پنجمین همایش فعالان فرهنگی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد – شریف

پنجمین همایش فعالان فرهنگی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد – شریف

به نقل از شریف: پنجمین همایش فعالان فرهنگی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد

پنجمین همایش فعالان فرهنگی دانشگاه صنعتی اصفهان با حضور دانشجویان فعال در عرصه های متنوع و گوناگون و مختلف فرهنگی این دانشگاه در تالار شهید فتوحی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی اصفهان، در این آیین محمد هادی عسکری، مدیر کل فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم حضور پر نشاط و همچنين با انگیزه دانشجویان را بهترین مؤلفه در انجام رسالت تاریخی دانشگاه ها عنوان کرد و همچنين گفت: مجموعه های دانشجویی از بنیادی‌ترین عرصه‌ها برای سامان‌دهی و همچنين ارتقای فرهنگی دانشگاه‌ها است و همچنين انجمن‌های علمی دانشجویی، کانون‌های فرهنگی و همچنين شوراهای صنفی در کنار تشکل‌های اسلامی دانشجویان و همچنين دانشگاهیان کلیت فعالیت‌های فرهنگی و همچنين اجتماعی دانشگاه‌های ایران را رقم می‌زنند.
عسکری، کانون های فرهنگی هنری را مکانی برای بازخوانی و همچنين اداره روزآمد مباحث فرهنگی و همچنين مذهبی در دانشگاه‌ها دانست و همچنين با تأکید بر ضرورت توجه بیشتر به فعالیت کانون‌ها و همچنين تشکل‌های فرهنگی و همچنين اجتماعی، افزود: در همین راستا تعامل مناسبی با وزارت خانه‌های کشور و همچنين بهداشت داریم.
وی با ارایه گزارشی از فعالیت‌های اداره کل فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری، بر نقش نشریات دانشجویی در ارایه تحلیل درست مسائل متنوع و گوناگون و مختلف به مدیران دانشگاه‌ها اشاره کرد وگفت: نشریات دانشجویی برآیند اندیشه در نظام اجتماعی خواهند بود و همچنين درواقع ویترین اندیشه دانشجویان در زمینه های گوناگون محسوب می شوند.
مدیرکل فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری با بیان نقش مؤثر نشریات دانشجویی در خارج کردن دانشگاه ها از رکود و همچنين سوق دادن دانشگاهیان به سمت مسئولیت‌پذیری، افزود: در راستای جلوگیری از تضییع حقوق دانشجویان و همچنين نشریات دانشجویی، سامانه جامع نشریات دانشجویی را ایجاد کرده‌ایم و همچنين به زودی نیز از این سامانه رونمایی خواهد شد.
عسکری با تأکید بر اینکه انجمن‌های علمی در کنار فعالیت تشکل‌ها و همچنين کانون‌ها می‌توانند استعدادهای متنوع و گوناگون و مختلف را به بروز و همچنين ظهور برسانند، تصریح کرد: امروز بیش از ۹ هزار انجمن علمی در کشور داریم که در کنار سایر فعالان فرهنگی یک فضای خیلی خوب را در دانشگاه‌ها ایجاد نموده اند.
وی با اعلام اینکه به تا حال ۱۰ دوره جشنواره حرکت برگزار شده است، افزود: یازدهمین دوره جشنواره ملی حرکت در سال شمسي جاری با رویکردهای ویژه، مانند گفتگوی علمی و همچنين انتقادی با جامعه و همچنين بازار و همچنين حضور قسمت و بخش صنعت با حضور ۸۰ دانشجوی واجد شرایط بین المللی از کشورهای متنوع و گوناگون و مختلف به میزبانی دانشگاه اصفهان برگزار خواهد شد.
مدیرکل فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری، داشتن یک فضای تعاملی در زمینه‌های متنوع و گوناگون و مختلف را لازمه پیشرفت دانشگاه‌ها و همچنين کشور دانست و همچنين گفت: یکی از بهترین مؤلفه‌هایی که می‌توانند به دانشگاه‌ها در انجام رسالت تاریخی خود کمک کند، حضور پر نشاط و همچنين با انگیزه دانشجویان است.
عسکری با اشاره به ویژگی دانشگاه‌های مؤثر و همچنين نسل سوم که نسبت به مسائل پیرامون خود بی‌تفاوت نیستند و همچنين همواره در حال رصد مسائل و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات کشور بوده و همچنين برای رفع آنها راهکار ارایه می دهند، گفت: دانشگاه مؤثر، دانشگاهی است که بعد از انقلاب اسلامی توانسته بود در ساختن کشور، مدیریت جنگ، تأمین نیروی انسانی برای جنگ و همچنين کمک به حکومت در اداره جنگ مؤثر باشد.
رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان نیز در این آیین گفت: نظر ما این است که دانشگاه صرفاً محل کسب یک تخصص و همچنين تجربه و مهارت بالا خاص نیست و همچنين برای دانشگاه تعریف جامع‌تری قائل هستیم.
دکتر سید محمود مدرس هاشمی افزود: دانشگاه محل شکوفا شدن استعدادهای دانشجویان است که در بهترین دوران عمر خود وارد این محیط می‌شوند.
وی بسترسازی مناسب برای این هدف را مهم ترین وظیفه مسئولین دانشگاه دانست و همچنين تصریح کرد: حوزه فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن، اندیشه و همچنين نظری یکی از حوزه‌های مهم محسوب می‌مي شود که متأسفانه در کشور دچار مشکل جدی در این زمینه هستیم.
دکترمدرس هاشمی، تحجر، جمود، قشری و همچنين سطحی بودن را مهم ترین مانع اندیشه بیان کرد و همچنين افزود: تشکل‌های فرهنگی که در زمینه فکری و همچنين اندیشه‌ورزی فعالیت می‌کنند مسئولیت بزرگی در این زمینه دارند تا آزاداندیشی و همچنين عمق اندیشه‌ها را بیشتر نمایند.
وی گفت: راه نهادینه کردن یک اندیشه در جامعه عرضه اندیشه در قالب هنر است و همچنين نقش تشکل‌ها و همچنين کانون‌ها در این زمینه بسیار مهم است.
دکتر مدرس هاشمی حوزه تجربه و مهارت بالا و همچنين سبک زندگی را از دیگر چالش های فرهنگی و همچنين اجتماعی عصر حاضر بیان کرد و همچنين گفت: طرح تم دانش دانشگاه صنعتی اصفهان با هدف افزایش تجربه و مهارت بالا‌آموزی در دانشجویان انجام شد، ولي بايد توجه داشت موفقیت این طرح به تشکل‌ها وکانون‌های فرهنگی وابسته است.
رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان افزود: قانون، اخلاق و همچنين مدارا شامل ملزومات اصلی و همچنين به رسمیت شناختن دیگران نیز از مبانی اصلی انجام فعالیت‌های فرهنگی می باشد.

دکترمدرس هاشمی با تأکید بر لزوم شفافیت در مواضع و همچنين فعالیت ها، تصریح کرد: حرکت در چارچوب اسناسنامه، عدم واهمه، صمیمیت اشخاص و همچنين تشکل‌ها و همچنين حفظ آرامش به ما کمک می‌کند تا در دانشگاه بتوانیم جلو برویم.
وی با اشاره به شرایط سخت و همچنين پیچیده کشور، بیان کرد: همچنين و علاوه بر مسئولیت‌های عادی که همه شهروندان و مردم شهر کشور دارند، مسئولیت ویژه ای نیز متوجه کسانی است که در حوزه فرهنگ فعالیت می‌کنند.
دکترمدرس هاشمی اضافه کرد: فعالیت‌های فرهنگی دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان در کنار برنامه جذاب و جالب و خوب‌های درسی، بسیار ارزشمند و همچنين امیدآفرین است که با جذب دانشجویان جدیدالورود به این فعالیت‌ها، کمک قابل توجهی به افزایش شور و همچنين نشاط در دانشگاه خواهد شد.
برگزاری نشست پرسش و همچنين پاسخ فعالان فرهنگی دانشگاه صنعتی اصفهان با مدیر کل فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری و همچنين نیز نشست های کارشناسی مرتبط به اقدامات کانون های فرهنگی هنری، انجمن های علمی و همچنين تشکل های دانشجویی، شامل قسمت و بخش های مهم این مراسم بود.
ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷

پنجمین همایش فعالان فرهنگی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد در تاریخ ۱۳ July 1397 | 10:50 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *