لزوم گذراندن فرصت مطالعاتی در جامعه و همچنين صنعت برای اعضای هیئت علمی جديد و تو و تازه استخدام شده – شریف

لزوم گذراندن فرصت مطالعاتی در جامعه و همچنين صنعت برای اعضای هیئت علمی جديد و تو و تازه استخدام شده – شریف

به نقل از شریف: لزوم گذراندن فرصت مطالعاتی در جامعه و همچنين صنعت برای اعضای هیئت علمی جديد و تو و تازه استخدام شده

دکتر مسعود برومند دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزیر علوم از ابلاغ شیوه‌نامه فرصت مطالعاتی اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و همچنين موسسات پژوهشی در جامعه و همچنين صنعت خبر داد و همچنين گفت: برای تبدیل وضعیت اعضای هیئت علمی که از ابتدای سال شمسي ۱۳۹۸ دوره پیمانی یا رسمی آزمایشی را آغاز می‌کنند، گذراندن فرصت مطالعاتی در جامعه و همچنين صنعت الزامی است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر برومند با اعلام این خبر اظهار داشت: این شیوه‌نامه در راستای برقراری ارتباط قوی و همچنين منسجم میان دانشگاه یا پژوهشگاه با قسمت و بخش‌های جامعه و همچنين صنعت در همه حوزه‌های علمی و همچنين عملیاتی کردن یافته‌های اعضای هیئت علمی و همچنين آشنایی آنان با نیازهای واقعی صنعت و همچنين جامعه تدوین شده است.
وی افزود: فرصت‌های مطالعاتی اعضای هیئت علمی مؤسسه در جامعه و همچنين صنعت زمینه مناسبی را برای ارتقای توانمندی‌ها و همچنين تجربه و مهارت بالا‌های آنان در کسب دانش بومی و همچنين انتقال یافته‌های پژوهشی به جامعه فراهم می‌سازد.
دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزیر علوم تصریح کرد: مطابق با این شیوه‌نامه، در طی فرصت مطالعاتی، عضو هیئت علمی در واحد عملیاتی دولتی یا غیردولتی (شامل قسمت و بخش‌های صنعتی، اجتماعی و همچنين فرهنگی، اقتصادی، خدماتی و همچنين کشاورزی) یا مراکز پژوهشی مرتبط با صنایع و همچنين رشته‌های فعال مؤسسه حضور می‌یابد؛ به منظور حفظ انسجام و همچنين جلوگیری از بروز مشکل در وظایف واحدهای سازمانی در مؤسسه باید ظرفیت اعزام اعضای هیئت علمی به گونه‌ای تعیین مي شود که خللی به وظایف آموزشی و همچنين پژوهشی مؤسسه وارد نشود.
دکتر برومند با بیان اینکه این شیوه نامه از ابتدای سال شمسي ۱۳۹۸ مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري‌الاجراست افزود: بر اساس بندهای «د» ماده ۱۲ و همچنين ۱۴ آیین‌نامه استخدامی برای تبدیل وضعیت اعضای هیئت علمی که از ابتدای سال شمسي ۱۳۹۸ دوره پیمانی یا رسمی آزمایشی را آغاز می‌کنند گذراندن فرصت مطالعاتی درجامعه و همچنين صنعت الزامی است.
وی خاطرنشان کرد: بر اساس این شیوه‌نامه دوره فرصت مطالعاتی در جامعه و همچنين صنعت برای اعضای هیئت علمی در دوره پیمانی دست کم ۶ ماه تمام وقت یا ۱۲ ماه نیمه وقت و همچنين در دوره رسمی آزمایشی ۳ ماه تمام وقت یا ۶ ماه نیمه وقت است.
کمک به افزایش شناخت اعضای هیئت علمی مؤسسه‌ها از فضای کار واقعی در جامعه و همچنين صنعت، تقویت ارتباط مؤسسه با جامعه و همچنين صنعت، همچنین گسترش همکاری‌های پایداری علمی و همچنين پژوهشی بین مؤسسه و همچنين واحد عملیاتی، بهره بري و استفاده مفید و همچنين مؤثر از امکانات، آزمایشگاه‌ها و همچنين تجهیزات واحدهای عملیاتی، جهت‌دهی به پژوهش‌های مؤسسه و همچنين گسترش دانش و همچنين فناوری کاربردی مورد نیاز جامعه و همچنين صنعت و همچنين انتقال و همچنين ترویج یافته‌های جدید دانش و همچنين فناوری مؤسسه به جامعه و همچنين صنعت با هدف ارتقای قدرت علمی و همچنين فنی واحدهای عملیاتی برخی از اهداف این شیوه‌نامه می‌باشد.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

برای دانلود شیوه‌نامه فرصت مطالعاتی اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و همچنين موسسات پژوهشی در جامعه و همچنين صنعت بر روی لینک زیر کلیک کنید.

لزوم گذراندن فرصت مطالعاتی در جامعه و همچنين صنعت برای اعضای هیئت علمی جديد و تو و تازه استخدام شده در تاریخ ۱۴ July 1397 | 10:05 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *