غیبت مجاز دانشجویان حاضر در مراسم اربعین/اعطای وام کمک‌هزینه سفر برای پیاده‌روی اربعین دانشجویان – شریف

غیبت مجاز دانشجویان حاضر در مراسم اربعین/اعطای وام کمک‌هزینه سفر برای پیاده‌روی اربعین دانشجویان – شریف

به نقل از شریف: غیبت مجاز دانشجویان حاضر در مراسم اربعین/اعطای وام کمک‌هزینه سفر برای پیاده‌روی اربعین دانشجویان

دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم گفت: با ابلاغ دستورالعمل وزارت علوم به دانشگاه ها و همچنين مراکز آموزش عالی کشور، غیبت دانشجویان حاضر در مراسم اربعین مجازاعلام شده است وهمچنین اعطای وام کمک‌هزینه سفر برای پیاده‌روی اربعین حسینی دانشجویان با هماهنگی صندوق رفاه دانشجویان در نظر گرفته شده است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غفاری با بیان اینکه زیارت و همچنين راه‌پیمایی اربعین حرکت بسیار بزرگی است که هرساله یک رخداد پهناور و بزرگ فرهنگی را نشان می‌دهد، اظهار داشت: پیرو این موضوع در مجموعه ستاد ملی اربعین دانشگاهیان ازچند ماه قبل کمیته های مختلفی تشکیل شده که این حرکت معنوی به بهترین شکل انجام مي شود که نقطه شروع آن هم تشکیل ستاد ویژه بود که در آن هم ازامکانات دانشگاهی بهره بري و استفاده شده تا کاستی‌هایی را که ممکن است در مسیر انجام این راه پیمایی ایجاد مي شود، رفع کنند.
دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم با بیان اینکه در راه پیمایی اربعین جمعیت جوون بسیاری حضور دارند، گفت: مهم‌تر از این حضور گسترده، تأثیرآن در فضای غیردانشگاهی است که آثار و همچنين پیامدهای آن هم بسیار مشخص است.
دکتر غفاری به حیطه فعالیت پژوهشی در موضوع اربعین اشاره کرد و همچنين گفت: افرادی که در درجه اول علاقه‌مند به وارد شدن به چنین موضوعی بوده‌اند با همکاری نهاد بسیج دانشجویی شناسایی‌شده تا بتوانند به‌خوبی فعالیت خود را انجام دهند و همچنين هم‌چنین با دانشگاه‌های بسیاری در این موضوع مذاکره شده که از تجارب اعضای هیأت علمی هم بتوان بهره بري و استفاده کرد.
دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم در پایان گفت: طی ابلاغی که با هماهنگی معاونت فرهنگی و همچنين اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی گرفته شده، مقدمات برگزاری همایش بین‌المللی اربعین فراهم‌شده است و همچنين برای مستندسازی و همچنين اثرگذاری بهتراین جریان و همچنين حرکت فرهنگی اربعین در دانشگاه‌ها، دومین سوگواره ملی اربعین با همکاری دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار خواهد شد.
ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷

غیبت مجاز دانشجویان حاضر در مراسم اربعین/اعطای وام کمک‌هزینه سفر برای پیاده‌روی اربعین دانشجویان در تاریخ ۳۰ July 1397 | 4:17 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *