وظیفه تشکل‌های دانشجویی بعد از شکل‌گیری، افزایش ضریب نفوذ و همچنين تاثیر است – شریف

وظیفه تشکل‌های دانشجویی بعد از شکل‌گیری، افزایش ضریب نفوذ و همچنين تاثیر است – شریف

به نقل از شریف: وظیفه تشکل‌های دانشجویی بعد از شکل‌گیری، افزایش ضریب نفوذ و همچنين تاثیر است

دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری اظهار داشت: وظیفه تشکل‌های دانشجویی در درجه نخست تشکیل و همچنين شکل‌گیری است؛ بعد از آن هم در صورتي که بتوانند ضریب نفوذ و همچنين تاثیر خود را بیشتر کنند، آن هم وقت می‌قدرت گفت که تشکل‌ها، آن هم موفقیتی را که مورد انتظار است را کسب نموده اند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه مازندران، دکتر غلامرضا غفاری در نشست با انجمن‌ها، کانون‌ها و همچنين تشکل‌های دانشجویی که در دانشگاه مازندران برگزار شد، با اشاره به اینکه دانشجو باید در رشته تخصصی خود تجربه و مهارت بالا‌های مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري را کسب کند و همچنين توانمندی‌ها و همچنين قابلیت‌های آموزشی و همچنين همچنین پژوهشی را کسب کند، اظهار داشت: ولي بايد توجه داشت یک سری از صلاحیت‌های دیگر را نیز باید در دوران دانشجویی خود و همچنين در واقع در دانشگاه به دست آورد، آن هم را درونی کند و همچنين بخشی از شخصیت و همچنين فرهیختگی او مي شود.
دکتر غفاری ادامه داد: زمانی که صحبت از فرهیختگی می‌کنیم، این فرهیختگی بر قدرت و همچنين تخصص علمی مرتبط به رشته تخصصی و همچنين توانمندی‌های دیگر ناظر است. این توانمندی‌ها در هنگام وقوع برنامه جذاب و جالب و خوب در معنی رسمی خود حاصل می‌مي شود که ما هر چه به آن هم غنای بیشتری ببخشیم و همچنين هرچه این قسمت و بخش را فعال تر کنیم، توانمندی های بیشتری را کسب خواهیم کرد.
دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم خطاب به مسئولان تشکل‌ها و همچنين سایر تيم‌های علمی و همچنين فرهنگی حاضر در این نشست اظهار داشت: بدون شک تو از سایر دانشجویان حاضر در دانشگاه، فعال‌تر هستید. زيرا و به درستي که وقت بیشتری را گذاشته اید، احساس مسئولیت بیشتری می‌کنید و همچنين سعی تو باید بر این باشد که این امر را در دوستان و همچنين دانشجویان دیگر زنده کنید و همچنين این یکی از وظایف تشکل‌های ما هست.
دکتر غفاری با اشاره به اینکه امسال بیستمین سال شمسي تشکیل معاونت فرهنگی و همچنين اجتماعی در وزارت علوم است، گفت: سوال این است که رسالت معاونت فرهنگی و همچنين اجتماعی چیست و همچنين چه امری را عهده دار است؟
دکتر غفاری افزود: در صورتي که من از تو سوال کنم که تو روز خود را چگونه گذرانده اید؟ پاسخ تو خواندن و همچنين خواندن در راستای واحدهای درسی و همچنين پژوهش است؛ ولي بايد توجه داشت قسمت و بخش دیگری را نیز در این زندگی روزمره و همچنين در این زیست و همچنين تجربه روزمره خود دارید که از آن هم تحت عنوان فعالیت‌های فوق برنامه جذاب و جالب و خوب یاد می مي شود. این قسمت و بخش به نوعی با حوزه فرهنگی و همچنين اجتماعی ارتباط پیدا می‌کند.

وی فلسفه شکل گیری معاونت فرهنگی و همچنين اجتماعی را ایجاد فرهیختگی فرهنگی و همچنين اجتماعی در بین دانشجویان دانست و همچنين افزود: در صورتي که جامعه پذیری، فرهنگ‌پذیری و همچنين شکل‌گیری شخصیت اجتماعی برای ما مهم است که به یقین چنین هست، این امر بررسي کننده و پروهشگر نخواهد شد مگر اینکه ما این قسمت و بخش فعالیت فرهنگی و همچنين اجتماعی را در معنای وسیع آن هم داشته باشیم.
دکتر غفاری به مشقت‌ها و همچنين همچنین هزینه‌های مرتبط به فعالیت اجتماعی و همچنين فرهنگی و همچنين بسان آن هم، فعالیت آموزشی و همچنين پژوهشی اشاره کرد و همچنين گفت: به همین دلیل، کسی که در این عرصه وارد شدن پیدا کرده و همچنين شروع به فعالیت می‌کند، قابلیت هایی در او وجود دارد که با تکیه بر آن هم برای این کارها به صورت داوطلبانه پیش قدم شده است که این خود نعمتی است؛ در نتیجه این را فرصت و همچنين غنیمت بدانیم و همچنين از آن هم بهره بري و استفاده کنیم.
وی در پایان با اشاره به اینکه مجموعه دانشگاه هم در پی این است که در حد مقدوراتی که داراست، آن هم فرصت و همچنين امکانات را برای شکوفایی این توانمندی که در نزد دانشجویان است فراهم کند، گفت: این مهم از طریق هم‌افزایی حاصل می‌مي شود و همچنين می‌قدرت آن هم بالندگی و همچنين توانمندی را در دانشجویان شاهد باشیم. این امر، نشاط و همچنين خود اتکایی را در اشخاص به وجود می آورد که خود به نوعی هم آموزش و همچنين پژوهش را احیا می کند و همچنين هم توانایی بیشتری را به آن هم می دهد. مهم ترین چیز این است که انسان به جایگاهی برسد که این تصور و همچنين این پنداشت را از خود داشته باشد که موجودی اثرگذار است و همچنين می‌تواند کارها را مدیریت کند و همچنين دست دیگران را بگیرد.
در ادامه، هر یک از نمایندگان انجمن‌های علمی، کانون های فرهنگی و همچنين هنری و همچنين تشکل‌های دانشجویی، به بیان نظرها، دیدگاه‌ها و همچنين سئوالات خود پرداختند.
در این نشست مهندس محمد هادی عسکری مدیرکل پشتیبانی مسائل فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم، دکتر سیدخلاق میرنیا رییس دانشگاه مازندران، حجت الاسلام محمد رحیمیان رییس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان، و همچنين تعدادی از مسئولان، استادان و همچنين دانشجویان و همچنين فعالان و همچنين نقش آفرینان عرصه فرهنگی و همچنين اجتماعی دانشگاه نظیر انجمن‌های علمی، تشکل ها و همچنين کانون های فرهنگی هنری حضور داشتند.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

وظیفه تشکل‌های دانشجویی بعد از شکل‌گیری، افزایش ضریب نفوذ و همچنين تاثیر است در تاریخ ۲ July 1397 | 11:54 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *