سیاست وزارت علوم ادغام ، تجمیع و همچنين تخصص گرایی موسسات آموزش عالی آزاد و همچنين غیر دولتی است – شریف

سیاست وزارت علوم ادغام ، تجمیع و همچنين تخصص گرایی موسسات آموزش عالی آزاد و همچنين غیر دولتی است – شریف

به نقل از شریف: سیاست وزارت علوم ادغام ، تجمیع و همچنين تخصص گرایی موسسات آموزش عالی آزاد و همچنين غیر دولتی است

دکتر فرزانه شمیرانی ، مدیرکل دفتر آموزش های آزاد و همچنين غیر دولتی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری دراجلاس روسا و همچنين معاونان آموزشی دانشگاه های تيم علوم حوزوی ، با اشاره به برنامه جذاب و جالب و خوب ۴ ساله این دفتر گفت: در این برنامه جذاب و جالب و خوب تعداد موسسات از یک عدد به عدد دیگری تغییر مي کند ولی این به معنای انحلال موسسات نیست، بلکه ما به دنبال ادغام ، تجمیع و همچنين تخصص گرایی در امرموسسات آموزش عالی آزاد و همچنين غیر دولتی هستیم.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این اجلاس که صبح امروز در محل وزارت علوم برگزار شد، دکتر شمیرانی با اشاره به اساس نامه مراکز و همچنين موسسات غیر دولتی و همچنين آزاد گفت: در خصوص این مراکز آنچه در اساس نامه این مراکز قید شده است، مشخص می کند که غیر انتفاعی خواهند بود یا خیر و همچنين ملاک برای ما اساس نامه می باشد که در اکثر اساس نامه ها کلمه غیر انتفاعی ذکر شده است.
وی با اشاره به ناقص بودن اطلاعات اکثر موسسات غیر دولتی و همچنين آزاد گفت: از کلیه موسسات ومراکزآموزش عالی غیردولتی می خواهیم تا سیستم اطلاعاتی موسسه خود را به درگاه تبادل اطلاعات وزارت علوم وصل کنند.
وی افزود: یکی از معظلات و مسائل و مشکلات موجود در خصوص موسسات آزاد و همچنين غیر دولتی، دستیابی ما به اطلاعات آن هم موسسه است که در اغلب موارد اطلاعاتی از موسسه نداریم و همچنين نمی دانیم موسسه مذکور چند فرد يا شخص دانشجو، چند فرد يا شخص اعضای هیئت علمی و همچنين کارمند دارد.
دکتر شمیرانی با اشاره به سطح بندی موسسات غیر دولتی و همچنين آزاد گفت: در حال حاضر در حال سطح بندی مجدد مراکز و همچنين موسسات آزاد و همچنين غیر دولتی هستیم و همچنين در قسمت و بخش غیر انتفاعی ۲۵ مرکز حوزوی داریم که به زودی شاخص های سطح بندی را برای این ۲۵ مرکز ارسال خواهیم کرد.
س.س ۵۱/ ر.ب ۴۵

سیاست وزارت علوم ادغام ، تجمیع و همچنين تخصص گرایی موسسات آموزش عالی آزاد و همچنين غیر دولتی است در تاریخ ۱۷ July 1397 | 5:47 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *