ضرورت بهره بري و استفاده از قدرت دانشگاه ها برای رفع چالش های اجتماعی – شریف

ضرورت بهره بري و استفاده از قدرت دانشگاه ها برای رفع چالش های اجتماعی – شریف

به نقل از شریف: ضرورت بهره بري و استفاده از قدرت دانشگاه ها برای رفع چالش های اجتماعی

دست يار علمی و همچنين فرهنگی نهاد برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنين بودجه گفت: یکی از مهم ترین چالش های کشور چالش های اجتماعی است که رفع این چالش ها بدون مشارکت دانشگاه ها ممکن نیست.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر سعید نمکی در همایش «هم اندیشی نقش آفرینی پژوهش و همچنين فناوری در اقتصاد ملی» که امروز در پژوهشگاه پلیمر و همچنين پتروشیمی برگزار شد، اظهار داشت: مسائل مهمی مانند ترمیم اعتماد اجتماعی، کم کردن آسیب های اجتماعی، افزایش تولید ناخالص داخلی و همچنين هدایت نقدینگی فراوان جامعه به مسیر صحیح جز از طریق مشورت با دانشگاه ها و همچنين مراکز پژوهشی حل نمی مي شود.

دست يار علمی و همچنين آموزشی نهاد برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنين بودجه با اشاره به وجود بیش از ۴ میلیون دانشجو و همچنين دستاوردهای مهم پژوهشی و همچنين فناوری گفت: در صورت بهره بري و استفاده بهتر از ظرفیت های علمی قطعاً کشور در حال حاظر با معظلات و مسائل و مشکلات کمتری روبه رو بود.

وی تصریح کرد: در کنار توجه به آموزش عالی باید به آموزش ابتدایی نیز توجه کنیم برای انکه در صورت تربیت دانش آموزان خلاق، پرسشگر و همچنين جستجو گر است که می توانیم انتظار دانشمندانی خلاق و همچنين نوآور را داشته باشیم.

دکتر نمکی گفت: معظلات و مسائل و مشکلات امروز جامعه نتیجه عدم پیش بینی ها و همچنين عدم پیشگیری های قبل خواهند بود بنابراین ضرورت دارد با بهره بري و استفاده از دانشگاه ها برای آینده پژوهشی اقدام کنیم تا گرفتار و همچنين غافلگیر معظلات و مسائل و مشکلات انبوه نباشیم.

دست يار علمی و همچنين آموزشی نهاد برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنين بودجه تاکید کرد: مسیر توسعه جامعه از دانشگاه ها می گذرد و همچنين این دانشگاه ها خواهند بود که می توانند برای معظلات و مسائل و مشکلات پیچیده راهکارهای تخصصی ارائه کنند.

وی افزود: مسئولان باید بدانند که راه شناخت معظلات و مسائل و مشکلات جامعه و همچنين ارائه راهکارهای درست و همچنين منطقی، رجوع به دانشگاه هاست و همچنين در همین راستا بود که نهاد برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنين بودجه نسبت به برگزاری «هم اندیشی نقش آفرینی پژوهش و همچنين فناوری در اقتصاد ملی» اقدام کرد تا در قالب کارگروه های تخصصی نسبت به یافتن راهکار برای چالش های اقتصاد ملی اقدام کنیم.

م.ع ۶۰/ ر.ب ۴۵

 

ضرورت بهره بري و استفاده از قدرت دانشگاه ها برای رفع چالش های اجتماعی در تاریخ ۹ July 1397 | 4:17 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *