ضرورت تقویت و همچنين توسعه روابط علمی تهران و همچنين توکیو – شریف

ضرورت تقویت و همچنين توسعه روابط علمی تهران و همچنين توکیو – شریف

به نقل از شریف: ضرورت تقویت و همچنين توسعه روابط علمی تهران و همچنين توکیو

دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه در دیدار با همتای ژاپنی خود بر تقویت و همچنين توسعه روابط علمی با این کشور تاکید کرد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غلامی در ادامه برنامه جذاب و جالب و خوب سفر خود به توکیو، در دیدار با ‘ماساهیکو شبایاما’ وزیر آموزش، فرهنگ، ورزش، علوم و همچنين تکنولوژی ژاپن، راه های گسترش همکاری های علمی بین دو کشور را مورد بررسی قرار داد.
دکتر غلامی در این دیدار با تبریک انتصاب شبایاما به سمت وزیر جدید علوم ژاپن، با اشاره به سابقه همکاری های دوستانه دو کشور در آستانه وارد شدن به نودمین سالگرد روابط سیاسی، بر اهمیت توجه به توسعه همکاری ها در چارچوب یادداشت تفاهم امضا شده بین دو وزارت در سال شمسي ۲۰۱۵ تاکید و همچنين پیشنهاد برگزاری روز علم و همچنين فناوری دو کشور در سال شمسي ۲۰۱۹ را مطرح کرد.
وزیر علوم همچنین به اهمیت گسترش تبادل دانشجو و همچنين پژوهشگر بین دو کشور اشاره و همچنين رئیس دانشگاه تربیت مدرس را به عنوان مطابق و يکدست کننده علمی دانشگاه های ایران با مراکز آموزش عالی ژاپن معرفی کرد.
ماساهیکو شبایاما وزیر آموزش، فرهنگ، ورزش، علوم و همچنين تکنولوژی ژاپن نیز در این دیدار ضمن با اهمیت خواندن جایگاه ایران در سیاست های کلان گسترش روابط علمی با جهان بویژه خاورمیانه، به برنامه جذاب و جالب و خوب ژاپن در خصوص جذب ۳۰۰ هزار دانشجوی خارجی تا سال شمسي ۲۰۲۰ اشاره کرد و همچنين ایران را یکی از مقاصد مورد توجه ژاپن در این همکاری ها بر شمرد.
وی همچنین سال شمسي ۲۰۱۹ را به عنوان نودمین سالگرد روابط سیاسی دو کشور با اهمیت خواند و همچنين تاکید کرد: توسعه مناسبات علمی و همچنين دانشگاهی با ایران جزو سیاست های موثر ژاپن است.
ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷

ضرورت تقویت و همچنين توسعه روابط علمی تهران و همچنين توکیو در تاریخ ۱۹ July 1397 | 10:07 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *