ضرورت حرکت منسجم و همچنين متحد در مسیر آرمان‌های انقلاب اسلامی – شریف

ضرورت حرکت منسجم و همچنين متحد در مسیر آرمان‌های انقلاب اسلامی – شریف

به نقل از شریف: ضرورت حرکت منسجم و همچنين متحد در مسیر آرمان‌های انقلاب اسلامی

دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در آیین گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس و همچنين تجلیل از ایثارگران ستاد وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری که صبح امروز در سالن شهدای جهاد علمی این وزارت خانه برگزار شد، گفت: هفته دفاع مقدس تذکر و همچنين یادآوری برای شهروندان و مردم شهر ماست که بدانند هر وقت منسجم و همچنين متحد در مسیر آرمان‌های انقلاب اسلامی و همچنين پشت سر رهبری قرار گرفتیم، موفقیت‌مان تضمین شده است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غلامی در این آیین ضمن گرامی‌داشت یاد و همچنين خاطره شهدا و همچنين امام و پيشوا راحل، عملیات تروریستی در اهواز، را حادثه‌ای غم‌انگیز و همچنين حاکی از استیصال مجموعه استکباری دانست و همچنين اظهار داشت: شهروندان و مردم شهر کشورمان در مراسم تشییع شهدای این حمله تروریستی نشان دادند که تماماً همه قسمت و بخش‌ها و همچنين قومیت‌ها در محکوم کردن این اقدام بسیار پست و همچنين غیرانسانی متحد خواهند بود.
وی با اشاره به شروع سال شمسي تحصیلی جدید در حوزه آموزش و همچنين پرورش و همچنين آموزش عالی کشور تصریح کرد: حرکت عظیم جمیعت تحت آموزش و همچنين جوون به سمت حوزه‌های تحصیلی، رویداد مهمی در کشور محسوب می‌مي شود و همچنين امیدواریم این مجموعه جوون، دست‌اندرکاران تربیت نسل جوون و همچنين پشتیبانی کننده این عزیزان در راستای دستیابی به اهداف گرانقدر تربیت نسل‌های آینده موفق باشند.
وزیر علوم یادآوری کرد: آینده کشور با تربیت درست و همچنين راهنمایی و همچنين هدایت‌های صحیح توسط این نسل در حال تحصیل تضمین شده و همچنين خواهد شد؛ لذا کار استراتژیک و همچنين بسیار ظریفی است و همچنين قطعاً باید قدردان زحمات همکاران خود در کلیه دانشگاه‌ها و همچنين مراکز آموزش عالی و همچنين همچنین مجموعه آموزش و همچنين پرورش کشور باشیم.
دکتر غلامی با بیان اینکه مراسم آغاز سال شمسي تحصیلی دانشجویان سال شمسي اولی فضای تأثیرگذاری در دانشگاه‌ها رقم می‌زند گفت: امسال طرح شروع آغاز سال شمسي تحصیلی توسط تعدادی از دانشگاه‌ها برگزار شده است و همچنين امیدواریم در سال شمسي‌های آتی به صورت گسترده‌تر در سطح دانشگاه‌ها اتفاق بیفتد.
وی با بیان اینکه تاریخ دفاع مقدس به اشکال گوناگون در کتاب‌ها و همچنين اسناد و همچنين مدارک متنوع و گوناگون و مختلف ثبت شده است افزود: این حادثه، حادثه بزرگی برای کشور ما و همچنين استکبار جهانی بود چرا که کسانی که به دنبال ساقط کردن حکومت نوپای جمهوری اسلامی بودند، متوجه شدند که اعتقادات، علائق مذهبی و همچنين ملی و همچنين بخصوص وجود یک رهبری که مورد علاقه و همچنين اعتماد اشخاص یک کشور خواهند بود، اقتدار و قدرت عظیمی است که نمی‌توانند در مقابل آن هم ایستادگی کنند.
وزیر علوم خاطرنشان کرد: باید به بزرگداشت این ایام به مناسبت یادآوری این حرکت غیرانسانی و همچنين ظالمانه مجموعه مدعی دموکراسی و همچنين حقوق بشر بر علیه شهروندان و مردم شهر کشورمان توجه ویژه‌ای کنیم.
به گفته وی قدردانی و همچنين تقدیر از ایثارگری‌ها در این مقطع و همچنين سایر مقاطع باید صورت گیرد؛ ولي بايد توجه داشت این یادآوری به‌خصوص در شرایط فعلی از آن هم جهت حائز اهمیت است که با وجود اینکه بیش از ۹۸ قسمت و بخش شهروندان و مردم شهر ایران نظام جمهوری اسلامی ایران را برگزیدند، مدعیان تاب نیاوردند و همچنين بر علیه این انتخاب شهروندان و مردم شهر این همه سرمایه‌گذاری کرده و همچنين خسارت‌های مادی و همچنين جانی زدند.
دکتر غلامی با بیان اینکه شهدای دفاع مقدس از برترین جوانان کشور بودند عنوان کرد: اینکه فردی از روی اختیار قبول کند و همچنين در راه دفاع از شهروندان و مردم شهر، دین و همچنين رهبری، هستی خود را در طبق اخلاص به پیشگاه خداوند متعال هدیه کند، امری متعالی است.
وی تأکید کرد: یادمان باشد که شرایط امروز کشورمان شبیه شرایط روزها و همچنين ماه‌های بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی است؛ توطئه‌ها به شکل‌های متنوع و گوناگون و مختلف طراحی می‌مي شود و همچنين وظیفه داریم که باور داشته باشیم پای عقاید و همچنين اعتقاداتی که سال شمسي‌ها به آن هم فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن کرده و همچنين در مسیر آن هم قدم برداشته‌ایم همواره ایستاده‌ایم.
وزیر علوم خاطرنشان کرد: جوانان ما در بیست سال شمسي اخیر شرایط کشور به خاطر تلاش در راستای توسعه، نگاه‌شان به جهت‌های آینده توسعه‌ای کشور معطوف شده و همچنين شاید خیلی از حواشی دشمنی‌ها آنها را نمی‌ترسانیم؛ لذا باید ضمن امیدواری دادن و همچنين نشان دادن الگوهای شاخص از ایثارگران کمک کنیم در این برهه به دلیل عدم اطلاعات و همچنين آمادگی کافی دچار نگرانی نشوند.

* دکتر طلایی نیک: ساخت یازده هزار قطعه نظامی توسط دانشگاه ها و همچنين شرکت های دانش بنیان
سرداردکتر رضا طلایی نیک، دست يار حقوقی و همچنين مسائل مجلس وزارت دفاع و همچنين پشتیبانی نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه ما همیشه نیازمند رفت و آمد و مراجعه به فرهنگ دفاع مقدس هستیم، گفت: تضمین کننده اسلام ناب در کشور آن هم حفظ و همچنين احترام به فرهنگ عاشورا و همچنين دفاع مقدس است که در فراز های متنوع و گوناگون و مختلف تاریخی اسلام را در کشور ما بیمه کرده است.

سردار دکتر طلایی نیک دوران دفاع مقدس را شامل سه مقطع اصلی برشمرد و همچنين گفت: مقطع اول دوران قبل از شروع جنگ تحمیلی در سال شمسي ۵۹ است و همچنين اینکه چگونه دشمن به خود اجازه داد به تجاوز به خاک کشور فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن کند و همچنين مقطع دوم خود ۸ سال شمسي دفاع مقدس و همچنين مقطع سوم دوران بعد از دفاع مقدس است که چه دستاوردهایی در این دوران حاصل شد.
وی در ادامه افزود: در دوران قبل از دفاع مقدس، کشور ما در یک مرحله نامتوازنی از لحاظ آمادگی و همچنين قدرت بالقوه قرار داشت و همچنين ما هنوز در حال ساختار سازی های سیاسی بودیم و همچنين بیشتر منطقه ها و مناطق کشور درگیر آشوب های سیاسی بود و همچنين از نظر قدرت نظامی ما دچار تحریم های نظامی از سوی آمریکا بودیم و همچنين همه این موارد دشمن را به این محاسبه رسانده بود که به راحتی می تواند ایران را شکست دهد ولی همین روحیه ایثار و همچنين فرهنگ دفاع از کشور تمام محاسبات آنها را به هم ریخت.
دست يار حقوقی و همچنين مسائل مجلس وزارت دفاع و همچنين پشتیبانی نیروهای مسلح به دوران بعد از دفاع مقدس اشاره کرد و همچنين گفت: خوشبختانه بعد از پایان جنگ تحمیلی نیروهای مسلح کشور با کمک دانشگاه ها و همچنين شرکت های دانش بنیان توانستند ۱۱ هزار قطعه نظامی را در داخل کشور بسازند و همچنين در تنوع ساخت انواع موشک، سوخت موشک و همچنين میزان دقت این موشک ها ما با کمک دانشجویان و همچنين جوانان کشور در شرکت های دانش بنیان به قابلیت های بزرگی دست پیدا کرده ایم و همچنين بیشتر فرماندهان ما از دل کادر دانشجویی دانشگاه های کشور به این مقام و همچنين توانایی ها رسیده اند و همچنين اینجا جا دارد از رویکرد بسیار مثبت وزارت علوم تحقیقات و همچنين فناوری نسبت به مقوله دفاع تشکر و همچنين قدردانی کنم.

* دکتر نظرپور: آنچه در قوانین برای ایثارگران تدوین شده است باید بدون کم و همچنين کاست اجرا مي شود
درادامه این مراسم دکتر محمد تقی نظرپور، دست يار اداری، مالی و همچنين مدیریت منابع وزارت علوم، گفت: عزیزانی که به عنوان ایثارگر در حوزه ستاد وزارت علوم و همچنين دانشگاه ها مشغول به کار خواهند بود نباید در پیچ و همچنين خم سیستم اداری گرفتار شوند و همچنين آنچه در قوانین و همچنين مقررات برای ایثارگران تدوین شده بایستی بدون کم و همچنين کاست اجرا مي شود و همچنين ما به عنوان مجریان قانون باید هم قوانین را تسهیل و همچنين هم اجرا کنیم.
دکتر نظرپور با اشاره به بند الف ماده یک قانون جامع سرويس ها و خدمات رسانی به ایثارگران که در سال شمسي ۱۳۹۱ تصویب شده است، گفت: ایثارگر به کسی اطلاق می مي شود که برای استمرار و همچنين حفظ دستاورد های انقلاب اسلامی و همچنين دفاع از کیان جمهوری اسلامی ایران و همچنين حفظ استقلال و همچنين تمامیت ارضی کشور تلاش می کند و همچنين در صورتي که این تعریف را کمی باز کنیم می بینیم که همه افرادی که در خط مقدم مسایل اقتصادی و همچنين اداری کشور کار می کنند به نحوی ایثارگر خواهند بود.
وی در ادامه افزود: نقطه ای که در حوزه ستاد وزارت علوم به نظر من مهم است این است که ایثارگران عزیز نقش پر رنگ تری درمراسم متنوع و گوناگون و مختلف و همچنين تجلیل هایی که صورت می گیرد داشته باشند و همچنين ما هم به عنوان خدمتگزاران این عزیزان باید در جهت اجرای قوانین برای آنها تلاش کنیم تا خدایی نکرده شرمنده این دوستان نباشیم.
در این نشست علی محبی، مشاور وزیر علوم در مسائل ایثارگران نیز گزارشی از فعالیت های انجام شده در خصوص کارکنان ایثارگر این وزارت ارائه کرد.

س. س ۵۱/‏ ل. م ۵۴/‏ ر. ب ۴۵/‏ ع. ع ۵۷

ضرورت حرکت منسجم و همچنين متحد در مسیر آرمان‌های انقلاب اسلامی در تاریخ ۳ July 1397 | 12:26 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *