آیین اختتامیه چهارمین جشنواره «علم برای همه» – شریف

آیین اختتامیه چهارمین جشنواره «علم برای همه» – شریف

به نقل از شریف: آیین اختتامیه چهارمین جشنواره «علم برای همه»

آیین اختتامیه چهارمین جشنواره «علم برای همه» در محل موزه ملی علوم و همچنين فناوری برگزار شد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل ازموزه ملی علوم و همچنين فناوری، دکتر سیف اله جلیلی رئیس موزه ملی علوم و همچنين فناوری در این مراسم به تلاش ۹ ماهه همکاران موزه در برگزاری این جشنواره علمی اشاره کرد و همچنين افزود: موزه ملی علوم و همچنين فناوری برای رسیدن به اهداف متعالی خود که آن هم ترویج علم در جامعه است، شیوههای مختلفی شامل برگزاری انواع کنفرانس، نشست، سخنرانی و همچنين گردهمایی علمی به کار میگیرد و همچنين یکی از این شیوهها، «جشنواره علم برای همه» است که هر ساله در هفته علم و همچنين با موضوعات روز جامعه برگزار میشود.
وی گفت: جشنواره سال شمسي قبل با موضوع «همزیستی با زلزله» هم زمان با زلزله غرب کشور برگزار شد و همچنين امسال به موضوع تغذیه و همچنين سلامتی پرداختهایم.
دکتر جلیلی با بیان اینکه موزه ما به عنوان یک مرکز کوچک، انجام وظیفه میکند، تصریح کرد: کشور ما در زمینه تغذیه نیاز به برنامهریزی مدون دارد و همچنين باید شیوههای مصرف مواد غذایی اصلاح مي شود.
در ادامه، مرضیه ادهم متخصص علوم ارتباطات با بیان اینکه امروزه «رسانه» در همه موضوعات شامل تغذیه نفوذ دارد، افزود: رسانهها اسپانسر محور خواهند بود و همچنين دیگر آن هم اعتماد سابق به تلویزیون وجود ندارد بنابراین باید به تمام آنچه در رسانهها تبلیغ میشود شک کرد.
ادهم تصریح کرد: رسانهها سرعت انتقال را بالا بردهاند ولي بايد توجه داشت درستی خبرهاي جديد و همچنين پیامها پایین آمده است و همچنين در چنین شرایطی، ما باید یاد بگیریم همه چیز را راحت نپذیریم و همچنين به دنبال منابع معتبر باشیم.
وی «سواد رسانهای» را توانایی تشخیص درستی و همچنين نادرستی خبرهاي جديد و همچنين پیامها عنوان کرد و همچنين ادامه داد: با وجود نفوذ رسانهها در دنیای امروز، راه حلی که یونسکو در سال شمسي ۲۰۱۷ ارائه داد، «فکر کردن و انديشيدن انتقادی» بود؛ یعنی فرد فرد جامعه مجهز به تشخیص درستی و همچنين نادرستی خبرهاي جديد شوند.
به مناسبت اختتامیه چهارمین جشنواره علم برای همه، بازدید از موزه ملی علوم و همچنين فناوری و همچنين غرفههای این جشنواره برای همه بازدیدکنندگان «رایگان» بود.
س.س ۵۱/ ر.ب ۴۵

آیین اختتامیه چهارمین جشنواره «علم برای همه» در تاریخ ۲۶ August 1397 | 2:53 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *