نتایج حاصل از فعالیت های پژوهشی باید در حل مسائل و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات جامعه و همچنين شهروندان و مردم شهر به کار گرفته مي شود – شریف

نتایج حاصل از فعالیت های پژوهشی باید در حل مسائل و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات جامعه و همچنين شهروندان و مردم شهر به کار گرفته مي شود – شریف

به نقل از شریف: نتایج حاصل از فعالیت های پژوهشی باید در حل مسائل و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات جامعه و همچنين شهروندان و مردم شهر به کار گرفته مي شود

دکترمنصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در بازدید از قسمت و بخش های متنوع و گوناگون و مختلف پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و همچنين زیست فناوری گفته استانتظار ما از پژوهشگاه ها و همچنين مراکز پژوهشی و همچنين فناوری این است که نتایج حاصل از پروژه ها و همچنين فعالیت های پژوهشی را در حل مسائل و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات جامعه و همچنين شهروندان و مردم شهر به کار گیرند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غلامی در نشستی با رئیس پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک، معاونان و همچنين مدیران تيم های علمی این پژوهشگاه ضمن آرزوی توفیق روزافزون برای پژوهشگران اظهار داشت: در بازدید از قسمت و بخش های متنوع و گوناگون و مختلف پژوهشگاه ژنتیک و همچنين نمایشگاه تولیدات و همچنين محصولات علمی و همچنين شرکت های نمونه دانش بنیان مرکز رشد این پژوهشگاه، پیشرفت های چشمگیری ديدن شد و همچنين همه دیدیم که فعالیت های پژوهشگاه ژنتیک همچنين و علاوه بر هدفمند بودن و همچنين رفع نیازهای جامعه، در بسیاری از موارد اشتغال زا هم بوده است.
وی افزود: عملکرد پژوهشگاه زیست فناوری در عرصه بین المللی نیز قابل تحسین است و همچنين وزارت علوم نیز دیپلماسی علمی را به عنوان برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنين راهبردی جدی مدنظر دارد و همچنين با پیشرفت علمی و همچنين تلاش های پژوهشگران، محققان، استادان، دانشمندان و همچنين نخبگان جوون، جایگاه و همچنين رشد علمی کشور در حال ارتقا است.
دکتر غلامی گفت: امروزه دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و همچنين مراکز علمی کشور برای شهروندان و مردم شهر و همچنين کشور عزیز اسلامی مان مایه امیدواری، امید به آینده و همچنين بالندگی خواهند بود.
در این نشست، رییس پژوهشگاه زیست فناوری و همچنين مهندسی ژنتیک با ارائه گزارشی از عملکرد و همچنين توانمندی های این پژوهشگاه ژنتیک گفت: تلاش و همچنين کوشش علمی پژوهشگران در شاخه های متنوع و گوناگون و مختلف پزشکی، گیاهی و همچنين صنعت و همچنين محیط زیست در زمینه حل معظلات و مسائل و مشکلات شهروندان و مردم شهر و همچنين کشور است.
دکتر مطلبی افزود: به عنوان مثال در کلینیک و همچنين آزمایشگاه ژنتیک پزشکی، ما قادر به شناسایی بیش از ۳۰۰ نوع بیماری ژنتیکی پیش از تولد نوزادان هستیم و همچنين این می تواند بسیاری از معظلات و مسائل و مشکلات آینده خانواده ها و همچنين درگیری بعد از تولد را از بین ببرد و همچنين این حرکت در جهت پیشگیری پیش از ابتلا است و همچنين در سایر قسمت و بخش ها نیز جهت حرکت و همچنين تولید محصولات و همچنين فناوری ها نیز در همین مسیر است.
وی گفت: فعالیت تيم های علمی پژوهشگاه نیز در راستای ماموریت های ملی و همچنين نیازهای علمی کشور است و همچنين در راستای فعالیت های علمی بین المللی نیز پژوهشگاه جایگاه ویژه ای را داراست که این مهم به اذعان رتبه بندی های معتبری که سالیانه منتشر می مي شود قابل بیان، استناد و همچنين ديدن است.
وی افزود:همچنين و علاوه بر جایگاه منحصر به فرد پژوهشگاه به عنوان نقطه تماس (Focal Point) مراکز بین المللی نظیر (ICGEB)، (TWAS) و همچنين faba این پژوهشگاه با بسیاری از دانشگاه های معتبر کشورهای همسایه، خاورمیانه، اروپا، آفریقا و همچنين قاره آمریکا تفاهم نامه مشترک علمی دارد و همچنين برهمین اساس از طرف وزارت علوم به عنوان قطب و همچنين نقطه اتصال ارتباط علمی با کشور آفریقای جنوبی در نظر گرفته شده است.
در این بازدید دکترغلامی از قسمت و بخش های پایلوت فناوری، گلخانه مجهز تولید جلبک با متد علمی (شرکت دانش بنیان آرین گستر)، نمایشگاه محصولات، فناوری ها و همچنين توانمندی های پژوهشگاه ژنتیک، اتاقک های رشد و همچنين شرکت دانش بنیان مایا زیست فناور بازدید کرد.
در این برنامه جذاب و جالب و خوب دکترمسعود شمس قسمت و بخش، مشاور وزیر و همچنين مدیرکل دفتر وزارتی و همچنين دکتر علیرضا عبداللهی نژاد، مدیرکل روابط عمومی این وزارت، دکتر غلامی را همراهی می کردند.
ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷

نتایج حاصل از فعالیت های پژوهشی باید در حل مسائل و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات جامعه و همچنين شهروندان و مردم شهر به کار گرفته مي شود در تاریخ ۹ July 1397 | 5:26 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *