گسترش همکاری های علمی- بین المللی با کشورهای اروپایی و همچنين استرالیا از اولویت های ما است – شریف

گسترش همکاری های علمی- بین المللی با کشورهای اروپایی و همچنين استرالیا از اولویت های ما است – شریف

به نقل از شریف: گسترش همکاری های علمی- بین المللی با کشورهای اروپایی و همچنين استرالیا از اولویت های ما است

دکتر حسین سالارآملی، قائم مقام وزیر علوم در مسائل بین الملل و همچنين رئیس مرکز همکاری های علمی بین المللی در دیدارسفیر استرالیا در تهران گفت: گسترش همکاری های علمی- بین المللی با کشورهای اروپایی و همچنين استرالیا از اولویت های جمهوری اسلامی ایران است .

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این دیدار دکتر سالار آملی با تشریح وضعیت مناسب همکاری های علمی و همچنين تحقیقاتی کشورمان با طرف ها و همچنين شرکای خارجی، روند رو به رشد همکاری های مشترک تحقیقاتی و همچنين تبادل تحصیلات تکمیلی با کشورهای اروپایی و همچنين برخی کشورهای پیشرو در علوم و همچنين فناوری را مناسب قلمداد کرد.

سفیر استرالیا در تهران نیز در این دیدار در دیدار بر حفظ و همچنين تداوم همکاری های علمی و همچنين تحقیقاتی با جامعه دانشگاهی ایران تاکید کرد و همچنين گفت: حفظ و همچنين گسترش همکاری های علمی ایران و همچنين استرالیا صرفنظر از سرنوشت برجام، امیدوارکننده است.

وی همچنین عزم حکومت استرالیا بر توسعه همکاری های دوجانبه به ویژه در عرصه علمی و همچنين دانشگاهی با ایران را مثبت عنوان کرد.

بیگ در ادامه استعدادهای ایرانی را از مهم ترین استعدادهای شاغل به تحصیل در استرالیا عنوان کرد و همچنين گفت: این یک واقعیت است که عزم جدی از سوی دانشگاه های استرالیا برای جذب دانشجویان و همچنين محققان ایرانی همواره وجود دارد.

در این دیدار که رییس و همچنين اعضای کمیسیون تجاری و همچنين سرمایه گذاری سفارت استرالیادر تهران و همچنين نمایندگانی از دانشگاه های ایران و همچنين استرالیا نیز حضور داشتند، طرفین در خصوص وضعیت همکاری های قبلی و همچنين ترسیم نحوه همکاری های آتی با یکدیگر، به گفتگو و همچنين تبادل نظر پرداختند.

ر.ب ۴۵/‏ ع. ع ۵۷

گسترش همکاری های علمی- بین المللی با کشورهای اروپایی و همچنين استرالیا از اولویت های ما است در تاریخ ۴ July 1397 | 2:29 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *