ضرورت مشارکت نخبگان ایرانی در ارتقای علمی کشور و همچنين رفع تنگناهای اقتصادی – شریف

ضرورت مشارکت نخبگان ایرانی در ارتقای علمی کشور و همچنين رفع تنگناهای اقتصادی – شریف

به نقل از شریف: ضرورت مشارکت نخبگان ایرانی در ارتقای علمی کشور و همچنين رفع تنگناهای اقتصادی

وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در دیدار با استادان و همچنين کارآفرینان ایرانی مقیم ژاپن بر ضرورت مشارکت کلیه نخبگان ایرانی اعم از داخل و همچنين خارج در ارتقای علمی و همچنين فناوری کشور و همچنين تلاش برای رفع تنگناهای اقتصادی تأکید کرد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر منصور غلامی در این دیدار به برنامه جذاب و جالب و خوب‌های وزارت علوم برای ساماندهی دانشگاه‌ها و همچنين رشته‌های تحصیلی و همچنين افزایش برنامه جذاب و جالب و خوب‌های حرفه‌ای و همچنين کارورزی دانشجویان و همچنين مشارکت آنها در صنعت اشاره کرد و همچنين گفت: اولویت همکاری‌های علمی بین‌المللی وزارت علوم شامل مبادلات علمی، آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای و همچنين بین‌المللی‌سازی دانشگاه‌ها و همچنين مراکز تحقیقاتی است.
مرتضی رحمانی موحد، سفیر جمهوری اسلامی ایران در ژاپن نیز با تاکید بر اهتمام و همچنين توجه وزارت مسائل خارجه بر گسترش و همچنين توسعه همکاری‌های علمی میان دو کشور با بهره بري و استفاده از ظرفیت نخبگان ایرانی، درخواست کرد حضور هیئت‌های علمی ایران در ژاپن افزایش یابد تا به روش مستمر این نشست‌ها برگزار و همچنين بستر ارتقای همکاری‌ها و همچنين ارتباطات جامعه ایرانی علاقه‌مند فراهم مي شود.
در این دیدار برنامه جذاب و جالب و خوب‌های بهره بري و استفاده از سرويس ها و خدمات آموزشی، پژوهشی و همچنين فناوری نخبگان در دانشگاه‌ها و همچنين مراکز تحقیقاتی پارک‌های علم و همچنين فناوری و همچنين مراکز رشد با همکاری وزارت متبوع و همچنين وزارت صنعت، معدن و همچنين تجارت مورد بحث و همچنين بررسی قرار گرفت.
همچنین گزارشی از پروژه‌های پژوهشی با ایرانیان مقیم خارج از کشور و همچنين رفت و همچنين آمد علمی آنها به کشور و همچنين اطلاع‌رسانی از موضوعات تحقیقاتی مورد نیاز کشور ارائه شد و همچنين زمینه‌هایی همچون راهنمایی پایان‌نامه‌های تحصیلی، تحقیقات مشترک، اجرای دوره‌های کوتاه‌مدت و همچنين دوره‌های مشترک تحصیلی بررسی گردید.
برخی از حضار در جلسه نیز به اهمیت همکاری استادان و همچنين کارآفرینان ایرانی مقیم ژاپن در کنفرانس‌های علمی داخلی، همکاری با انجمن‌های علمی کشور و همچنين ارائه نظرات برای غنی‌تر شدن برنامه جذاب و جالب و خوب‌های علمی به مناسبت نودمین سال شمسي ایجاد روابط دیپلماتیک ایران و همچنين ژاپن، گسترش زبان و همچنين ادبیات فارسی، ایجاد سامانه جامع پژوهشی ایرانیان مقیم خارج از کشور و همچنين همکاری با تيم دوستی ایران و همچنين ژاپن نیز اشاره کردند.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

ضرورت مشارکت نخبگان ایرانی در ارتقای علمی کشور و همچنين رفع تنگناهای اقتصادی در تاریخ ۱۸ July 1397 | 3:05 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *