وزارت علوم با تمام قدرت پیگیر تامین ارز جهت فرصت‌های مطالعاتی استادان دانشگاه‌هااست – شریف

وزارت علوم با تمام قدرت پیگیر تامین ارز جهت فرصت‌های مطالعاتی استادان دانشگاه‌هااست – شریف

به نقل از شریف: وزارت علوم با تمام قدرت پیگیر تامین ارز جهت فرصت‌های مطالعاتی استادان دانشگاه‌هااست

دکتر عبدالساده نیسی، مدیر کل دفتر حمایت و همچنين پشتیبانی مسائل پژوهشی و همچنين فناوری وزارت علوم با اشاره به تنگناهای ارزی ایجاد شده در کشور گفت: مشکل تامین ارز جهت فرصت‌های مطالعاتی اعضای هیئت علمی دانشگاه ها، یک پيشامد جديد ملی است و همچنين وزارت علوم با تمام قدرت در حال پیگیری برای حل این معضل است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر نیسی در نشست معاونان پژوهشی دانشگاه‌های منطقه ۴ کشور که صبح امروز (چهارشنبه) در دانشگاه بین‌المللی امام و پيشوا خمینی (ره) برگزار شد، گفت: تلاش می‌مي شود با توجه به وضعیت سخت تامین ارز برای فرصت‌های مطالعاتی، حداقل تخصیص بودجه پژوهشی دانشگاه‌ها به ۱۰۰ قسمت و بخش رسیده و همچنين این مساله را جبران کند.

وی خاطرنشان کرد: افزایش بودجه پژوهشی دانشگاه‌ها از مواردی است که با جدیت در حال پیگیری است و همچنين از سال شمسي آینده موضوع گرنت‌های آزمایشگاهی نیز در وزارت علوم ردیف بودجه اختصاصی خواهند داشت.

مدیر کل دفتر حمایت و همچنين پشتیبانی مسائل پژوهشی و همچنين فناوری وزارت علوم با اشاره به پیش رو بودن هفته ملی پژوهش و همچنين فناوری گفت: هفته ملی پژوهش از ۲۴ تا ۳۰ آذر ماه در تهران و همچنين استان‌ها به صورت مطابق و يکدست و همچنين نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و همچنين فناوری نیز از سوم تا ششم دی ماه در تهران برگزار خواهد شد.

نشست معاونان پژوهشی دانشگاه‌های منطقه ۴ کشور با حضور مدیران معاونت پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری، معاونان پژوهشی دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و همچنين روسای پارک‌های علم و همچنين فناوری و همچنين مراکز آموزشی دولتی استان‌های قزوین، مرکزی، همدان و همچنين قم با هدف بررسی چالش‌ها و همچنين ارائه راهکارها برای تعاملات بین‌المللی و همچنين صادرات محصولات دانش بنیان، در زمینه پژوهش و همچنين فناوری در ابعاد گوناگون در دانشگاه بین المللی امام و پيشوا خمینی (ره) برگزار شد.

ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷

وزارت علوم با تمام قدرت پیگیر تامین ارز جهت فرصت‌های مطالعاتی استادان دانشگاه‌هااست در تاریخ ۲۵ July 1397 | 11:22 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *