لزوم مشارکت اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها در انجام پروژه‌های مشترک پژوهشی در راستای هم‌افزایی پژوهشی – شریف

لزوم مشارکت اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها در انجام پروژه‌های مشترک پژوهشی در راستای هم‌افزایی پژوهشی – شریف

به نقل از شریف: لزوم مشارکت اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها در انجام پروژه‌های مشترک پژوهشی در راستای هم‌افزایی پژوهشی

دکتر محسن شریفی، مدیر کل دفترسیاستگذاری و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی مسائل پژوهشی وزارت علوم در نشست معاونان پژوهشی دانشگاه‌های منطقه ۴ کشور بر اهمیت بحث هم‌افزایی پژوهشی در دانشگاه‌های منطقه تاکید کرد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست دکتر شریفی با بیان اینکه دانشگاه ها باید کار گروهی در اشتراک‌گذاری منابع را در اولویت قرار دهند، اظهار داشت: هم‌افزایی پژوهشی در ارتقای سطح پژوهشی دانشگاه‌ها بسیار مفید و همچنين موثر است وهمکاری و همچنين مشارکت اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و همچنين مراکز آموزش عالی در انجام پروژه‌های مشترک پژوهشی به این هم‌افزایی پژوهشی کمک خواهدکرد.
دکتر شریفی همچنین به کیفی‌سازی فعالیت‌های پژوهشی در عرصه تولید مقالات و همچنين نشریات علمی دانشگاه‌ها اشاره کرد و همچنين گفت: ارتقای سطح کیفی نشریات و همچنين نمایه‌سازی سطح بین‌المللی نشریات در حوزه نظارت و همچنين ارزیابی نشریات وزارت علوم در دستور کار است.
مدیرکل دفتر سیاستگذاری و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی مسائل پژوهشی وزارت علوم، با بیان اینکه تیمی در راستای نمایه‌سازی سطح بین‌المللی نشریات تشکیل شده است، افزود: هم اکنون تعداد نشریات نمایه شده از ۲۲ به ۵۷ نشریه افزایش یافته است، به عبارتی دیگر تعداد ۳۵ نشریه طی دو سال شمسي اخیر به پایگاه ESCI وارد شده اند.
دکتر شریفی در خصوص واگذاری اختیارات به دانشگاه‌ها گفت: باید در بحث پایان‌نامه و همچنين رساله‌های دانشجویی، معاونت‌های پژوهشی با همکاری معاونت آموزشی درگیر شوند تا نیازهای پژوهشی در اختیار این معاونت قرار گیرد و همچنين پایان نامه ها از جنس پژوهش تقویت مي شود. همچنین در بحث پذیرش و همچنين وارد شدن دانشجویان به تحصیلات تکمیلی حوزه پژوهشی نقش داشته باشد.
وی خاطرنشان کرد: یک دانشگاه در واقع یک واحد آموزشی، پژوهشی و همچنين فناوری است که برای انجام ماموریت های پژوهشی خود می تواند ساختارهایی مانند واحد پژوهشی، آزمایشگاه تحقیقاتی و همچنين مواردی نظیر آنها را بر اساس ماموریت مشخص و همچنين داشتن برنامه جذاب و جالب و خوب پژوهشی ایجاد کند. این ساختارها باید بر اساس برنامه جذاب و جالب و خوب پژوهشی شکل گیرند و همچنين در صورت پایان یافتن برنامه جذاب و جالب و خوب پژوهشی آنها نیاز به ادامه فعالیت آنها نیست یا آنکه باید تغییر ماموریت دهند.

ر. ب ۴۵/‏ ع. ع ۵۷

لزوم مشارکت اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها در انجام پروژه‌های مشترک پژوهشی در راستای هم‌افزایی پژوهشی در تاریخ ۲۵ July 1397 | 6:35 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *