لزوم گسترش همکاری های آموزشی، فناوری و همچنين پژوهشی با مراکزآموزش عالی ژاپن – شریف

لزوم گسترش همکاری های آموزشی، فناوری و همچنين پژوهشی با مراکزآموزش عالی ژاپن – شریف

به نقل از شریف: لزوم گسترش همکاری های آموزشی، فناوری و همچنين پژوهشی با مراکزآموزش عالی ژاپن

دکتر منصور غلامی، وزیر علوم ، تحقیقات و همچنين فناوری در حاشیه پانزدهمین اجلاس علم و همچنين فناوری در جامعه ، در صبحانه کاری دکتر ماتسوزاوا، رئیس “شورای مبادلات بین المللی” ژاپن در کیوتو، بر گسترش همکاری های آموزشی، فناوری و همچنين پژوهشی با مراکزآموزش عالی ژاپن تاکید کرد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این برنامه جذاب و جالب و خوب دکترغلامی با یادآوری حسن سابقه همکاری های سیاسی، اقتصادی ایران و همچنين ژاپن، گسترش همکاری آموزشی، فناوری و همچنين پژوهشی با ژاپن را جزو اولویت های همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم تحقیقات و همچنين فناوری کشورمان برشمرد.
دکتر ماتسوزاوا نیزبا تاکید بر ثبات ایران در میان منطقه و همچنين بااشاره به پیشینه تاریخی و همچنين فرهنگی و همچنين تمدنی دوملت پهناور و بزرگ ایران و همچنين ژاپن، آمادگی این شورا را برای پیگیری همکاری های علمی و همچنين فناوری میان مراکزآموزش عالی دوکشور اعلام کرد.
همچنین در این نشست در خصوص مواردی از قبیل: مشارکت در برگزاری برنامه جذاب و جالب و خوب های علمی به مناسبت نودمین سال شمسي تاسیس روابط رسمی دیپلماتیک ایران و همچنين ژاپن ۲۰۱۹، تاکید بر افزایش تبادل دانشجو میان دو کشور به ویژه در رشته های محیط زیست، مطالعات اقلیمی، علوم پایه و همچنين مهندسی، مطالعات منطقه ای و همچنين هنرهای اسلامی و همچنين ایرانی، زبان فارسی و همچنين نانو و همچنين بیو تکنولوژی، علوم پزشکی و همچنين بین رشته ای ها بحث و همچنين تبادل نظر شد.
تاکید بر گسترش همکاری در حوزه فنی و همچنين حرفه ای ایران و همچنين ژاپن و همچنين همچنین پیگیری مسئولان سفارت جمهوری اسلامی ایران در توکیو برای تحقق موارد مذاکره شده از دیگر موارد مطرح شده در این نشست بود.
در این نشست رحمانی موحد سفیر جمهوری اسلامی ایران در ژاپن، دکترحسین سالار آملی قائم مقام وزیرعلوم در مسائل بین الملل، دکتر کی نژاد رئیس دانشگاه هنر اسلامی تبریز و همچنين همچنین پیشکسوتان ژاپنی همکار با جمهوری اسلامی ایران شامل کومانو دیپلمات و همچنين سفیر اسبق ژاپن در ایران و همچنين رئیس انجمن دوستی ایران و همچنين ژاپن و همچنين رئیس مجتمع آموزشی کی شین نیز حضور داشتند.
ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷

لزوم گسترش همکاری های آموزشی، فناوری و همچنين پژوهشی با مراکزآموزش عالی ژاپن در تاریخ ۱۷ July 1397 | 12:46 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *