، پر متقاضی و همچنين همتراز با تأکید بر اولویت دانشگاه‌های دولتی و همچنين ساماندهی محتوایی در زمینه‌های متنوع و گوناگون و مختلف و همچنين شامل بازنگری در دادن مجوزه دوره‌های تحصیلات تکمیلی و همچنين افزودن شاخص‌های جدید در این زمینه انجام خواهد شد.
دکتر محمد علی اکبری رئیس دانشگاه ایلام نیز در این آیین با ابراز خرسندی از برگزاری این جلسه همزمان با آغاز سال شمسي تحصیلی جدید، اظهار داشت: به دلایل متنوع و گوناگون و مختلف دانشگاه‌های منطقه پنج کشور در سطوح متنوع و گوناگون و مختلف و همچنين شامل در سطح رؤسای دانشگاه‌ها با هم تعامل مناسب و همچنين همکاری‌های دوجانبه خوبی دارند، که این امر نقش مهمی در پیشبرد مسائل در این دانشگاه‌ها دارد.
وی با بیان اینکه علی‌رغم تحولات متنوع و گوناگون و مختلف و همچنين تعیین مأموریت‌های جدید برای دانشگاه‌ها، همچنان آموزش جایگاه نخست را دارد، بیان کرد: دانشگاه بدون آموزش معنا ندارد و همچنين خوشبختانه در چند سال شمسي اخیر اهتمام خوبی برای اهمیت دادن به آموزش و همچنين بازگرداندن آن هم به جایگاه اصلی، انجام گرفته و همچنين در همین زمینه برگزاری دهه سرآمدی آموزش یک اتفاق میمون بود، که با برنامه جذاب و جالب و خوب های متنوع و همچنين متعدد در چند سال شمسي اخیر در دانشگاه ایلام انجام می‌مي شود.
در این نشست همچنین معاونان آموزش و همچنين تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌های منطقه پنج کشور به بیان نظرات، دیدگاه‌ها، معظلات و مسائل و مشکلات و همچنين انتقادات خود پرداختند.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

«ساماندهی» و همچنين «مدیریت منطقه‌ای» جزو برنامه جذاب و جالب و خوب های جدی وزارت علوم است در تاریخ ۴ July 1397 | 11:16 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *