لزوم پایبندی رؤسای دانشگاه‌ها به اجرای سیاست‌های حکومت تدبیر و همچنين امید – شریف

لزوم پایبندی رؤسای دانشگاه‌ها به اجرای سیاست‌های حکومت تدبیر و همچنين امید – شریف

به نقل از شریف: لزوم پایبندی رؤسای دانشگاه‌ها به اجرای سیاست‌های حکومت تدبیر و همچنين امید

قائم مقام وزیر علوم و همچنين رئیس مرکز هیئت‌هاى امنا و همچنين هیئت ممیزه مرکزی، گفت: همانگونه که این وزارت خانه متعهد و همچنين ملزم به اجرای سیاست‌های حکومت تدبیر و همچنين امید است، روسای دانشگاه‌ها نیز باید نسبت به این تعهد پایبند باشند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از خبرگزاری ایرنا، دکتر عبدالرضا باقری عصر یکشنبه در آیین تکریم و همچنين معارفه سرپرست جدید دانشگاه ملایر اظهار داشت: عهد و همچنين پیمانی که وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری با رئیس جمهوری و همچنين نمایندگان مجلس شورای اسلامی بسته، به آنها پایبند است و همچنين آن هم سیاست های دکتر روحانی را پیش می‌برد.
وی افزود: سیاست‌های اعتدال و همچنين تدبیر دکتر روحانی همچنين و علاوه بر وزارت علوم، باید در تمامی دانشگاه‌ها نیز دنبال مي شود، در عین حال که در یک سال شمسي قبل پیامد اتخاذ این سیاست، ایجاد فضای علمی در دانشگاه‌ها و همچنين فضای نقد و همچنين گفت و همچنين گو بوده است.
رئیس مرکز هیئت‌های امنا و همچنين هیئت ممیزه مرکزی بیان کرد: در راستای اجرای این سیاست‌ها، مدیریت دانشگاه‌ها را باید به افرادی واگذار کنیم که مورد قبول جامعه دانشگاهی، معتدل، معتمد و همچنين بومی منطقه باشد، امری که در دانشگاه ملایر اتفاق افتاد.
وی خاطرنشان کرد: تلاش ما بر این است تا افرادی را برای مدیریت دانشگاه ها انتخاب کنیم که مستقل بوده و همچنين وابسته به جناح‌های سیاسی نباشند.
دکتر باقری با بیان اینکه روسای دانشگاه‌ها همواره از برجسته‌ترین اشخاص جامعه علمی انتخاب شده اند ادامه داد: دانشگاه محیط جنجال نیست، بلکه محیط نقد، نظر و همچنين گفت و همچنين گو است.
قائم مقام وزیر علوم به قرار گرفتن دانشگاه‌ها در مسیر درست حرکت علمی اشاره کرد و همچنين گفت: محیط‌های علمی و همچنين دانشگاه‌های ما نیازمند فضایی آرام و همچنين نیز بانشاط است تا بتوانیم سیاست‌های علم و همچنين فناوری را در دانشگاه‌ها پیش ببریم، آن هم چیزی که کشور امروز به شدت به آن هم نیاز دارد.
وی تاکید کرد: در شرایط کنونی دانشگاهیان ما باید به کمک تولید، صنعت و همچنين قسمت و بخش سرويس ها و خدمات بیایند و همچنين هر کجا کاستی وجود دارد، مثل دوران دفاع مقدس وارد شدن جدی داشته باشند.
قائم مقام وزیر علوم با اشاره به رشد و همچنين توسعه علمی ایران در سال شمسي‌های قبل اظهار داشت: به تازگی تمامی مستندات بین‌المللی حاکی از این است که تحولات خوبی در آموزش عالی رخ داده و همچنين به نحو درستی مدیریت شده است.
وی ادامه داد: امروز باید محیط دانشگاه را به سمت ایجاد و همچنين افزایش دانش‌آموختگانی پیش برد که از تجربه و مهارت بالا‌های کافی برخوردار خواهند بود تا بتوانند ایجاد اشتغال کنند و همچنين این یکی از برنامه جذاب و جالب و خوب‌های جدی ما در سال شمسي تحصیلی جدید است.
دکتر باقری تصریح کرد: به منتقدان باید بگویم با وجود اینکه تعداد کمی از دانشجویان بیرون دانشگاه دستگیر شدند، ولي بايد توجه داشت وزیر علوم به جد پیگیر است تا احکام آنها تقلیل یابد.
وی با بیان اینکه وزارت علوم به جد از حقوق دانشجویان دفاع می کند گفت: دانشگاه‌ها که دارای بیشترین متخصص و همچنين نیروی کارشناس خواهند بود، باید برای کمک به رفع معظلات و مسائل و مشکلات و همچنين برای برون رفت از شرایط سخت کنونی کشور کمک و همچنين تلاش کنند.
قائم مقام وزیر علوم ادامه داد: در سایه وحدت، همدلی و همچنين یکدلی می‌توانیم کاستی‌های موجود، توطئه‌های دشمنان و همچنين تحریم‌ها را از بین ببریم؛ در عین حال که انتقادها نیز می‌تواند بسیار سازنده باشد.
وی خطاب به دانشجویان منتقد سرپرست جدید دانشگاه ملایر تاکید کرد: هرگز در مورد مدیریت جدید دانشگاه پیش‌داوری و همچنين قضاوت نکنید، اجازه دهید در عمل کار صورت گیرد و همچنين سیاست‌های حکومت اجرایی مي شود. شرایط موجود را درک کنید و همچنين در کنار مدیریت دانشگاه باشید و همچنين برای توسعه و همچنين رشد دانشگاه به وی کمک کنید.
دکتر باقری با تاکید بر اینکه منتقدان باید در کنار حکومت باشند تصریح کرد: نباید در سایه القائات نادرست قرار گرفت، بلکه باید اجازه بروز انظار و افکار و همچنين ایده‌های نوظهور و همچنين شنیده شدن همه نظرها را داد امری که امروز بسیار مورد نیاز جامعه دانشگاهی است.
وی افزود: سرپرست جدید دانشگاه ملایر فردی متخصص، مورد قبول جامعه دانشگاهی، دارای مدارک علمی بالا و همچنين چهره‌ای شناخته شده و همچنين بومی منطقه است و همچنين متعهد و همچنين ملزم به اجرای سیاست‌های حکومت است.
قائم مقام وزیر علوم خطاب به سرپرست جدید دانشگاه ملایر نیز تاکید کرد: نظرها و همچنين انتقادهای دانشجویان باید مورد توجه قرار گیرد و همچنين از قدرت و همچنين ظرفیت آنان در پیشبرد و همچنين توسعه دانشگاه بهره بري و استفاده مي شود، چرا که در سایه انتقادها می‌قدرت کار کرد.
رئیس مرکز هیئت‌های امنا و همچنين هیئت ممیزه مرکزی بیان کرد: از مدیر دانشگاه ملایر انتظار داریم این دانشگاه را در مسیر توسعه علم و همچنين فناوری پیش ببرد و همچنين نقش منطقه‌ای را ایفا کند و همچنين با شناسایی معظلات و مسائل و مشکلات و همچنين رسیدگی به مسائل جوانان، درک درستی از شرایط جوانان داشته باشد.

وی مدیریت دانشگاه را یکی از حساس‌ترین مشاغل برشمرد و همچنين گفت: از هرگونه نقد و همچنين انتقاد استقبال می‌کنیم و همچنين معتقد هستیم که نباید در اتاق‌های شیشه‌ای به دور از دسترس شهروندان و مردم شهر تصمیم بگیریم.
دکتر باقری همچنین از تلاش‌های محمد ملکی رئیس سابق دانشگاه ملایر تقدیر کرد و همچنين ادامه داد: وی در آموزش عالی منشا سرويس ها و خدمات زیادی بود که باید همچنان از تجربه‌ها و همچنين نظرهای وی بهره بري و استفاده کرد.
در این آیین که در تالار حافظ دانشکده عمران و همچنين معماری دانشگاه ملایر برگزار شد، طی حکمی از سوی دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری دکتر خسرو سایوند به عنوان سرپرست جدید دانشگاه ملایر منصوب و همچنين از زحمات دکتر محمد ملکی رئیس سابق این دانشگاه تقدیر شد.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

لزوم پایبندی رؤسای دانشگاه‌ها به اجرای سیاست‌های حکومت تدبیر و همچنين امید در تاریخ ۲ July 1397 | 8:55 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *