ضرورت شفاف بودن فرآیند گزینش و همچنين رعایت حقوق شهروندی متقاضیان استخدام – شریف

ضرورت شفاف بودن فرآیند گزینش و همچنين رعایت حقوق شهروندی متقاضیان استخدام – شریف

به نقل از شریف: ضرورت شفاف بودن فرآیند گزینش و همچنين رعایت حقوق شهروندی متقاضیان استخدام

دبیر هیات مرکزی گزینش وزارت علوم گفت: شفاف بودن فرآیند گزینش، رعایت حقوق شهروندی ، حفظ حیثت اشخاص و همچنين محورقرار دادن قانون موارد و نکات اصلی خواهند بود که باید در جذب و همچنين استخدام نیروی انسانی از طرف هسته های گزینش رعایت مي شود.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمد تقی نظر پور در آئین معارفه مدیر کل دبیرخانه هیات مرکزی گزینش کارکنان وزارت علوم و همچنين قدردانی از مدیر سابق این مجموعه اظهار داشت: عمل به قانون و همچنين پرهیز از اعمال نظرات شخصی، رکن اساسی در موضوع گزینش است که برای تحقق این هدف و همچنين تبیین قوانین باید کارگاه‌های آموزشی کارشناسان گزینش به روش مستمر برگزار مي شود.

دست يار اداری، مالی و همچنين مدیریت منابع وزارت علوم گفت: گزینش باید بتواند در جذب و همچنين استخدام نیروهای کارآمد و همچنين شایسته به نهاد کمک کند، بنابراین باید مراحل گزینش بویژه مرحله مصاحبه توسط صاحبنظران و همچنين اشخاص با تجربه به مسائل اداری و همچنين مدیریت انجام مي شود.

وی تاکید کرد: گزینشگران باید تلاش کنند با رعایت قوانین و همچنين در نظر گرفتن شرع و همچنين اخلاق اشخاص متخصص و همچنين متعهد را وارد نهاد‌ها کمک کنند و همچنين در بهبود وضعیت نیروی انسانی کشور نقشی مؤثر ایفا کنند.

دکتر محمد رضاییان مدیرکل دبیرخانه هیات مرکزی گزینش کارکنان وزارت علوم نیز در این آیین گفت: تسهیل و همچنين سرعت بخشیدن به فعالیت‌های هسته‌های گزینش دانشگاه‌های کشور از برنامه جذاب و جالب و خوب‌های اصلی وی است که در این راستا به تعامل با اعضای هیات عالی گزینش و همچنين حمایت‌های وزارت علوم توجه ویژه دارد.

وی با تاکید بر رعایت قوانین به عنوان محور اصلی فعالیت هسته‌های گزینش کارکنان در دانشگاه‌ها، ابراز امیدواری کرد مجموعه گزینش وزارت علوم در سطح ستاد و همچنين صف، بازوی کمکی مدیران دانشگاه‌ها در توانمند سازی نیروی انسانی باشند.

حجت الاسلام و همچنين المسلمین دکتر حسینعلی عربی، مدیر سابق دبیرخانه هیات مرکزی گزینش کارکنان وزارت علوم نیز در این آیین از همکاری‌ها و همچنين مساعدت‌های مدیران وزارت علوم و همچنين کارکنان هسته گزینش مرکزی این وزارت قدردانی کرد.

در قسمت و بخش پایانی این آیین، دکتر نظرپور، دبیر هسته گزینش وزارت علوم حکم انتصاب دکتر رضاییان را ابلاغ و همچنين از زحمات دکتر عربی تجلیل کرد.

دکتر محمد رضاییان پیش از این مسئولیت هسته گزینش دانشگاه تهران را به دست داشت.

م.ع ۶۰/ ر.ب ۴۵

ضرورت شفاف بودن فرآیند گزینش و همچنين رعایت حقوق شهروندی متقاضیان استخدام در تاریخ ۱۱ July 1397 | 3:50 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *