اختصاص اعتبار فرهنگی برای دانشجویان خارجی و همچنين کمک به صندوق قرض الحسنه دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز – شریف

اختصاص اعتبار فرهنگی برای دانشجویان خارجی و همچنين کمک به صندوق قرض الحسنه دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز – شریف

به نقل از شریف: اختصاص اعتبار فرهنگی برای دانشجویان خارجی و همچنين کمک به صندوق قرض الحسنه دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز

دکتر مجتبی صدیقی،دست يار وزیر علوم و همچنين رئیس نهاد مسائل دانشجویان در جمع اعضای هیئت رئیسه دانشگاه شهید چمران اهواز از اختصاص اعتبار فرهنگی برای دانشجویان خارجی ، کمک به صندوق قرض الحسنه دانشجویان و همچنين تجهیز سیستم اینترنت خوابگاه دخترانه این دانشگاه خبرداد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه شهید چمران اهواز، در این نشست دکتر صدیقی با بیان اینکه در دوسال قبل پروژه های عمرانی مهم و همچنين موفقی در دانشگاه شهید چمران اهواز انجام شده است، اظهار داشت: نقل از های ارایه شده از سوی معاونت های این دانشگاه نشان می دهد اقدامات اساسی و همچنين زیربنایی خوبی در خوابگاه دخترانه حضرت معصومه (س) گرفته شده که موجب رضایت دانشجویان نیز گردیده و همچنين قابل تقدیر است.

و همچنين ی افزود: در خصوص وضعیت چمن مصنوعی دانشگاه شهید چمران اهوازهم تلاش خواهیم کرد کمک های مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري انجام مي شود.

دکتر غلامحسین خواجه رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز نیز گفت: خوابگاه ها بخشی از مجموعه دانشگاه محسوب می مي شود که در حوزه زیرساختی با معظلات و مسائل و مشکلات بسیاری روبرو بوده اند.

وی اظهار کرد: این مساله نه تنها در قسمت و بخش های دیگر دانشگاه شهید چمران اهواز بلکه در سایر دانشگاه های استان نیز ديدن می مي شود.

رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز، افزود: دانشگاه بیش از ۶۰ سال شمسي قدمت دارد و همچنين این مساله موجب فرسودگی در قسمت و بخش های متنوع و گوناگون و مختلف گردیده که با توجه به حجم خسارات باقی مانده از دوران دفاع مقدس و همچنين انباشت معظلات و مسائل و مشکلات نمی قدرت انتظار داشت این مسایل در کوتاه مدت حل مي شود.

دکترخواجه، در خصوص اقدامات انجام شده در قسمت و بخش خوابگاه های دانشگاه، بیان کرد: در سال شمسي ۹۶ و همچنين ۹۷ مجموعه دانشگاه شهید چمران اهواز تلاش های بسیاری برای انجام پروژه های بازسازی و همچنين بهسازی خوابگاه ها داشته که موجب رضایت دانشجویان گردیده است.

در این نشست همچنین دکتر علیرضا قدردان دست يار دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز به ارایه گزارشی از کمبودها و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات خوابگاه ها و همچنين محیط های دانشجویی پرداخت و همچنين گفت: افزایش فضای اتاق های سلف خوابگاه ها، نصب سایبان در خوابگاه ها، افزایش فضاهای ورزشی، افزایش فضای مرکز مشاوره، تعمیر و همچنين تجهیز استخر روباز دانشگاه، اسکان دانشجویان خارجی و همچنين بهبود وضعیت کلینیک دندانپزشکی دانشگاه شامل مواردی است که امیدواریم بتوانیم با تخصیص اعتبارات رفاه حال بیشتر دانشجویان را فراهم نماییم.

دکتر حمیدرضا غفوری دست يار طرح و همچنين توسعه دانشگاه شهید چمران اهواز نیز گزارشی از وضعیت تجهیز و همچنين تعمیرات انجام شده در خوابگاه دخترانه حضرت معصومه (س) ارایه کرد و همچنين افزود: معماری نامناسب با اقلیم گرمسیری، قدمت و همچنين فرسودگی ساختمان ها و همچنين قدمت تاسیسات برودتی شامل معظلات و مسائل و مشکلات اصلی این مجتمع خوابگاهی بود.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در خوابگاه ها شامل بازسازی موتورخانه شماره سه، تقویت زیرساخت بلوک های ۵ تا ۸، تجهیز اتاق ها به کولر اسپیلت و همچنين… اظهارکرد: در حال حاضر مهم ترین معظلات و مسائل و مشکلات کمبود اعتبارات، تخصیص های ناچیز و همچنين با تاخیر زیاد، آب و همچنين هوای نامساعد، تعطیلات مکرر به دلایل متنوع و گوناگون و مختلف شامل بدی آب و همچنين هوا، تغییر قیمت کالاها، کمبود اجناس در بازار و همچنين عدم تامین کولر به تعداد مورد نیاز است.

دکتر علی حقیقی دست يار پژوهش و همچنين فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز نیز در این نشست به مشکل اینترنت خوابگاه ها اشاره کرد و همچنين افزود: برای حل این مشکل به حداقل ۲۵۰ اکسس پوینت نیاز است که امیدواریم در قسمت و بخش تامین اعتبار کمک های مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري صورت گیرد.

وی افزود: با توجه به حجم کارهای تحقیقاتی دانشجویان ارشد و همچنين دکتری بهره بري و استفاده از اینترنت بسیار زیاد است که می قدرت با تامین این تعداد اکسس پوینت شرایط را بهبود بخشید.

ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷

 

 

 

 

اختصاص اعتبار فرهنگی برای دانشجویان خارجی و همچنين کمک به صندوق قرض الحسنه دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز در تاریخ ۲۴ August 1397 | 9:12 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *