ضرورت طراحی برنامه جذاب و جالب و خوب کارشناسی و همچنين هدفمند برای ساماندهی آموزش عالی – شریف

ضرورت طراحی برنامه جذاب و جالب و خوب کارشناسی و همچنين هدفمند برای ساماندهی آموزش عالی – شریف

به نقل از شریف: ضرورت طراحی برنامه جذاب و جالب و خوب کارشناسی و همچنين هدفمند برای ساماندهی آموزش عالی

وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری با اشاره به اینکه « ساماندهی آموزش عالی» مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و همچنين از تکالیف قانون برنامه جذاب و جالب و خوب ششم توسعه است، گفت: باید ساماندهی بر اساس طرح کارشناسی، آینده نگرانه و همچنين هدفمند باشد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر منصور غلامی روز دوشنبه در جمع مدیران واحدهای استانی دانشگاه جامع علمی کاربردی اظهار داشت: در موقعیتی تاریخی به سر می بریم که نگاه خانواده‌ها و همچنين دانشجویان به اشتغال پذیری رشته‌های تحصیلی بیشتر شده و همچنين این بهترین زمان برای معرفی رشته‌های مهارتی و همچنين فنی در جامعه است.

وزیر علوم افزود: برای راه اندازی نظام صلاحیت حرفه‌ای و همچنين توجه کارفرمایان به گواهی تجربه و مهارت بالا برای پذیرش کارجویان، باید با نهاد مسائل اداری و همچنين استخدامی و همچنين اتحادیه‌های صنفی مشاغل متنوع و گوناگون و مختلف رایزنی کنیم تا ارائه گواهی تجربه و مهارت بالا را به عنوان شرط استخدام لحاظ کنند.

دکتر غلامی با اشاره به موفقیت بیشتر دانش آموختگان دانشگاه جامع علمی کاربردی برای پیدا کردن کارو بار يا کسب و کار يا همان شغل گفت: مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است در شبکه‌های سراسری صدا و همچنين سیما و همچنين مجامع تولیدی و همچنين صنفی، قابلیت‌های دانشگاه جامع علمی کاربردی تبلیغ و همچنين اطلاع رسانی مي شود.

وزیر علوم با اشاره به تاریخچه شکل گیری آموزشکده‌های فنی و همچنين حرفه‌ای در دهه ۶۰ و همچنين تاریخ ۲۶ ساله دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: در قبل این دانشگاه‌ها به سمت ارائه مدارک و همچنين مسیر رشته‌های نظری حرکت کرده بودند که اخیراً این روند بازنگری و همچنين آماده کردن اشخاص برای وارد شدن به بازار کار محور فعالیت قرار گرفت.

دکتر غلامی تاکید کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی در کنار دانشگاه فنی و همچنين حرفه‌ای می‌تواند در رشد اقتصادی کشور از طریق تربیت دانش آموختگان کارآفرین نقش مهمی داشته باشد.

م.ع ۶۰/ ر.ب ۴۵

 

 

 

ضرورت طراحی برنامه جذاب و جالب و خوب کارشناسی و همچنين هدفمند برای ساماندهی آموزش عالی در تاریخ ۲۳ July 1397 | 12:25 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *