لزوم بهره گیری مسئولان استانی از ظرفیت های فرهیختگان دانشگاهی برای حل مسائل و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات استان ها و همچنين شهرستان ها – شریف

لزوم بهره گیری مسئولان استانی از ظرفیت های فرهیختگان دانشگاهی برای حل مسائل و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات استان ها و همچنين شهرستان ها – شریف

به نقل از شریف: لزوم بهره گیری مسئولان استانی از ظرفیت های فرهیختگان دانشگاهی برای حل مسائل و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات استان ها و همچنين شهرستان ها

دکتر منصورغلامی ،وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در ادامه برنامه جذاب و جالب و خوب های سفر خود به استان خراسان جنوبی، در شورای اداری بیرجند تاکید کرد: مدیران و همچنين مسئولان استانی با دانشگاهیان مشورت کنند و همچنين از ظرفیت های فرهیختگان دانشگاهی برای حل مسائل و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات استان ها و همچنين شهرستان ها بهره گیرند

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکترغلامی، عصرامروز (۲۱ مهر)، در شورای اداری خراسان جنوبی با بیان اینکه تمام تلاش‌های مجموعه حکومت در شرایط فعلی به سمت و همچنين سوی کاهش معظلات و مسائل و مشکلات ماه‌های اخیر است، اظهار داشت: نقش دانشگاه‌ها در حل معظلات و مسائل و مشکلات کشور به عنوان یک شاخص قرار داده شده و همچنين مراکز علمی و همچنين آموزشی در کشور در صورتي که بخواهند توجیه داشته باشند باید در جامعه تاثیرگذار باشند.

وی با بیان اینکه باید از ظرفیت‌ها برای توسعه آموزش عالی دراین استان و همچنين کل کشور بهره بري و استفاده کرد، گفت: در این خصوص استان خراسان جنوبی از ظرفیت‌ها و همچنين پتانسیل‌های بالایی برخوردار است.

وزیر علوم با بیان اینکه استان خراسان جنوبی از لحاظ تعداد و همچنين کثرت مراکز آموزش عالی، جزو استان‌های پر مرکز نیست، افزود: در این استان در حوزه توزیع مراکز آموزش عالی بیشتر واحدهای دانشگاه های پیام نور، فنی و همچنين حرفه‌ای و همچنين مراکزجامع علمی و همچنين کاربردی شکل گرفته است.

وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری خاطرنشان کرد: باید به دانشگاه‌ها در سطح کشور اعتماد شده و همچنين از آن هم‌ها در موارد متنوع و گوناگون و مختلف مشورت گرفته مي شود.

وی افزود: شاید در برخی از منطقه ها و مناطق دانشگاه‌ها ارتباط ضعیف‌تری داشته باشند ولي بايد توجه داشت عملکرد قابل قبولی در همکاری میان دانشگاه با سایر نهادها و همچنين نهاد‌ها وجود دارد.

وزیر علوم با اشاره به اینکه عملکرد دانشگاه ها در عین حال که قابل توجه است ولي بايد توجه داشت هنوز کمتر از آن هم انتظار واقعی است، افزود: هر جا مشتری پای سفارش تحقیقاتی بوده، دانشگاه‌ها با نيرو کارها را انجام داده‌اند.

دکترغلامی با بیان اینکه در حال حاضرتعداد دانشجویان کم شده و همچنين دانشگاه ها ساماندهی مجدد می شوند و همچنين طرح آمایش مورد توجه قرار گرفته است، تصریح کرد: وزارت علوم برای ۲۰ سال شمسي آینده در حوزه آموزش عالی برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی کرده است.

وی افزود: امیدواریم از نگاه آموزشی به مراکز علمی و همچنين دانشگاهی خارج شویم و همچنين باید نگاه ما بر رفع نیاز جامعه متمرکز مي شود.

وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری یادآور شد: جمعیت علمی قوی در کشور وجود دارد و همچنين حضور ما در سطح بین الملل درخشان بوده است.

ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷

لزوم بهره گیری مسئولان استانی از ظرفیت های فرهیختگان دانشگاهی برای حل مسائل و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات استان ها و همچنين شهرستان ها در تاریخ ۲۱ July 1397 | 11:07 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *