ضرورت نقش آفرینی بیشتر دانشگاه ها در حل مسائل و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات ملی و همچنين محلی – شریف

ضرورت نقش آفرینی بیشتر دانشگاه ها در حل مسائل و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات ملی و همچنين محلی – شریف

به نقل از شریف: ضرورت نقش آفرینی بیشتر دانشگاه ها در حل مسائل و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات ملی و همچنين محلی

وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری با تاکید بر “ضرورت نقش آفرینی بیشتر دانشگاه ها در حل مسائل و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات ملی و همچنين محلی در کشور” اظهار داشت: دانشگاه‌های پهناور و بزرگ هم ماموریت های ملی و همچنين محلی دارند و همچنين در صورتي که ماموریت بین المللی به دانشگاه‌های پهناور و بزرگ می دهیم، به آن هم معنا نیست که هیچ وظیفه ای در قبال معظلات و مسائل و مشکلات ملی و همچنين محلی ندارند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه بیرجند، دکتر غلامی جمعه شب در نشست رؤسای دانشگاه های خراسان جنوبی در دانشگاه بیرجند با بیان اینکه دغدغه‌های بسیاری نسبت به حوزه آموزش عالی دیده می‌مي شود، اظهار داشت: نخستین هدف آموزش عالی این است که مراکز آموزش عالی کوچکی که توجیه اقتصادی دارند تقویت شوند ودر این خصوص باید از ظرفیت مجلس بیشتر بهره بري و استفاده کرد.
وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری افزود: قسمت و بخش کارشناسی جدی در حوزه آمایش صورت گرفته و همچنين به نتایج کلان کلی رسیدیم و همچنين مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است اجرای این طرح را آغاز کنیم و همچنين بازخوردهای اجرا را ببینیم.
دکترغلامی تصریح کرد: در برنامه جذاب و جالب و خوب ششم توسعه، مأموریت گرایی مورد توجه قرار گرفته و همچنين در صورتي که مأموریت محلی تعریف می‌کنیم به این معنا نیست که به مأموریت ملی و همچنين بین المللی وارد نشویم، بلکه اولویت برای این مأموریت‌ها، حل معظلات و مسائل و مشکلات محلی تعریف شده است.
وی افزود: دانشگاه‌های پهناور و بزرگ هم مأموریت‌های ملی و همچنين محلی دارند و همچنين در صورتي که مأموریت بین المللی به دانشگاه‌های پهناور و بزرگ می‌دهیم این به آن هم معنی نیست که هیچ وظیفه‌ای نسبت به معظلات و مسائل و مشکلات محلی و همچنين ملی ندارند.
دکتر غلامی با بیان اینکه در مجامع علمی دنیا ما را با جایگاه علمی خود که از طریق انتشارات علمی نشان دادیم، می‌شناسند.، با اشاره به بازنگری در آیین نامه نشریات، گفت: آیین نامه نشریات بازنگری شده و همچنين موضوع محدودیت در نشریات برداشته شده است و همچنين هر کسی در هر جایی می‌تواند نشریه راه اندازی کند و همچنين وقتی ظرفیت خود را نشان داد آن هم زمان مجوز را به روش قطعی صادر می‌کنیم.
وزیر علوم با بیان اینکه باید انجمن دانش آموخته‌ها را در دانشگاه‌ها داشته باشیم، بیان کرد: توصیه مقام معظم رهبری به مجموعه دانشگاهیان این است که رشد علمی دانشگاه‌ها را حفظ کنیم.
وی افزود: در سال شمسي قبل طرح تجربه و مهارت بالا افزایی برای دانشجویان در حین تحصیل آغاز شد و همچنين هدف آن هم نیز اشتغال پذیری بیشتر دانشجویان بعد از خروج از دانشگاه بوده است.
وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری با بیان اینکه در صورتي که منابع مالی خوبی به دست بیاوریم به روش قطع رشد بودجه‌ای دانشگاه‌ها بیشتر می‌مي شود، یادآور شد: تلاش می‌کنیم دانشجویان با مشاغلی که متناسب با رشته تحصیلی آن هم‌ها است آشنا شوند.
ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷

ضرورت نقش آفرینی بیشتر دانشگاه ها در حل مسائل و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات ملی و همچنين محلی در تاریخ ۲۱ July 1397 | 8:34 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *